Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: 1 2 [3]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: E3 2017 - XBOX One X Duyuruldu  (Okunma Sayısı 18274 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ibo1973
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #30 : Ekim 24, 2017, 13:18:11 ÖS »

konsolmu ? yoksa pc mi bence imkan varsa yani para her ikiside alınmalı işine geldiği gibi kulanmalı ancak  konsoların en sevimsiz yanı bence 5-6 yıl arasında yeni si çıkıyor ps3 ten  ps4 e geçiyor ve elindeki bütün oyunlar işe yaramaz hale geliyor nerdeyse bu çok sevimsiz bir durum ve aslında konsol almamak için bence tek başına yeterli bir sebeb şimdi şöyle diyenler çıkabilir e eski konsolu atma kulan tamam zaten atmıyorum kendi adıma ama örneğin ps4 ü kapat ps3 ü aç kanal değiş vs vs genelde pek cazip gelmiyor.

diğer tarftan pc lerde yeni version i8 i9 i10 çıksa bile elindeki oyun full devam ediyor  ayrıca elindeki pc kasasının her şeyini değişmen şart değil çalışan kasanın anakart cpu ram ve ekran kartını değişşen sadece en güncel hale geliyor zaten yanlız bunu yaparken en iyisini alıyım derseniz genelde kazık yiyiyorsunuz her zaman orta seviye teknoloji genelde fiyat/performans oranında iyi oluyor pc lerde

nascar
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #31 : Ekim 24, 2017, 13:47:19 ÖS »

Benim Xbox one x almamdaki nedenler hem fiyatı uygun buldum(yurtdışı olduğu için)  hemde Microsoft şöyle birşey yapmış konsolda şimdi sizin evinizde 4k tv niz yok (benim gibi) adamlar diyorki biz kayıpsız olarak 4k görüntüyü 1080p tv nize aktarıyoruz bu güzel bir şey galiba buna supersampling diyorlar

Sony de diyorki git 4k lı hdr li tv al Ps4 pro ile oyna hadi lan ordan derim adama yemişim senin 4k nı kaç para haberin varmı TR de 4k lar

Tabi işin Sony tarafında konsola özel oyunlar ve çok kaliteli yapımlar artık taksitle maksitle yada elimdeki PC yi satarım bir tane ps4 alırım
ssaylanc
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #32 : Ekim 24, 2017, 15:12:15 ÖS »

Benim Xbox one x almamdaki nedenler hem fiyatı uygun buldum(yurtdışı olduğu için)  hemde Microsoft şöyle birşey yapmış konsolda şimdi sizin evinizde 4k tv niz yok (benim gibi) adamlar diyorki biz kayıpsız olarak 4k görüntüyü 1080p tv nize aktarıyoruz bu güzel bir şey galiba buna supersampling diyorlar

Sony de diyorki git 4k lı hdr li tv al Ps4 pro ile oyna hadi lan ordan derim adama yemişim senin 4k nı kaç para haberin varmı TR de 4k lar

Tabi işin Sony tarafında konsola özel oyunlar ve çok kaliteli yapımlar artık taksitle maksitle yada elimdeki PC yi satarım bir tane ps4 alırım

Üstad 4K meselesi sadece konsol ile ilgili değil. Oyun yapımcıları ister 4K 30 FPS, ister 1080p 60 FPS olarak grafik modunu seçtirebiliyorlar. Yani PS4pro ile Nioh oyunun FullHD Tv'in ile 1080P 60 FPS'de oynaya bilirsin.

Oyun geliştiricileri checkerboard rendering adındaki teknikleri aslında oyunları 4K'ya upscale ediyorlar... vs vs gibi bir sürü konu var. One X oyunlarının bir çoğu muhtemelen gerçek 4K olmayacak zaten. Youtube'da konuyla ilgili bir çok video var izleyebilirisiniz.
nascar
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #33 : Ekim 24, 2017, 15:44:07 ÖS »

Üstad 4K meselesi sadece konsol ile ilgili değil. Oyun yapımcıları ister 4K 30 FPS, ister 1080p 60 FPS olarak grafik modunu seçtirebiliyorlar. Yani PS4pro ile Nioh oyunun FullHD Tv'in ile 1080P 60 FPS'de oynaya bilirsin.

Oyun geliştiricileri checkerboard rendering adındaki teknikleri aslında oyunları 4K'ya upscale ediyorlar... vs vs gibi bir sürü konu var. One X oyunlarının bir çoğu muhtemelen gerçek 4K olmayacak zaten. Youtube'da konuyla ilgili bir çok video var izleyebilirisiniz.

Çok doğru aslında herşey oyun yapimcisinda bitiyor

Microsoft da öyle bir gazliyorki gerçek 4k gerçek 4k diye demekki hikaye bu nesilde goremeyizde herhalde PS5 de görürüz gerçek 4k yi

Aldık artık bunu yanına birde ps4 pro aldimmi tamam bana 4 yada 5 sene yeter
nascar
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #34 : Ekim 25, 2017, 11:54:31 ÖÖ »

Bundan sonra Sony boş durmaz yüzde yüz E3 2019 da PS5 duyurulacak tahminimce 12 yada 18 tflops gücünde olur 16 gb ram olur işlemci olarakda Amd Zen mimarisini koyar tamam işte çıktı piyasaya fiyat araligida 400 yada 500 dolar olur yine

Native 4k oyun oynatır (30 yada 60 fps)
Dolby Atmos destekler
Gamepad biraz daha gelişir
nascar
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #35 : Ekim 30, 2017, 13:02:36 ÖS »

Benim konsol 3 gün sonra ups ile yola çıkıyor bakalım nasıl olmuş inceleyelim yanında birtek Forza 7 var oda zaten güzel oyun
« Son Düzenleme: Ekim 30, 2017, 13:08:06 ÖS Gönderen: nascar » Logged
Agony
Uzman

Amiga gibi yar, Commodore gibi de yadigar olmaz.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #36 : Ekim 30, 2017, 13:17:07 ÖS »

Bundan sonra Sony boş durmaz yüzde yüz E3 2019 da PS5 duyurulacak tahminimce 12 yada 18 tflops gücünde olur 16 gb ram olur işlemci olarakda Amd Zen mimarisini koyar tamam işte çıktı piyasaya fiyat araligida 400 yada 500 dolar olur yine

Dolby Atmos destekler

Çok erken daha. Niye bu kadar acele ediyor herkes. Yeni konsollar için. Daha tam oturamadım ki bu nesil? Zaten bu nesil çok erken geldi.

nascar
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #37 : Ekim 30, 2017, 13:21:01 ÖS »

Dolby Atmos destekler

Çok erken daha. Niye bu kadar acele ediyor herkes. Yeni konsollar için. Daha tam oturamadım ki bu nesil? Zaten bu nesil çok erken geldi.

Çok haklisin hocam doğru ama artık bu oyun dünyası çok değişti yukarıda yazdığım bilgiler inanki %90 doğru hocam yakında yani 2018 sonlarında zaten haberlerini alıcaz..
LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #38 : Ekim 30, 2017, 19:45:44 ÖS »

Sony'nin 2018'de Playstation'ın bir sonraki sürümünü duyurması bekleniyor. En geç 2019 deniliyor. Bu konuda bir çok analistin yorumları var.

Eskiyi bence unutun...Her çıkan konsolu gözü kapalı almaya hazır bir kitle varken, ben olsam her yıl çıkarırdım (Apple style...)

Sayfa: 1 2 [3]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: