Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

  Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetCorona Üzerine Düşünceler
Sayfa: 1 ... 5 6 [7]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Corona Üzerine Düşünceler  (Okunma Sayısı 6250 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
witchdoktor
Uzman
*****
Mesaj Sayısı: 5.351Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #90 : Nisan 26, 2021, 21:35:59 ÖS »

18 gün kapanma geldi. Ama marketler acık herkes dışarıda ise yarar mı bilmem

Marketler açık, halihazırdaki sistemle 1 yıl kapanma da olsa sorun yok, herkes uyum sağladı bir şekilde. Virüsden çok biz mutasyon geçirdik galiba...
Logged
emarti
Uzman
*****
Mesaj Sayısı: 2.162


Only Amiga Makes It Possible █


Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #91 : Nisan 26, 2021, 23:28:25 ÖS »

Marketler açık, halihazırdaki sistemle 1 yıl kapanma da olsa sorun yok, herkes uyum sağladı bir şekilde. Virüsden çok biz mutasyon geçirdik galiba...

Haklısın. Virus de uyum sağlayamayanların hatrına mutasyona uğruyor.
Logged

https://github.com/emartisoft My GitHUB | http://csdb.dk/scener/?id=26786 My CSDB

My Retros
     Atari 600XL | 800XL | 1040STFM,
     C128, C64C, C64G, 1541, 1541-II, 1571,
     A500, A600x2 (Furia, Std), A1200x2 (Microbotic, Std)
     ZX Spectrum 48K
onursapci
Uzman
*****
Mesaj Sayısı: 3.453


80 leri yaşamamış , yaşamamıştır.


Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #92 : Nisan 26, 2021, 23:30:48 ÖS »

18 gün kapanma geldi. Ama marketler acık herkes dışarıda ise yarar mı bilmem

Marketler açık, halihazırdaki sistemle 1 yıl kapanma da olsa sorun yok, herkes uyum sağladı bir şekilde. Virüsden çok biz mutasyon geçirdik galiba...

Öyle oldu . Virüsten daha çabuk uyum sağladık ortama
Logged

C64 ve A500 gerisi teferruat
siber06
Uzman
*****
Mesaj Sayısı: 1.655


My youth passed with Commodore, My Old Age will so


Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #93 : Nisan 27, 2021, 01:56:22 ÖÖ »

Tamam cavit var ama bu cavitin ajan olduğunu unutmayalım ve aşı yapılmasının önünü açmak için üretilmiş biyolojik bir silah. Şunu bir dinleyin. Durum bildiğimizden çok daha vahim.

https://www.instagram.com/tv/COGDvodDs31/?utm_source=ig_web_copy_link

Sonrada aslında İsrail'de neler olduğuna bir bakın.

https://www.instagram.com/tv/COIyHS-jK6h/?utm_source=ig_web_copy_link

Bunun gibi videolar instagram'da çok fazla yayıldı ve insanları uyarmak istiyorlar.

Maske için şuna bir göz atın.

https://www.instagram.com/p/CNriSb7jkHd/?utm_source=ig_web_copy_link

Bana komplocu diyeceksiniz belki ama ben aşı olmayacağım ve etrafımdakileri de uyarmak için elimden geleni yapacağım.

İnstagramdaki şu kanalları takip etmenizi öneririm.

https://www.instagram.com/uyanisyolcusu/
https://www.instagram.com/eski.normal/
https://www.instagram.com/duzgercekler/
https://www.instagram.com/bora.yavuzer/
https://www.instagram.com/_yenidunyakaosu_/
https://www.instagram.com/vitamingiller.hq/
https://www.instagram.com/dr.limonn/
https://www.instagram.com/erkantrukten/
Logged
AmigaEsref
Genel Yönetici
*****
Mesaj Sayısı: 6.539


love is better than


Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #94 : Nisan 27, 2021, 04:40:36 ÖÖ »

Dönem dönem salgın hastalıklar oluyor dünyada tarihe baktığımızda böyle dönemlere oldukça fazla rastlıyoruz. Bilim  insanları aşı olun diyorsa buna muhakkak uyun. Bilim insanları dahil herkes aşısını oluyor. Bizde annem oldu. Eşim öğretmen oda sırasını bekliyor. Bana çıkarsa bende olacağım. Virüsün zararasız hale gelene kadar mutasyon geçirme sürecini en azından aşılarla korunarak bir nebze daha verimli geçirebileceğimizi düşünüyorum.
« Son Düzenleme: Nisan 27, 2021, 04:43:11 ÖÖ Gönderen: AmigaEsref » Logged

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM | Pi Zero HDMI
AMIGA 1200 | 8GB CF  | 3.1 ROM | 8 MB RAM | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | 64K CUPCAKE-CART | Pi 1541 | 1084 S
siber06
Uzman
*****
Mesaj Sayısı: 1.655


My youth passed with Commodore, My Old Age will so


Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #95 : Nisan 27, 2021, 10:32:48 ÖÖ »

Dönem dönem salgın hastalıklar oluyor dünyada tarihe baktığımızda böyle dönemlere oldukça fazla rastlıyoruz. Bilim  insanları aşı olun diyorsa buna muhakkak uyun. Bilim insanları dahil herkes aşısını oluyor. Bizde annem oldu. Eşim öğretmen oda sırasını bekliyor. Bana çıkarsa bende olacağım. Virüsün zararasız hale gelene kadar mutasyon geçirme sürecini en azından aşılarla korunarak bir nebze daha verimli geçirebileceğimizi düşünüyorum.

Medyayı göz ardı etmeyelim. Bilim insanları dediğiniz gerçek bilim insanı olmalı. Satılık bilim adamları olmamalı. Bunlar Bill'in insanı. Aşıya gelince; şaklabanlar kameralar önünce 10cc su zerk ettiriyorlar. Doktorlara gelince onlarda işlerini kaybetme korkusuyla kaygıyla konuşamayan doktorlardır. Konuşanlar ise bir yerden çıkarları olan, üst akıl tarafından beslenen doktorlardır. Bakınız sağlık bakanı. Onca verilen ilaçlara ortaklığı olmasa o yanlış tedavi yapılan ilaçları vermezlerdi. Biraz mantık ile düşünürsek işgal altında olduğumuzu göreceksiniz. Yıllardır yediğimiz GDO'lu  ürünler, havadan yapılan chemtrailler, starlinkler, RF frekansları, iklim değişikliklerine sebep olan HAARP, yeni 5G teknolojileri aslında dünyada bir popülasyon azaltılması için yapılan girişimlerdir. Aşının etkisi hemen görülmeyecektir. Zaman içerisinde daha çok hasta olunca ve bağışıklık sistemi  yavaş yavaş tükenince insanlar suda kaynayan kurbağa misali zaten anlamayacaklar. Biraz araştırmanızı öneririm. Bu arada olmaması için o kadar çaba sarf ettiğim annemde aşı olmuş. Eski topraklara laf anlatmak oldukça zor. Bari gençlerin zihni açık olsun...

Aşının bence şu aşamada  hiçbir faydası yok. O aşı geçen senenin yani Cavit 2019 virüsü içindi. Virüs varyantları ve mutasyonları gelişiyorsa aşının da yenilenmesi gerekir. Aşı geliştirmenin en az 5 yıl olduğunu düşününce faydalı bir aşının olması mümkün değil. Geçmişe baktığınızda geliştirilen ve ispatlanan aşılar 20-30 ve hatta 40 yıl gibi uzun süren süreçler ile geliştirilmiştir.

Burada yazılıp çizilecek çok şey var. Hepsini buradan anlatmak mümkün değil. Forumda buna benzer konularda çok yazan birisi değilim ama ben uyarmak isterim. Araştırmak ve bilgi edinmek isteyen bir önceki postta verdiğim linklerden okuyup, izleyip bilgi edinebilir.

Eşref Hocam buradaki insanları seviyorum. Zaten C64 ve Amiga sevdalısı çok az sayıda kişileriz. Bir kişinin bile aramızdan ayrılmasını istemem.

Sizleri seviyorum.

Saygılar ve sevgiler...
Logged
toddler
Uzman
*****
Mesaj Sayısı: 1.390Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #96 : Nisan 27, 2021, 11:41:13 ÖÖ »

Covid-19 konusunda bir çok komplo teorisi var. En belli başlıları büyük yatırım fonları ve zengin iş adamlarının yıllar öncesinden aşı firmalarına yatırım yapmış olmaları olarak görünüyor. Tabii bu covid-19 virüsünün insan eliyle yaratıldığı anlamına gelebileceği gibi böyle bir olasılığın başka nedenlerle ön görülmüş olmasına da bağlanabilir. İklim değişikliğine bağlı olarak virüslerin hastalık yapma etkilerinin artması, insanların sağlıksız beslenmeleri sebebiyle bağışıklık sistemlerinin zayıflaması, kutuplarda eriyen buzlardaki bir virüsün dünyaya yayılacağı vs. Bu yazdıklarımda bir mantık aranmasın, ne de olsa komplo teorisi.

Yatırım yapılan bu aşı şirketlerinin son bir yılda karlarının katlanarak arttığı gerçeği ve hala sahiplerinin aşının dünyaya daha adil dağıtılması konusunda beyanatlar verip üretimi ve dağıtımını yaptıkları aşıları parayı basana sattıkları gerçeği gözümüzün önünde.

Kanada, Danimarka gibi bazı ülkeler nüfuslarının 4-5 katı aşı alıyorken dünyanın çoğuna 1 doz bile aşı gitmiyorsa bu hastalık biter mi? Hastalığın bitmemesi kime yarar?

Zengin, büyük ülkelerin diğer ülkelerin gelişimini sekteye uğratarak dünya üzerindeki hegemonyasını sürdürme projesi olabilir mi?

Daha bir çok komplo teorisi üretilebilir ama çok uç noktalara gitmemek için fazla uzatmıyorum. Unutmayın, komplo teorileri fikir cimnastiği yapmak için bir araçtır. Yukarda yazdıklarımı buna göre değerlendirin.

Aşı konusuna gelecek olursak şu an kullanılan aşıların uzun test süreleri olmadı. Sadece antikor üretip üretmedikleri kontrol edildi. Antikor seviyesi ne kadar süre yeterli düzeyde olur zaman gösterecek. mRNA aşılara kadar kullanılan iki tür aşı vardı. İnaktif aşı ve canlı aşı.

Kabaca tanımlamak gerekirse inaktif aşı virüsün laboratuvar ortamda çoğaltılıp öldürülmesi ile elde ediliyor. Vücuda ne kadar enjekte edileceği yapılan testlerle tespit ediliyor.

Canlı aşı ise virüslerin laboratuvar ortamında üretilip virüsü öldürmeden hastalık yapma etkisinin ortadan kaldırılmasıyla elde ediliyor. İnaktif aşıya göre daha zor ve uzun bir süreç.

Canlı aşının antikor üretme kapasitesi daha yüksektir. Fakat zayıf bünyelerde yan etki gösterme olasılığı yüksektir. İnaktif aşılarda ise canlı aşılara göre daha düşük seviyede bağışıklık sağlanır, çok önemli bir yan etki görülmez.

Şuan önümüzde inaktif ve mrna olmak üzere iki seçenek var. Benim tercihim inaktif aşıdan yana. Mrna aşı yeni bir tür ve uzun vadede insanlarda ne tür bir etki yapacağı bilinmiyor. Belki bir yıl sonra zombi öldürmeye çalışıyor olabiliriz  Kahkaha

Logged

C64|C|G|C128|1541U2
A500|A500+|Slim SDHxC|Gotek
A600|FuriaEC020 33MHz+FPU 40Mhz
A1200|BPPC|BVision|64MB Ram|3Com Eth.
A1200|ACA1230/56Mhz 64MB|IndivisionAGA MK2cr|RapidRoad USB|FastATA 1200 MK-V|Netgear MA401
Dingoo A320(OpenDingux)
Pandora(First Batch)
RaspberryPi 1-2-3
BananaPi/Pro
Sayfa: 1 ... 5 6 [7]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: