Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1] 2 3 ... 6   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Mini İnceleme: Pandora's Box 3  (Okunma Sayısı 46998 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ibeser (Ayak Takımı)
Genel Yönetici

Sega<Nintendo<Amiga

Üyelik Bilgileri WWW
« : Ağustos 06, 2015, 22:11:54 ÖS »

Arcade kabin aldıktan sonra çeşitli zamanlarda farklı farklı çoklu oyun kartları denedim. Just Another Pandora's Box, Pandora's Box 2 ve nihayet Pandora's Box 3'e geçiş yaptım. 10 aylık bu maceramda bana destek olan @Yolcunet Bektaş abimize huzurlarınızda teşekkür ederim. Hem kabini hem de ilk kartı kendisinden aldım. Zamanla farklı ihtiyaçlarla kart tertifi yaptık ve sonunda Pandora's Box 3'e kavuştum. İçinde diğer kartlarda pek görmeye alışkın olmadığım bir çok oyun bulunmakta. Daha önce bu kart ile ilgili http://www.commodore.gen.tr/forum/index.php?topic=10651.0 burada kısaca tartışmıştık.

Fotonun arka plandaki oyuncaklarım ile ilgili çalışmam devam ediyor. Ayrıca sonra detay vereceğim...

Fazla uzatmadan bu kartı alacak arkadaşlara deneyimlerimi paylaşayım. Kartı bugün 18:00'da aldım. Eve gelince hemen denedim. Sonra değerli commodore.gen.tr sakinleri için sıcağı sıcağına test ettim. Kart kaliteli ve diğer kullandığım kartlara göre daha heybetli büyük. Üzerinde vga ve ses çıkışı ve bios tuşu var. İçinden standart minik kitapçık ve basit yapıştırma çıkıyor. Jamma üzerinden kartı takıyoruz ve açılışı yapıyoruz. Kartın açılışında güzel bir video ile hızlıca oyun türleri tanıtılıyor ve bir abla "Pandora's Box 3" diyor. 520 oyunluk liste açılıyor.

Detaylı video:

Diğer kullandığım kartlara göre oyunlar arası geçiş hızı dikkatimi çekti. Oyunlardan rastgele açtıklarımın da yüklemeleri gayet iyi. Bir kaç oyundan sonra hemen bios tuşuna basıp system settings menüsünü açıyorum. Menüler:
IO TEST: Daha önce diğer kartlarımda görmediğim, kol ve tuşları test edebileceğiniz bir menü.
CREDIT SETTIGNG: Kaç jeton atınca kredi artacağını seçtiğimiz standart menü.
EXIT GAME MODE: Oyundan çıkış için ne yapılmalı. Ben her zaman Menu tuşunu seçiyorum. P1 Start tuşuna basılı tutulunca ana menüye dönmeye yarıyor.
AUTO EXIT: Jeton atılmazsa ne kadar zamanda ana menüye dönüş süresi. Stardart 3 dakika seçiyorum ben.
GAME CONFIGURATION: Bazı oyanları kapatma (menüden çıkartma), oyunların zorluk seviyeleri, hak vb. ayarları yaptığınız yer. Zamanınız varsa 520 oyundan en iyi 100 taneyi seçebilirsiniz.
BOOK KEEPING: Daha önce diğer kartlarda görmediğim gizemli menü (!) 8 haneli bir password soruyor. Edit: Cihaza atılan jeton sayısını resetlemeye sadece yarıyormuş
SAVE SETTINGS & ROOT: Ayarları sakla, resetle heyecana devam menüsü.
FACTORY SETTINGS & ROOT: Her bir ayarı başa döndür menüsü.

Oyun listesini incelediğinizde mavi ile işaretli oyunlar dikkatinizi çekecektir.
http://www.smallcab.net/telechargement/liste/Pandora%20Box%203%20520in1%20Game%20list.pdf
Benim için özellikle; Sunset Riders, Galaga, Tumble Pop, Contra, Donkey Kong, Michael Jackson's Moonwalker, Jackie Chan, Snow Bros oyunları dikkatimi çekti. Açıkcası bu oyunların bazıları için orijinal board almayı bile düşünmüştüm. Nihayet bu beni tatmin etti. Oyunların hızları, sesleri vs hoş ama daha önceki kartlarımda olan Snow Bros'un yine sesleri orijinal değil... Tumble Pop ise bir kademe yavaş... Nedendir bilemedim. Diğer oyunlarda performans çok çok iyi.

Bu kartta ilgimi çeken ve diğer kartlarımda pek olmayan oyunlar...

Aldığım tüm kartların içini açıp inceliyordum. Bunu açmadım. Böyle daha güzel gözüküyor Pandora'nın kutusunu açıp başıma bela açmak istemiyorum :p
Kargo dahil Aliexpress üzerinden 70-80$ civarı fiyatı var. Yaklaşık 25 günde elinizde olur cihaz.
Özetle tavsiye ederim

Bilgi: İlerleyen zamanda kendi videomu da çektim.
Pandora's Box 3 ile ilgili minik amatör, bol hatalı bir video da çektim.520 oyun, 540 değil. Görüntü titrek cep telefonu ile çok denemede yaptım
« Son Düzenleme: Ocak 04, 2017, 16:43:34 ÖS Gönderen: ibeser (Ayak Takımı) » Logged

joker_
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Ağustos 06, 2015, 23:13:59 ÖS »

Hayırlı olsun ibeser güle güle kullan. Dikkatimi çeken oyun seçimi esnasında, kenarda oyuna ait video da oynuyor. Güzel bir özellik.

Bende 161 in 1 sarı kartuş'dan var. Oyun seçimi esnasında bundaki özellik yok. Gerçi sarı kartuş'da sadece neo-geo oyunları var. Hatta bazı oyunlar da yok. Bunda sanırım Mame oyunları da var. İleride bundan alabilirim 1 tane
ibeser (Ayak Takımı)
Genel Yönetici

Sega<Nintendo<Amiga

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #2 : Ağustos 06, 2015, 23:16:53 ÖS »

Hayırlı olsun ibeser güle güle kullan. Dikkatimi çeken oyun seçimi esnasında, kenarda oyuna ait video da oynuyor. Güzel bir özellik.

Bende 161 in 1 sarı kartuş'dan var. Oyun seçimi esnasında bundaki özellik yok. Gerçi sarı kartuş'da sadece neo-geo oyunları var. Hatta bazı oyunlar da yok. Bunda sanırım Mame oyunları da var. İleride bundan alabilirim 1 tane

Teşekkürler. Evet oyun yanında mini video olması pek iyi. Benim kartlardan birinde bu yoktu sadece resim vardı. Video olması hızlı bir hatırlama sağlıyor. Evet MAME oyunları bol. Tavsiye ederim. Zevkli oyunlar dilerim.

LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #3 : Ağustos 06, 2015, 23:27:46 ÖS »

Bayağ güzel görünüyor...Daha önce pandora box konusu geçtiğinde açıkçası ilgimi çekmemişti. Ama şimdi bakıyorum NeoGeo oyunlarıda var...Silkworm, commando yok...Acayip bir ürünmüş bu... İnceleme hazırlamasan, hiç dikkatimi çekmeyecekti...sağolasın.

yolcunet
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Ağustos 06, 2015, 23:33:48 ÖS »

hayırlı olsun güle güle kullan
Aya-Fix-Center
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Ağustos 07, 2015, 00:54:47 ÖÖ »

ibeser arkadaşım ürünün getirmede gümrük ile ilgili bir sıkıntı yaşadınmı ve bu ürüne alsam direk lcd tv ye yada lcd monitöre baglıyabilirmiyiz  birde arcade stick kit alsam buna sizde durum nedir tam olarak

Amiga 500+
Sega Mega Drive 2
Nintendo Wii Mini [Softmode]
8bit Snes Klon Atari
X-Box Classic
Playstation 1 SCHP 7002
ibeser (Ayak Takımı)
Genel Yönetici

Sega<Nintendo<Amiga

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #6 : Ağustos 07, 2015, 09:40:52 ÖÖ »

Bayağ güzel görünüyor...Daha önce pandora box konusu geçtiğinde açıkçası ilgimi çekmemişti. Ama şimdi bakıyorum NeoGeo oyunlarıda var...Silkworm, commando yok...Acayip bir ürünmüş bu... İnceleme hazırlamasan, hiç dikkatimi çekmeyecekti...sağolasın.
Faydalı olur umarım. Her türlü soruyu beklerim

Sağol abim. Ellerin dert görmesin. Daha senden çok arkadaşımız arcade kabin alacak ve mutlu olacak.

ibeser arkadaşım ürünün getirmede gümrük ile ilgili bir sıkıntı yaşadınmı ve bu ürüne alsam direk lcd tv ye yada lcd monitöre baglıyabilirmiyiz  birde arcade stick kit alsam buna sizde durum nedir tam olarak
Gümrükte bir sıkıntı yok. Bu ürün jamma sistemi ile çalışır. Tek başına herhangi bir tv, monitöre takamazsınız. Arcade stick kit alıp, pc ye bağlayıp, ona da MAME emulatör yükleyip, onu da tv'ye bağlayıp benzeri bir çalışma yapabilirsiniz.

Aya-Fix-Center
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Ağustos 07, 2015, 10:21:03 ÖÖ »

Faydalı olur umarım. Her türlü soruyu beklerim

Sağol abim. Ellerin dert görmesin. Daha senden çok arkadaşımız arcade kabin alacak ve mutlu olacak.

Gümrükte bir sıkıntı yok. Bu ürün jamma sistemi ile çalışır. Tek başına herhangi bir tv, monitöre takamazsınız. Arcade stick kit alıp, pc ye bağlayıp, ona da MAME emulatör yükleyip, onu da tv'ye bağlayıp benzeri bir çalışma yapabilirsiniz.
ibeser çok tşk ederim verdiğin bilgiler için

Amiga 500+
Sega Mega Drive 2
Nintendo Wii Mini [Softmode]
8bit Snes Klon Atari
X-Box Classic
Playstation 1 SCHP 7002
scorpion
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Ağustos 07, 2015, 10:37:39 ÖÖ »

güle güle kullan..bide mortal kombat olacaktıkı...
« Son Düzenleme: Ağustos 07, 2015, 10:43:48 ÖÖ Gönderen: scorpion » Logged
ibeser (Ayak Takımı)
Genel Yönetici

Sega<Nintendo<Amiga

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #9 : Ağustos 07, 2015, 12:00:19 ÖS »

güle güle kullan..bide mortal kombat olacaktıkı...
Teşekkürler. Mortal Kombat için daha beklemen lazım kardeş. Tavsiyem al bir psp mortal vs dahil herşeyi oyna rahat et

scorpion
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Ağustos 07, 2015, 12:24:59 ÖS »

ibeser iyi fikir ama düğme kol felan olmadan beni sarmaz,belki çıkarırlar yakında kimbilir Kahkaha
ibeser (Ayak Takımı)
Genel Yönetici

Sega<Nintendo<Amiga

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #11 : Ağustos 07, 2015, 13:23:48 ÖS »

ibeser iyi fikir ama düğme kol felan olmadan beni sarmaz,belki çıkarırlar yakında kimbilir Kahkaha
O zaman sen de @Yolcunet Bektaş abiyi ziyaret edeceksin. Kendine Mortal Kombat'lı bir arcade cihaz alıp, ya da yaptırıp işi çözeceksin

scorpion
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #12 : Ağustos 07, 2015, 13:50:54 ÖS »

ok inşallah
ibeser (Ayak Takımı)
Genel Yönetici

Sega<Nintendo<Amiga

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #13 : Kasım 11, 2015, 13:32:55 ÖS »

Bugün forumda ismi geçtiği için konuyu hortlatıyorum

Oyunların içinde Atari2600'de oynadığım oyunlar da var. Dün gece 1 saat boyunca frogger oynadım. Zamanında Atari'de çok oyun olunca çok dikkat etmemiştim. 30 sene sonra oynuyorum Çocuklara trafikte dikkatli olmaları için oynatılabilecek bir oyun. Hatunda çok sevdi! Biraz araştırma yaptım bu oyun 1981'de Konami'den çıkmış.

Hatırlamanız için:
« Son Düzenleme: Kasım 11, 2015, 13:34:50 ÖS Gönderen: ibeser (Ayak Takımı) » Logged

Simon (Özay Turay)
Yönetici

Commodore Forever

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #14 : Kasım 11, 2015, 13:46:07 ÖS »

Bu senin aldığın orjinal mi yoksa çakma mı? Kaça ve nereden almıştın? Link alabilir miyiz?

https://retrodergi.com - https://e-turay.com - https://karizmawow.e-turay.com

Retro: Commodore 64, Amiga 500, Amiga 1200
Retromsu: Wii, XBox360, XBox, PS3 Slim, PS2 FAT, PS1, PS Vita, Nintendo 3DS, Nintendo 2DS
Sayfa: [1] 2 3 ... 6   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: