Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetEbay'de kullanabileceğimiz veya ödeme alabileceğimiz PayPal alternatifleri neler
Sayfa: 1 ... 14 15 [16]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Ebay'de kullanabileceğimiz veya ödeme alabileceğimiz PayPal alternatifleri neler  (Okunma Sayısı 142402 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
CloseOver
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #225 : Nisan 07, 2020, 21:35:44 ÖS »

bende daha once hep karta iade oldu; iptali paypal yaparsa

satici dogrudan para gonderme gibi yaptiysa paypal hesabina yatiyor

Teşekkürler hocam, mail gönderdiler sonradan kredi kartınıza geçti, ekstrenizde gözükecek diye.
Cydonian
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #226 : Nisan 30, 2020, 21:45:03 ÖS »

Türkiye'de şöyle bir ödeme sistemi çıkmış, güzel bir sisteme benziyor, bireysel ve kurumsal olarak 2 tipi var, tabii şu an ebay'de filan geçerli değil ama diğer tüm satışlarınızda bir alternatif olabilir.

https://paym.es/

Sosyal medyanın ödeme sistemi - Paymes !
Şirket kurmak yok. Üye olmak yok.
Instagram, Facebook ve Etsy'den sohbet eder gibi ödeme alın.

Özellikleri:
- Paymes ile elektronik ticaret bir arkadaşınız ile mesajlaşmak kadar kolay.
- Paymes ile dünyanın her yerinden güvenli bir şekilde ödeme alabilirsiniz.
- Artık bireysel/kurumsal ayrımı olmadan tüm satışlarınızı 12 ay taksitlendirebilirsiniz.
- Web siteniz olmadan, şirket olma zorunluluğu bulunmadan satış yapın.
- Paymes’te uzun formlar ve sıkıcı onay süreleri yok. Kullanmaya hemen başlayabilirsiniz.
- Düşük komisyon oranlarıyla Paymes ile hem zamandan, hem de paradan taasarruf edin.
- *Yüzyüze satışlarda komisyon oranı bireyler için %2.99, kurumlar için %2.50'dir.

Paymes'in Türk kurucusu Ekotürk kanalında bu dijital ödeme sistemini anlatıyor (26.Nisan.2020 tarihinde)
https://www.youtube.com/watch?v=I7pJqDTH--E

Ayrıca Aras kargo, paymes kullanıcılarına %25 indirimliymiş...
Bu ödeme sistemini deneyen olursa, satış ve ödeme tecrübesini bizimle de paylaşırsa sevinirim.

« Son Düzenleme: Nisan 30, 2020, 22:38:58 ÖS Gönderen: Cydonian » Logged

It is difficult to say what is impossible, for the dream of yesterday is the hope of today and the reality of tomorrow.
Emrahceb
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #227 : Mayıs 04, 2020, 18:25:26 ÖS »

Benim bir arkadaşımın Paypal da satış için kullandığı yöntem şu şekilde;

Estonya'ya 100Eur karşılığında E-Vatandaş olabiliyorsunuz. Yaklaşık 10 gün içerisinde size bir kit geliyor. Kit içerisinde, dijital Estonya kimlik kartınız ve kart okuyucusu bulunuyor. Bununla Estonya dan digital imza alıyorsunuz. Daha sonra yine Estonya'nın online satış yapanlar için başlattığı model sayesinde bu digital kimlik ile Estonya da bir şirket kurulumu gerçekleştiriyorsunuz.
Adres olarak PO Box veriyorlar.
Holvi denen bir Estonya bankası,digital olarak açılan şirketleri destekliyormuş, onunda butun işlemlerini online olarak hallettikten sonra size 1 adet mastercard yolluyorlar.
Paypal.ee den business paypal accountunuzu olusturarak kullanıyorsunuz.
Daha sonrasında bir de Paypal ı kullanma esnasında Estonya da olduğunuzu gösterecek bir VPN edinmeniz lazım IP kontrolden hesabı kitleyebiliyorlarmış.

Açıklayıcı olmuştur umarım.
appiah4
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #228 : Mayıs 06, 2020, 09:50:59 ÖÖ »

Benim bir arkadaşımın Paypal da satış için kullandığı yöntem şu şekilde;

Estonya'ya 100Eur karşılığında E-Vatandaş olabiliyorsunuz. Yaklaşık 10 gün içerisinde size bir kit geliyor. Kit içerisinde, dijital Estonya kimlik kartınız ve kart okuyucusu bulunuyor. Bununla Estonya dan digital imza alıyorsunuz. Daha sonra yine Estonya'nın online satış yapanlar için başlattığı model sayesinde bu digital kimlik ile Estonya da bir şirket kurulumu gerçekleştiriyorsunuz.
Adres olarak PO Box veriyorlar.
Holvi denen bir Estonya bankası,digital olarak açılan şirketleri destekliyormuş, onunda butun işlemlerini online olarak hallettikten sonra size 1 adet mastercard yolluyorlar.
Paypal.ee den business paypal accountunuzu olusturarak kullanıyorsunuz.
Daha sonrasında bir de Paypal ı kullanma esnasında Estonya da olduğunuzu gösterecek bir VPN edinmeniz lazım IP kontrolden hesabı kitleyebiliyorlarmış.

Açıklayıcı olmuştur umarım.

Setup maliyeti 1-2 parça satmak için değmeyecek birşeye benziyor ama işe yarar tahminen.

Neyse sıkın dişinizi 1-2 yıla herşey çok güzel olacak.

Retronautics: Retro bilgisayar, donanım ve proje galerim.
fort_apocalypse
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #229 : Ağustos 17, 2021, 10:14:20 ÖÖ »

Bu sim kartı deneyen/kullanan oldu mu? Paypal için kullanılıyor sanırım.

https://urun.n11.com/diger-hat/ingiltere-three-uk-5g-yeni-fiziksel-sim-kart-yabanci-hat-P485230145

Cydonian
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #230 : Ağustos 17, 2021, 10:28:24 ÖÖ »

@fort_apocalypse
Paypal için güzel bir çözüme benziyor, 6 ay kontör yüklemezsen hat kapanıyormuş, 6 ay dolmadan kontör yükledikçe kullanabiliyormuşsun. Peki paypal için tel.doğrulamasını bununla hallettik diyelim, paypal hesabı için ingiltere adresi ve ingiliz banka hesabı mı tanımlamak gerekiyor? Onları nasıl yapıyoruz? Ebay'de bu yöntemi kullanıp ürün satışı yapan varsa bilgi paylaşabilir mi?

« Son Düzenleme: Ağustos 17, 2021, 10:29:59 ÖÖ Gönderen: Cydonian » Logged

It is difficult to say what is impossible, for the dream of yesterday is the hope of today and the reality of tomorrow.
mrmojorisin
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #231 : Ağustos 17, 2021, 10:58:54 ÖÖ »

Bu sim kartı deneyen/kullanan oldu mu? Paypal için kullanılıyor sanırım.

https://urun.n11.com/diger-hat/ingiltere-three-uk-5g-yeni-fiziksel-sim-kart-yabanci-hat-P485230145
Bu tarz kartları genellikle illegal işler yapanlar wassup yazışmaları için kullanıyor. 15-20 TL'ye satılıyor.
Hiç kontör yüklemeyip 2-3 ayda bir kartı atıp yenisini alıyorlar.
LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #232 : Ağustos 19, 2021, 13:13:57 ÖS »

Ebay'da satış için önceki sayfalarda da muhtemelen ifade edildiği gibi yeni ödeme sistemi için üyelere davetiye gidiyor. Yani paypal olmadan satış yapıp, ödeme yapacağımız sistem için her an davetiye alabilirsiniz.

Umarım yakında ödeme alma sorunumuz ortadan kalkacak.(2021 de tamamlanması gerekiyordu)
https://pages.ebay.com/seller-center/service-and-payments/managed-payments-on-ebay.html

appiah4
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #233 : Ağustos 19, 2021, 14:17:36 ÖS »

Paypal'de Yunanistan hesabı kullanıyorum.  Son bir yıldır falan artık telefon numarasının Yunanistan ülke koduna sahip olması zorunluluğu kalmadı, normal Vodafone Türkiye hattımı tanıttım, doğrulama kodları çatır çatır geliyor.  Adres Türkiye.  Kredi kartı Türkiye.  Mutlu mesut satın alıyor, satış yapıyorum.

Retronautics: Retro bilgisayar, donanım ve proje galerim.
Oğuzhan
Uzman

There's no place like 127.0.0.1

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #234 : Ağustos 19, 2021, 15:39:08 ÖS »

Paypal'de Yunanistan hesabı kullanıyorum.  Son bir yıldır falan artık telefon numarasının Yunanistan ülke koduna sahip olması zorunluluğu kalmadı, normal Vodafone Türkiye hattımı tanıttım, doğrulama kodları çatır çatır geliyor.  Adres Türkiye.  Kredi kartı Türkiye.  Mutlu mesut satın alıyor, satış yapıyorum.
Belli bir miktar üstü satış yaparsan ek olarak address verification istiyorlar. Bunun için de kira kontratı veya su elektrik faturası gibi bir şey isteniyor.

Amiga 500/500+/1200
Commodore 64
Atari 1040STe/Falcon 030/Jaguar/2600
Roland MT-32 Rev.A&B/SC-88/SB-55/MT300s
Sony PS 1-2-3-4-5/PSP/PVM 20"/9"
Sega SMS1-2/MD2/Saturn/Dreamcast/GG
Nintendo NES/SNES/DMG/GB Color/GBA SP
Cydonian
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #235 : Ağustos 19, 2021, 20:01:29 ÖS »

Herkese sürprizim var Kahkaha
Ebay, amazon vb. yabancı satış siteleri, ürün satışı için ödeme alırken Payoneer ile ortaklık yapmışlar, yani eğer eski ebay profiliniz duruyorsa "my ebay" menüsünden "selling" seçin ve bir tane satılacak ürün girin, ürünü girince ödeme alacağınız bir yöntem olarak artık paypal pasif gözüktüğü için, ebay otomatik olarak sizi payoneer'de hesap açmaya yönlendirecek, orada istenen detayları, banka bilgileri vb. girip payoneer hesabınızı açın. Sonra en son basamakta ebay sitesine geri dönüyor ve "sync your ebay and payoneer profiles" diye bir sayfa çıkıyor, orada da gerekli bilgileri girin ve submit edin. Tabii bu işlem sonucunu birkaç gün beklemeniz gerekebilir, hesaplarınız senkronize olunca sanırım ebay size mail atar, hadi cümleten geçmiş olsun

LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #236 : Ağustos 21, 2021, 19:06:51 ÖS »

verdiğin ipucu/bilgi için teşekkürler. Biraz önce belirttiğin gibi deneme için bir ürün listeledim ve paynoneer'de hesabım olmadığı için ebay beni payoneer'de hesap açmaya yönlendirdi. Hesabı açtım, hesapları birbirlerine bağladım. Payoneer kayıt işlemini tamamlayınca satışa başlayabilirsin mesajını aldım. Sanırım Paypal sorununu aştık. Geçmiş olsun...

AmigaEsref
Genel Yönetici

love is where you find it.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #237 : Ağustos 21, 2021, 19:54:15 ÖS »

Güzel haber teşekkürler.

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM | Pi Zero HDMI
AMIGA 1200 | 8GB CF | 3.2 ROM | TF1230 Turbo Kart | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | 64K CUPCAKE-CART | Pi 1541 | 1084 S
'Cause I'm CRT., I'm retro | CRT, and I'll win the fight | CRT, I'm a power load | CRT, watch me shine
Cimihendriks
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #238 : Kasım 08, 2021, 08:45:12 ÖÖ »

Fransadaki arkadaşımdan telefon numarasını rica ettim kod gelirse ona göndermek için, telefonu girdim kod falan sormadı aldım geçtim. Ebay dışı paypal ödemesiydi.

Alacağın bir kaç nefes, hiç düşündün mü?
Ne kalacak senden, hiç düşündün mü?
Bir cansız vücudun, o da çürür toprak olur gider.
Theoden (CYON4D)
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #239 : Kasım 08, 2021, 13:02:06 ÖS »

Ebay'de kullanmadım ama Itch.io üzerinden ödeme almak için Payoneer üyesi olmuştum.
Böyle alternatiflerin çıkması çok güzel.

Sayfa: 1 ... 14 15 [16]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: