Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: 1 ... 13 14 [15]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: appiah4 Retro PC sistemler..  (Okunma Sayısı 52210 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Levent (Lvnt)
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #210 : Şubat 10, 2020, 10:52:01 ÖÖ »

biraz vakit alıyor ama resimleri 650 pixel genişlikte olacak şekilde scale ederseniz foruma tam oturuyor ve 150kb civarı oluyor. attach edip attach edilmiş resimlerin linklerini img tag'ları içinde verebilirsiniz.

Ben de 4 yıl kadar sonra olayı ancak çözmüş bulunmaktayım

Use the brute force, Luke
appiah4
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #211 : Şubat 10, 2020, 14:02:13 ÖS »

biraz vakit alıyor ama resimleri 650 pixel genişlikte olacak şekilde scale ederseniz foruma tam oturuyor ve 150kb civarı oluyor. attach edip attach edilmiş resimlerin linklerini img tag'ları içinde verebilirsiniz.

Ben de 4 yıl kadar sonra olayı ancak çözmüş bulunmaktayım

Panoya eklemeyi sevmiyorum 2 3 yere ayrı ayrı yüklemek gerekiyor, merkezi bir yere yükleyip linkleyebilmek çok daha etkin Ama işte güzel memleketim ve BTK sağolsun..

Retronautics: Retro bilgisayar, donanım ve proje galerim.
Levent (Lvnt)
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #212 : Şubat 10, 2020, 14:33:01 ÖS »

Ben de google drive'den link vermiştim. Normal linke tıklayınca açıyor ama foruma img tag'ları şeklinde ekleyince çıkmıyor. Google niye böyle birşey yapmış diye kendi kendime burada yazmamın hiç uygun olmayacağı bazı yorumlar yaptıktan sonra dediğim şekilde yapmak aklıma geldi iyi de oldu, resimler küçük zaten hepsini aldı

appiah4
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #213 : Şubat 20, 2020, 21:51:19 ÖS »

Bu arada bu işi bayağı bir süre önce yaptım ama fotoğrafları elden geçirme şansım olmamıştı.. 1996-1998 dönemi oyunları için topladığım Super Soket 7 sistemimi upgrade (sidegrade?) downgrade ettim; VIA MVP4'ten VIA MVP3'e ve Voodoo 2 SLI'dan Voodoo 3'e geçirdim.

Resimleri görmek için VPN vb. bir hizmet kullanmanız gerekebilir.
« Son Düzenleme: Şubat 27, 2020, 08:58:51 ÖÖ Gönderen: appiah4 » Logged

Voltron
Uzman

それはどういう意味ですか?知りません。

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #214 : Şubat 20, 2020, 22:14:36 ÖS »

Bu arada bu işi bayağı bir süre önce yaptım ama fotoğrafları elden geçirme şansım olmamıştı.. 1996-1998 dönemi oyunları için topladığım Super Soket 7 sistemimi upgrade (sidegrade?) ettim; VIA MVP4'ten VIA MVP3'e ve Voodoo 2 SLI'dan Voodoo 3'e geçirdim.

Resimleri görmek için VPN vb. bir hizmet kullanmanız gerekebilir.

Hayirli olsun. Darisi basimiza

> General failure reading drive A:<br /><br />> Who\'s General Failure and why is he reading my disk?
appiah4
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #215 : Şubat 25, 2020, 23:20:18 ÖS »

Voodoo 3'ü Banshee ile değiştirdim; sebepleri biraz uzun ve çok uykum var ama yarın uzun uzun yazarım.

Aktug
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #216 : Şubat 26, 2020, 17:46:50 ÖS »

MVP3 ( ya da MVP4 ) AGP slot -  Voodoo 3 uyumsuzluğu mu?
appiah4
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #217 : Şubat 27, 2020, 09:00:53 ÖÖ »

MVP3'ün eski revizyonları ile Voodoo 3 arasında AGP sorunları var ama bu revizyon (CE) AGP sorunlarını çözüyor.  Esas sorun PA-2013 anakartın Rev:2.1 öncesi revizyonlarının Voodoo 3'ün çektiği akımı sağlamakta zorlanması, yani sorun elektriksel.  Aslında Rev:2.0E-0036 'da da bu sorunun giderildiği söyleniyor ama riski almak istemedim.

Levent (Lvnt)
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #218 : Şubat 27, 2020, 10:22:37 ÖÖ »

Ekran kartlarının çektiği akımlar ve anakartların sağlayabileceği akımlar, biryerlerde topluca yazıyor mu?

Agp civarındaki regülatör entegreler de araştırılabilir ama bu pek foolproof değil, nerden bileceğiz yani kesin agp'yi bu besliyor diye?

Aktug
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #219 : Şubat 27, 2020, 11:38:10 ÖÖ »

MVP3'ün eski revizyonları ile Voodoo 3 arasında AGP sorunları var ama bu revizyon (CE) AGP sorunlarını çözüyor.  Esas sorun PA-2013 anakartın Rev:2.1 öncesi revizyonlarının Voodoo 3'ün çektiği akımı sağlamakta zorlanması, yani sorun elektriksel.  Aslında Rev:2.0E-0036 'da da bu sorunun giderildiği söyleniyor ama riski almak istemedim.

Konu ile ilgili midir tesadüf müdür bilmem ama elimdeki bir MVP3 anakartta Voodoo3' ün çalışmadığını hatırlıyorum. Hatta Voodoo3' ü yeni satın alıp bu kartta deneyip kart bozuk diye panik yapmıştım Başka bir anakartta problemsiz çalıştı. Sonra yollarına ayrı ayrı devam ettiler.
appiah4
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #220 : Şubat 27, 2020, 12:38:27 ÖS »

Ekran kartlarının çektiği akımlar ve anakartların sağlayabileceği akımlar, biryerlerde topluca yazıyor mu?

Agp civarındaki regülatör entegreler de araştırılabilir ama bu pek foolproof değil, nerden bileceğiz yani kesin agp'yi bu besliyor diye?

Böyle bir kaynak bilmiyorum ama genel olarak regülatör çipinin datasheet'i bir fikir verebiliyor.

Konu ile ilgili midir tesadüf müdür bilmem ama elimdeki bir MVP3 anakartta Voodoo3' ün çalışmadığını hatırlıyorum. Hatta Voodoo3' ü yeni satın alıp bu kartta deneyip kart bozuk diye panik yapmıştım Başka bir anakartta problemsiz çalıştı. Sonra yollarına ayrı ayrı devam ettiler.

Tesadüf değil, CE öncesi MVP3 revizyonlarının AGP kartları ile uyumu biraz problemli   Aladdin V bu açıdan çok daha iyi bir chipset.  Ama "beggars can't be choosers" durumu var, ne bulursam onu kullanıyorum.  Belki ilerde bulursam Aladdin V'e geçerim.

Aktug
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #221 : Şubat 27, 2020, 12:44:05 ÖS »

@appiah4 Sahibinden' de bir tane vardı ASUS P5A-B Abuk sabuk fiyatlı. Satıcısı "malum" ekolden olduğundan pazarlık etmeye bile gerek görmedim. Kartın endüstriyel tasarım için üretildiğini ev kullanıcıları için başka modelleri olduğunu söylemişti. Sonra birisine sattı gitti.
Sayfa: 1 ... 13 14 [15]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: