Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriProjeAmiga HDMI Scandoubler (HDMI-520) (Üretim)
Sayfa: 1 ... 49 50 [51] 52 53 ... 72   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Amiga HDMI Scandoubler (HDMI-520) (Üretim)  (Okunma Sayısı 94203 defa)
0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ibo1973
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #750 : Kasım 25, 2018, 13:28:10 ÖS »

Son olarak ben kimseye hırsız demedim, ama ikidir bunu sen dile getiriyorsun, insan en iyi kendini bilir diyeceğim.

yukarda yazdıklarına itrazım yok ama bu lafın için ağzını topla derim. seninle konuştuğumuz aralar ben senden kit beklyorum vs derken forumda açtığın konuda yok ben kod vermem yok pic fpgayı programlayıp gönderirim vs gibi şeyler yazınca bende üzerime alındım ( ayrıca ben senden illada kod istemedim )konu bu başka bir mevzu yok insanlar sorunca bende cevaplıyorum kimse senin 50 tane 100 yada 500 tane satıcak projene göz koymuş değil ancak insanların yanlış anlıyacağı şekilde davranırsan insanlarda yanlış anlar bu durumda.

ayrıca yukarda yazdığım gibi sana ve projelerinle hayatında  başarılar dilerim  konu kapanmıştır

Eşim ve yengemin videolarını çektiği benimde teknik konularda destek olduğum youtube yemek kanalımız
http://www.youtube.com/misgibiyemektarifleri
Özgür Dereli
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #751 : Kasım 25, 2018, 13:53:26 ÖS »

Hiç bir şey yazmayayım diyorum ama okudukça dayanamıyorum
Altı üstü 10-12 dolarlık bir parça elinizde kaldı bir işinize yaramıyor diye bu kadar ortalığı ayağa kaldırmaya değer mi?
Bu parçayı bende dahil bir çok kişi aldı ama kimse bu kadar yaygara koparmıyor madem öyle proje bitmiş kullanılabilir alınabilir hale gelince alsaydınız parçaları
delimawi durumunu açıkladı   (Bildiğiniz gibi neredeyse 1 yıldır kendime ait bir ofisim yok dolayısı ile aktif olarak projeler ile ilgili geliştirme ve dizgi vs. yapamıyorum. Ancak akşamları evde bilgisayar üzerinde çalışabiliyorum. Bu durum kısa vadede değişecek gibi de durmuyor)  bu açıklamayı yaptı sonuçta bu hobi işi ticari zararı olan hiç kimse yok bu proje bitmedi diye iflas eden veya şirketi batanda yok proje bir gün biterse isteyen alır istemeyen almaz bu kadar basit
İnsanlar arada konuyu hortlatıyorsa forum hareketlensin diye yapılıyordur yada bir gelişme var mı diye öğrenmek için yapılıyordur kimse kimseye sen aranda ne anlaştın montajı kim yapacaktı hangi parçalar yollanacaktı pic yada fpga kodu verilecek mi verilmeyecek mi diye sormuyor dolayısıyla aranızda konuştuklarınızı anlaşıp veya anlaşamadıklarınızı böyle oldu şöyle oldu bana yollayacaktı yollamadı onu yollamam bunu yollarım dedi ben kabul ettim etmedim bana hırsız muamelesi yaptı falan bunları bilmemize gerek yok sana kodu vermem dedi diye sen kendi kendine kafandan yorum yapıyorsun kendin yazıp kendin oynuyorsun
ibo1973
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #752 : Kasım 25, 2018, 13:54:39 ÖS »

Hiç bir şey yazmayayım diyorum ama okudukça dayanamıyorum
Altı üstü 10-12 dolarlık bir parça elinizde kaldı bir işinize yaramıyor diye bu kadar ortalığı ayağa kaldırmaya değer mi?
Bu parçayı bende dahil bir çok kişi aldı ama kimse bu kadar yaygara koparmıyor madem öyle proje bitmiş kullanılabilir alınabilir hale gelince alsaydınız parçaları
delimawi durumunu açıkladı   (Bildiğiniz gibi neredeyse 1 yıldır kendime ait bir ofisim yok dolayısı ile aktif olarak projeler ile ilgili geliştirme ve dizgi vs. yapamıyorum. Ancak akşamları evde bilgisayar üzerinde çalışabiliyorum. Bu durum kısa vadede değişecek gibi de durmuyor)  bu açıklamayı yaptı sonuçta bu hobi işi ticari zararı olan hiç kimse yok bu proje bitmedi diye iflas eden veya şirketi batanda yok proje bir gün biterse isteyen alır istemeyen almaz bu kadar basit
İnsanlar arada konuyu hortlatıyorsa forum hareketlensin diye yapılıyordur yada bir gelişme var mı diye öğrenmek için yapılıyordur kimse kimseye sen aranda ne anlaştın montajı kim yapacaktı hangi parçalar yollanacaktı pic yada fpga kodu verilecek mi verilmeyecek mi diye sormuyor dolayısıyla aranızda konuştuklarınızı anlaşıp veya anlaşamadıklarınızı böyle oldu şöyle oldu bana yollayacaktı yollamadı onu yollamam bunu yollarım dedi ben kabul ettim etmedim bana hırsız muamelesi yaptı falan bunları bilmemize gerek yok sana kodu vermem dedi diye sen kendi kendine kafandan yorum yapıyorsun kendin yazıp kendin oynuyorsun

önce yazılanları doğru düzgün oku konuyu anla sonra cevap yaz bence.

Eşim ve yengemin videolarını çektiği benimde teknik konularda destek olduğum youtube yemek kanalımız
Özgür Dereli
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #753 : Kasım 25, 2018, 14:00:40 ÖS »

Sen merak etme ben projenin en başından beri takip ediyorum ne yazıldı onuda biliyorum yapılan açıklamalarıda anlıyorum kıtlığım yok çok şükür ama sen anlamamakta direniyorsun yapılan projelerin hepsinin prototiplerini çalışır şekilde defalarca bir araya geldiğimizde bende dahil bir çok kişi gördü sen bu güne kadar bu forumdan kaç toplantıya katıldın kaç kişiyle bir araya geldin ama bir çok konuda muhakkak olumsuz eleştirilerin var ne kadar nötr bir kişisin ben bunu anlayamıyorum işte
haydar_abi
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #754 : Kasım 25, 2018, 17:26:55 ÖS »

Sevgili kardeşlerim birbirimizi eleştirmeyi bırakıp sakinleşelim derim. Birbirimizi incitmeyelim.
Aslında en iyi proje bitmiş ve elimize ulaşmış projedir. Fakat elde olmayan nedenler olabiliyor. Bir önceki yıl A600 Vampir sıram gelmişti. Kipper2k nikli arkadaş dağıtımını yapıyordu. Paypalın Türkiyeye kapanması ve benim de biraz sıkıntıya girmem nedeniyle zamanında alamadık. Birkaç yazışmamız oldu. Arkadaş elini CNC makinasına kaptırmış üretime devam edemeyeceğini yazdı. Böylece Vampir alamamış oldum. Daha sonra Igor 500 Vampirleri üretince bir tane aldım.

Komodorun batışından beri bir çok amiga projesi iptal oldu. Gateway Eskom gibi bazı firmalar iflas bile etti. Natami projesi iptal oldu vs. Tabii ki retrocu olarak bir proje açıklandığında seviniyoruz. Alarak destek olmak için kaynak da yaratmaya çalışıyoruz. Kendi adıma bu şekilde mutlu da oluyorum.

O yüzden birbirimizi üzmeyelim. Beklentilerimiz de olabilir Hayal kırıklığı da yaşabiliriz. Ama biz Commodore.gen.tr ailesiyiz. Şu şöyle. Bu böyle demeyelim. Olmuş bitmiştir sonuçta.

Amiga fanatiği.... 
Amiga 1200 + ACA 1220/20mhz + Scart + 32GB Kingston CF + PCMCIA CFDisk Adapter + SUM Keyboard Adapter + Gotek
Amiga 500 1 MB  + Vampire 500V2+ + 120 GB Sandisk SSD Plus
Amiga 500
Amiga 600 + (PCMCIA CF 4 MB RAM + A604 +1 MB Chip
Hepsinin kahrını çeken LG 24MA53 TVMonitör
Oğuzhan
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #755 : Kasım 25, 2018, 17:31:24 ÖS »

Sevgili kardeşlerim birbirimizi eleştirmeyi bırakıp sakinleşelim derim. Birbirimizi incitmeyelim.
Aslında en iyi proje bitmiş ve elimize ulaşmış projedir. Fakat elde olmayan nedenler olabiliyor. Bir önceki yıl A600 Vampir sıram gelmişti. Kipper2k nikli arkadaş dağıtımını yapıyordu. Paypalın Türkiyeye kapanması ve benim de biraz sıkıntıya girmem nedeniyle zamanında alamadık. Birkaç yazışmamız oldu. Arkadaş elini CNC makinasına kaptırmış üretime devam edemeyeceğini yazdı. Böylece Vampir alamamış oldum. Daha sonra Igor 500 Vampirleri üretince bir tane aldım.

Komodorun batışından beri bir çok amiga projesi iptal oldu. Gateway Eskom gibi bazı firmalar iflas bile etti. Natami projesi iptal oldu vs. Tabii ki retrocu olarak bir proje açıklandığında seviniyoruz. Alarak destek olmak için kaynak da yaratmaya çalışıyoruz. Kendi adıma bu şekilde mutlu da oluyorum.

O yüzden birbirimizi üzmeyelim. Beklentilerimiz de olabilir Hayal kırıklığı da yaşabiliriz. Ama biz Commodore.gen.tr ailesiyiz. Şu şöyle. Bu böyle demeyelim. Olmuş bitmiştir sonuçta.

+1
freedom
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #756 : Kasım 25, 2018, 18:39:43 ÖS »

Her iki kesim için empati yaparak söylüyorum. Herkesin kendine göre haklılık payı var. Delimawi bunca yazışmaya herhangi bir şey yazmamış. İlk etapta onu da düşünerek acaba dedim. Umarım başına bir şey gelmiş olmasın. Sağlık her şeyin başı. Umut ederek yapılan ama gereksiz olduğu anlaşılan masraf yapmak tabi ki hoş olmuyor. Ama zaman zaman böyle şeyler olabilir. Projeler öyle yada böyle yapılır veya yapılmaz. Ama ben @haydar_abi ye katılıyorum.  +1 diyorum. Çok güzel yazmış. Güzellikler devam etmesi dileğimle. Herkese bundan daha güzel günler bizimle olsun diyorum.

Yazdıktan sopnra gördüm. Delimawi gayet güzel açıklamış. Bence bu değerleri de küstürmeyelim. Kimse de küsmesin.
« Son Düzenleme: Kasım 25, 2018, 18:45:30 ÖS Gönderen: freedom » Logged

Atari 800XL - XC12 - MYIDE II
Amiga 500+ - Gotek - Dual ROM 1.3 ROM 3.1
Commodore 64 - IRQHack64 - EasyFlash
Atari 1040 STe - 1MB - TOS_1.62
Amiga 1200 - Blizzard 1220/4 - 4 MB - Rom 3.1
Raspberry Pi3B+
PS3 | PSP
PC Win98SE | PC WinXP | PC Win7

https://bulentozgur70.wixsite.com/main
AmigaEsref
Uzman

love is better than

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #757 : Kasım 25, 2018, 20:24:03 ÖS »

@haydar_abi yureğine sağlık +1

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM
AMIGA 1200 | 8GB CF  | 3.1 ROM | 8 MB RAM
COMMODORE 64 | IRQHack64 | 1084 S
Decypher
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #758 : Kasım 25, 2018, 23:18:55 ÖS »

Valla ben de FPGA Development Kit'i delimawi ilk söylediğinde alanlardanım, mis gibi çekmecemde de yatıyor. Bir gün bile "bunu neden aldım ki" diye düşünmedim, hatta konu bu şekilde hortlayana kadar unutmuştum bile Ne var yani, proje günün birinde gerçekleştiğinde kullanacağız işte, 1 ay önce, 5 ay sonra ne fark eder? Sanki hayati önem taşıyan bir durummuş gibi bu şekilde gündeme gelmesi beni şahsen çok rahatsız etti.

Kaldı ki delimawi'nin kafasındaki her projeyi (hiç de böyle bir zorunluluğu olmadığı halde) en ince ayrıntısına kadar burada bizimle paylaşması, verdiği öğretici bilgiler falan parayla pulla ölçülebilecek şeyler değil. Hiç anlamadığım konulardaki tutorial yazılarını bile (sırf delimawi değil, yavuzg başta olmak üzere diğer bazı değerli forumdaşlarımız da için de geçerli aynısı) büyük bir ilgiyle okuyan, hatta bazılarının kopyasını saklayan biriyim. Bunlar gerçekten de güzel ve özel şeyler, kıymetini bilmek lazım bence.

Bu başlığı sanırım ben de 1 kere hortlattım, projenin ne durumda olduğunu gerçekten merak ettiğim içindi o da. Hala daha bu projenin gerçekleşmiş halini günün birinde elimizde tutabileceğimizi bilmek bile bana yetiyor açıkçası.
appiah4
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #759 : Kasım 26, 2018, 06:35:29 ÖÖ »

FPGA kiti bugün alacak olsam TL bazında 50% daha pahalı. Bence konuşmaya değecek bir sorun yok. Ben sadece bir gelişme var mı diye merak etmiştim; aslında yakın zamanda kendi tamir işlerim için parça tedariğinde kullanıp çok memnun kaldığım ve zor parçaları bile 2-3 haftada neredeyse mouser fiyatlarına tedarik eden bir yer buldum onu tavsiye edp sorun tedarikse sipariş için liste gönderelim fiyat alalım ve çıkan fiyatı sipariş adedine bölüp para toplayalım diyecektim.. sonra bir meczup çıktı gıkım çıktığına pişman etti.

Delimawi bu projeyi Kickstarter’da açıp preorderları yurtdışından boru gibi EUR fiyatı ile al sonra da türkiyede 100 EUR ya sat lütfen, bize layık çünkü.
« Son Düzenleme: Kasım 26, 2018, 08:49:49 ÖÖ Gönderen: appiah4 » Logged

1989:A500|1M|ACA500+|C1084S
1992:HIPPO-VL+|U5SX-33|8M|GD5428|CT2290|S2
1995:P5I430VX|P133|32M|T64+/MX2|V1|CT3980/32M
1998:S1573S|K6-2/400|64M|RagePro|V2/SLI|CT4500/32M
2001:GA-6OXT|PIII-1200|512M|GF3Ti200|MX300
2004:K8VD|3700+|2G|X1950P|SB0350
ibo1973
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #760 : Kasım 26, 2018, 08:09:28 ÖÖ »

.
« Son Düzenleme: Kasım 26, 2018, 08:52:28 ÖÖ Gönderen: ibo1973 » Logged

malik
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #761 : Kasım 26, 2018, 08:37:08 ÖÖ »

Bir ara bende beklemekten isyan ettim, çünkü tam benim için icad edilmi bir alet ve hemen olacakmış gibi heveslendirip ama yapmiyor sandım.Sonra anladımki çok basit bir iş değilmiş. Ciddi emek ve bilgi gerektiriyor. Bu yüzden açık kaynak bir proje olrak yayımlamamasına saygı duyuyorum.
Sonuçta bu poroje bir firmanın üretip, para kazanmak için üzerine odaklandığı bir proje değil. Özel bir emek. Yinede bizimle değerli bilgiler paylaştı.

Hayatımız önem sırasına göre ilerliyor ama işler herzaman istenilen gibide gitmiyor.
Umarım birgün seri üretime geçirip, okuyup edindiği bilginin ve emeğinin karşılığını alır.
appiah4
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #762 : Kasım 26, 2018, 08:49:32 ÖÖ »

riyakar ve değer bilen ve terbiyeli olan biri yazdı bunu. efendi haddini aşma burda kimsenin kimseye heleki genel olarak topluma toplum içinde hakaret etmeye hakkı yok burası forum forumlarda herkez terbiye kuralları içinde istediğini söyler ama senin yaptığın bu sınırları aşan bir yorum dikkatli olmanı tavsiye ederim yazdıklarında.

Şahsınıza dair bir sıfat kullanmamıştım, üstünüze de almanızı istemem.  Toplumsal değerlerimize dair değerlendirmelerim şahsıma aittir, beni bağlar, hassasiyetlerinizi rahatsız etti ise beni Ignore List'inize alabilirsiniz.  Her halukarda konu ile ilgisi olmadığından ve tartışmayı dağıtmak istemediğimden dolayı siliyorum, lüzumsuz gerginlik olmasın.

1989:A500|1M|ACA500+|C1084S
1992:HIPPO-VL+|U5SX-33|8M|GD5428|CT2290|S2
1995:P5I430VX|P133|32M|T64+/MX2|V1|CT3980/32M
1998:S1573S|K6-2/400|64M|RagePro|V2/SLI|CT4500/32M
2001:GA-6OXT|PIII-1200|512M|GF3Ti200|MX300
2004:K8VD|3700+|2G|X1950P|SB0350
BioMenace
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #763 : Kasım 26, 2018, 09:07:02 ÖÖ »

Gelişmeleri takip edemedim.

HDMi520 projesinin açık kaynak olmayacağı kesin. Ben son kullanıcıyım açık kaynak ile ilgilenmiyorum zaten. Fakat ürüne sahip olmak isterim.

Gerekli malzemeleri sipariş edenlerdenim. Malzeme aldım diye değil de ürüne sahip olamayacağım diye üzülmeye başladım.

Yanıt bilen arkadaşlar yanıtlayabilir mi:

Ne kadar beklememiz gerekecek?

Ne kadar ödememiz gerekecek?
« Son Düzenleme: Kasım 26, 2018, 09:20:22 ÖÖ Gönderen: BioMenace » Logged

Alınıklarım: https://goo.gl/UoWo8n
Satılıklarım: https://goo.gl/kDMfMp
witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #764 : Kasım 26, 2018, 10:50:29 ÖÖ »

Delimawi de bu işe giriştiğine pişmandır muhtemelen. Amatör ruhla girişilen böyle güzel bir projede onlarca cihazın montajı, test edilmesi, kargolanması vb büyük efor gerektiriyor. Aslında bir etkinlik şeklinde bir araya gelinip parçalar, montaj vb imece usulü halledilse güzel olacak.
Sayfa: 1 ... 49 50 [51] 52 53 ... 72   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: