Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 14   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: IRQHack64 - 5. parti  (Okunma Sayısı 90061 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
i_r_on
yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« : Mart 09, 2018, 11:16:10 ÖÖ »

Zaman zaman mail'le yahut forumdan kartuşa talep oluyor. Elimiz tutuyorken talepleri karşılıksız bırakmaz olmaz.

Yeni bir parti için pcb siparişini geçtim. İsteyenler bu başlık altından belirtebilir. Telefon / Adres bilgilerini önceden gönderen alıcılar ise önceliklidir.

PCB'ler standart yeşil. Malumunuz gümrük yasaları dolayısıyla tedbiren pcb'leri düşük adetli sipariş ettim. Yine aynı sebepten ENIG finish istemedim.

Fiyatta da güncelleme yapmak durumundayım, yeni parti için belirlediğim fiyat 80 TL + 10 TL kargo bedeli = 90 TL. (Gerçek kargo ücreti benim belirlediğimin altında veya üstünde olabilir, bu şekilde iletişimi daha kolay oluyor)

Orjinal proje başlığı

Daha önceki satış başlıkları,

IRQHack64 ön sipariş - ENIG finish PCB ile

IRQHack64 kartuş - Ön sipariş

Güncel sipariş listesi
---------------------------
1. phoenix (1 adet)
2. savagery (2 adet)
3. freedom (2 adet)
4. attilan (1 adet)
5. AmigaEsref (1 adet)
6. JAX (1 adet)
7. Komodorcu (1 adet)
8. binsekiz (1 adet)
9. slunlucky (1 adet) (zaman aşımı)
10. muhendis (1 adet)
11. Voltron (1 adet)
12. siber06 (1 adet)  (zaman aşımı)
13. Agony (1 adet)
14. Fero (1 adet)
15. selimgokhunavci (1 adet)
16. POLAT27 (1 adet) (zaman aşımı)
17. OZGH (1 adet)
18. Voltron (+1 adet)
19. bices (1 adet)  (zaman aşımı)

PS: Bu arada kişisel kullanım için kartuşu kendiniz de üretebilirsiniz. (Ticaretini düşünen varsa temasa geçebilir)

Özay'ın github'ından Eagle dosyalarına ulaşabilirsiniz.

Güncel yazılımı daha önce açtığım konularda vermiştim.

* IRQHack64Kullanim.pdf (199.75 KB - Yükleme: 454 kez.)
« Son Düzenleme: Şubat 27, 2019, 15:48:44 ÖS Gönderen: i_r_on » Logged

Every imagination is one's self reflection but not every self reflection is imagination. <I.R.on - 2001>

twitter | blog
Voltron
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #121 : Nisan 17, 2018, 03:10:23 ÖÖ »

Tesekkurler IR_o_n, jax,phoenix, komodorcu, Kan Akkurt.

Oncelikle Tosec PRG arsivde olmayan dosyalari T64 ve G64 lerden mumkun oldugunca export ettim. Tabi her oyundan neredeyse 5 farkli distro olustu. Tek tek  calistirip kontrol ederek genelde en kucuk boyutlu ve en fazla trainer li olanlari biraktim, digerlerini sildim. Dosya adlarini bulk file renamer ile fazlaliklarini atarak duzenledim.  Daha sonra powershell scriptleri ile 100 den fazla prg iceren klasorlerin listesini aldim.  100 baz almamin sebebi, alt klasorlere inerken dosya ne kadar coksa, menu o kadar yavasliyor. Sonra dosyalari Manuel olarak klasorlere boldum. Hvsc ugrastirici oldu biraz. Gerisi zaten fatsort islemi.

Bu arada kartusa attigim Diag romlar, Ram testi esnasinda basic e donup kaliyorlar. Sanirim logicleri uyusmuyor. (Aynı romları NIC64+ için de yazdım fakat hepsi de yine logic farkından PLA, BASIC ve duruma göre CIA hatası veriyorlar. Sadece RAM ve SID testini düzgün yapabiliyorlar)

0..9 a cok dokunmadim. Burasi customize alan. 0 a jiffyram'i atmistim. 2 deki  Hardware Accelerated  demoyu ben kullaniyordum Aslinda swinsid-sid karsilastirmalari icin. Orada kalmis Guzeldir ama izleyin. MyHumps.
« Son Düzenleme: Nisan 17, 2018, 08:49:59 ÖÖ Gönderen: Voltron » Logged

Metal grupları çok bağırıyor. haklıyken haksız duruma düşüyorlar...
OZGH
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #122 : Nisan 17, 2018, 18:34:46 ÖS »

Ben de 1 adet istiyorum. Biraz önce forumdan C64 aldım.
onursapci
Uzman

80 leri yaşamamış , yaşamamıştır.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #123 : Nisan 17, 2018, 22:42:35 ÖS »

Hosgeldiniz o zaman

C64 ve A500 gerisi teferruat
OZGH
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #124 : Nisan 17, 2018, 23:35:54 ÖS »

Hosgeldiniz o zaman

Hoş buldum.
misket
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #125 : Nisan 28, 2018, 00:15:52 ÖÖ »

3D kasa çizimi ve baskısı konusuna buradan devam edeyim. Öncelikle Eşrefin çizimini bastırdım. Tasarım harika ama model 3D yazıcı ile pek uyumlu olmadı. Ben sketchup dan başka program bilmediğim için editlemek benim için zor oldu. Aynı tasarımla yeniden yapmak istedim.

Tasarımı yaptıktan sonra herhalde 5 kere falan baskı almışımdır. Hala küçük sorunlar var bu yüzden stl paylaşmıyorum. Baskılar hızlı olsun diye hem baskı hızını arttırdım, hem yüzey katman kalınlığını azalttığım için şimdilik baskı kalitesi çok kötü. Nihai haline getirdiğimde daha kaliteli çıktılar alacağım. Şimdilik haberler bu kadar

* IMG_0068.JPG (99.37 KB, 640x480 - Görüntüleme: 1275 kez.)
phoenix
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #126 : Nisan 28, 2018, 00:18:30 ÖÖ »

3D kasa çizimi ve baskısı konusuna buradan devam edeyim. Öncelikle Eşrefin çizimini bastırdım. Tasarım harika ama model 3D yazıcı ile pek uyumlu olmadı. Ben sketchup dan başka program bilmediğim için editlemek benim için zor oldu. Aynı tasarımla yeniden yapmak istedim.

Tasarımı yaptıktan sonra herhalde 5 kere falan baskı almışımdır. Hala küçük sorunlar var bu yüzden stl paylaşmıyorum. Baskılar hızlı olsun diye hem baskı hızını arttırdım, hem yüzey katman kalınlığını azalttığım için şimdilik baskı kalitesi çok kötü. Nihai haline getirdiğimde daha kaliteli çıktılar alacağım. Şimdilik haberler bu kadar

Teknik bilgim yok ama, anlattıklarınıza rağmen çok güzel gözüküyor. Ellerinize sağlık.
freedom
Uzman

Retro allows me to be free.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #127 : Nisan 28, 2018, 00:35:03 ÖÖ »

Sn. @i_r_on

Tekrar gündeme gelmişken hatırlatayım istedim.
Benim sipariş adedimi de (2 adet) uygunsa güncelleyebilirsiniz çok memnun olacağım.
Teşekkürler. 😀

i_r_on
yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #128 : Nisan 28, 2018, 01:48:15 ÖÖ »

@freedom : Ekledim listeye.

@misket : Baskı gayet güzel olmuş. Buton sorun yaratıyor mu?

Every imagination is one's self reflection but not every self reflection is imagination. <I.R.on - 2001>

twitter | blog
misket
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #129 : Nisan 28, 2018, 01:50:12 ÖÖ »

Buton gömük şuanda, onu en son bir parça ile uzatmayı düşünüyorum
AmigaEsref
Genel Yönetici

love is where you find it.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #130 : Nisan 28, 2018, 02:31:18 ÖÖ »

eline sağlık güzel görünüyor. c64 yazan yeri düzyazısız ve az girntili olur ise stickla daha tatlı logolar yapabiliriz bence. baya uğraştırmış seni eline sağlık abi

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM | Pi Zero HDMI
AMIGA 1200 | 8GB CF | 3.2 ROM | TF1230 Turbo Kart | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | 64K CUPCAKE-CART | Pi 1541 | 1084 S
'Cause I'm CRT., I'm retro | CRT, and I'll win the fight | CRT, I'm a power load | CRT, watch me shine
Voltron
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #131 : Nisan 28, 2018, 19:45:59 ÖS »

I_R_on benim de adedi 2 yapman mumkun mu ? Bir tanesini klasik lehimli bir tanesini de bahsettigim sekilde lehimsiz
ayarlayabilirsen cok sevinirim.

Metal grupları çok bağırıyor. haklıyken haksız duruma düşüyorlar...
misket
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #132 : Nisan 29, 2018, 00:22:18 ÖÖ »

Fırından yeni çıktı, led alanında bir kaç değişiklik, boyutlarla oynama ve ilk kaliteli çıktı denemesi huzurlarınızda 

Hala bir kaç mm lik değişiklikler yapıyorum. O yüzden stl yi paylaşmadım, Tamamlandığında paylaşacağım. Renk denemelerine de başlayacağım o sonuçları da gönderirim.

Denemeler yapman için @i_r_on ve tasarım sahibi olduğun @AmigaEsref öncelikli olarak sizlere birkaç tane göndereceğim bittiğinde. Bana bir ara adres gönderebilirseniz sevinirim.

* IMG_0075.jpg (122.03 KB, 640x462 - Görüntüleme: 1162 kez.)

* IMG_0076.jpg (128.82 KB, 640x472 - Görüntüleme: 1221 kez.)
selimgokhunavci
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #133 : Nisan 29, 2018, 02:41:08 ÖÖ »

Bu şekilde birçok arkadaşımızın yardımlaşarak ortaya böyle güzel eserler çıkarması çok güzel bir durum,site tam manasıyla amacına ulaşmış oluyor.Benim gibi bilgisi ve imkanı az olanlarada sizleri alkışlayıp,ürünleri kullanmak düşüyor.Hepinize ve bugüne kadar diğer projelere emek,vakit harcayan tüm arkadaşlarımıza teşekkürler.
AmigaEsref
Genel Yönetici

love is where you find it.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #134 : Nisan 29, 2018, 15:14:04 ÖS »

@misket abi eline emeğine sağlık. Bence gayet güzel olmuş. CGTR buluşmasına gelme şansın var mı? Orda incelemesini yapsak.Reset butonu kaybolmuş gibi onada bir çözüm üretmemiz gerekecek gibi abi. Sevgiler

@selimgokhunavci çok teşekkürler abi herkes kendi imkanlarında birşeyler yapabiir inan bana önemli olan katılımcı ruhunu tetiklemek

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM | Pi Zero HDMI
AMIGA 1200 | 8GB CF | 3.2 ROM | TF1230 Turbo Kart | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | 64K CUPCAKE-CART | Pi 1541 | 1084 S
'Cause I'm CRT., I'm retro | CRT, and I'll win the fight | CRT, I'm a power load | CRT, watch me shine
i_r_on
yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #135 : Nisan 30, 2018, 03:02:18 ÖÖ »

@misket : baskı süper olmuş, eline sağlık.

@selimgokhunavci : çok güzel bir noktaya parmak basmışsınız. hakikaten de çok fazla kişinin emekleri var projede. bu vesile ile tekrar sayayım,

- Orjinal donanım, yazılım - naçizane ben
- Şematik ve pcb tasarımı - Simon (Özay Turay)
- Menü yazılımı - Wizofwor
- Rom yazılım destek (ilkerficicilar)

Üstüne AmigaEsref'in 3d tasarımı, misket'in uğraşıp baskıya uygun hale getirmesi de çok değerli katkılar.

Katkı sağlayan herkese buradan teşekkürlerimi sunuyorum

twitter | blog
Sayfa: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 14   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: