Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: 1 ... 12 13 [14]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: IRQHack64 - 5. parti  (Okunma Sayısı 28705 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
i_r_on
yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« : Mart 09, 2018, 12:16:10 ÖS »

Zaman zaman mail'le yahut forumdan kartuşa talep oluyor. Elimiz tutuyorken talepleri karşılıksız bırakmaz olmaz.

Yeni bir parti için pcb siparişini geçtim. İsteyenler bu başlık altından belirtebilir. Telefon / Adres bilgilerini önceden gönderen alıcılar ise önceliklidir.

PCB'ler standart yeşil. Malumunuz gümrük yasaları dolayısıyla tedbiren pcb'leri düşük adetli sipariş ettim. Yine aynı sebepten ENIG finish istemedim.

Fiyatta da güncelleme yapmak durumundayım, yeni parti için belirlediğim fiyat 80 TL + 10 TL kargo bedeli = 90 TL. (Gerçek kargo ücreti benim belirlediğimin altında veya üstünde olabilir, bu şekilde iletişimi daha kolay oluyor)

Orjinal proje başlığı

Daha önceki satış başlıkları,

IRQHack64 ön sipariş - ENIG finish PCB ile

IRQHack64 kartuş - Ön sipariş

Güncel sipariş listesi
---------------------------
1. phoenix (1 adet)
2. savagery (2 adet)
3. freedom (2 adet)
4. attilan (1 adet)
5. AmigaEsref (1 adet)
6. JAX (1 adet)
7. Komodorcu (1 adet)
8. binsekiz (1 adet)
9. slunlucky (1 adet) (zaman aşımı)
10. muhendis (1 adet)
11. Voltron (1 adet)
12. siber06 (1 adet)  (zaman aşımı)
13. Agony (1 adet)
14. Fero (1 adet)
15. selimgokhunavci (1 adet)
16. POLAT27 (1 adet) (zaman aşımı)
17. OZGH (1 adet)
18. Voltron (+1 adet)
19. bices (1 adet)  (zaman aşımı)

PS: Bu arada kişisel kullanım için kartuşu kendiniz de üretebilirsiniz. (Ticaretini düşünen varsa temasa geçebilir)

Özay'ın github'ından Eagle dosyalarına ulaşabilirsiniz.

Güncel yazılımı daha önce açtığım konularda vermiştim.

* IRQHack64Kullanim.pdf (199.75 KB - Yükleme: 96 kez.)
« Son Düzenleme: Şubat 27, 2019, 16:48:44 ÖS Gönderen: i_r_on » Logged

Every imagination is one's self reflection but not every self reflection is imagination. <I.R.on - 2001>

twitter | blog
wizofwor
Genel Yönetici

Gosub ile gidilen yerden goto ile dönen adam

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #196 : Şubat 28, 2019, 16:06:21 ÖS »

İkisini aynı anda çalışmasına gerek var mı? Hani Pi1541 açılışta SD2IEC modunda açılıyor, browser'dan menü seçilince emülasyon moduna geçiyor ya. Bunu tersi yapılamaz mı? Menüden program seçildiğinde programı belleğe kopyaladıktan sonra SD2IEC moduna geçse iş görmez mi?

i_r_on
yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #197 : Şubat 28, 2019, 16:39:11 ÖS »

İkisini aynı anda çalışmasına gerek var mı? Hani Pi1541 açılışta SD2IEC modunda açılıyor, browser'dan menü seçilince emülasyon moduna geçiyor ya. Bunu tersi yapılamaz mı? Menüden program seçildiğinde programı belleğe kopyaladıktan sonra SD2IEC moduna geçse iş görmez mi?

Evlilik gibi düşün, tabii sıradan bir evlilik değil,sd2iec'e iç güveysi gideceğiz 
Mevcutta IRQHack64'ün geliştirme ortamı misal Arduino, Sd2iec'inki muhtemelen Atmel/Microchip studio. IRQHack64'ün aynı geliştirme şartlarına adaptasyonu lazım, startup davranışlarının birbirini bozmayacak şekilde değiştirilmesi lazım. Zor gibi gözükse de yapılamayacak şeyler değil. Ne fayda sağlarızı düşünmek gerek.

Every imagination is one's self reflection but not every self reflection is imagination. <I.R.on - 2001>

twitter | blog
wizofwor
Genel Yönetici

Gosub ile gidilen yerden goto ile dönen adam

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #198 : Şubat 28, 2019, 17:00:03 ÖS »

Ben faydasından ziyade olabilirliğini düşünüyorum. SD2IEC ve IrHack64 halihazırda beraber kullanılıyor. İkisini birleştirmenin marjinal faydası çok düşük olur.

fort_apocalypse
Uzman

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #199 : Şubat 28, 2019, 17:01:35 ÖS »

Ben aslında ilk planda zaten tasarımı tamamlanmış iki projeyi tek pcb üzerinde birbirinden bağımsız, iki ayrı işlemci ile, çalışacak şekilde düşünmüştüm, sadece beslemeleri aynı kaynaktan olacak ve belki sd kart okuyucuyu ortak kullanabilirler diye hayal ettim.

Bir tek, İşlemcinin ortak kullanımı ve yazılım işleri ortamı çok gerecektir, sorun çıkartabilir.

Amaç maliyeti düşürmek ve sd2iec ye hız desteği sağlamak.

fort_apocalypse
Uzman

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #200 : Şubat 28, 2019, 17:05:59 ÖS »

Hatta kattta eğer istenilirse, sadece irq hack veya sadece sd2iec montaj yapılıp kullanılabilecek şekilde, opsiyonel bir tasarım.
« Son Düzenleme: Şubat 28, 2019, 17:08:46 ÖS Gönderen: fort_apocalypse » Logged

i_r_on
yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #201 : Şubat 28, 2019, 18:31:53 ÖS »

@Özay : Bahsettiğin çözüm yazılım departmanında en az baş ağrısı çıkaracak çözüm ama bu sefer de iki microcontroller kullanmak gerekecek, maliyet ve dediğin gibi pcb üzerindeki köşe kapmaca artacak. Bu durumda eprom'u da PLCC pakete geçirmek mantıklı olur.

@fort_apocalypse : Aslında Özay'la benzer şeyi söylemişsiniz. Benim kafam entegrasyona gittiği için direkt oradan yaklaştım. 

@wizofwor : iki ayrı microcontroller ile yapılabilirliği konusunda hiç sıkıntı yaşanmaz zira sonuç iki donanımın ayrı ayrı çalışmasından çok farklı olmayacak.

Software entegre çözümde tek sıkıntı yaratabilecek husus interrupt kullanımları... Ben şu Atmega64 işini bir düşüneyim bakayım.

twitter | blog
Morphinead
Deneyimli

>>>CD32<<<

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #202 : Mart 02, 2019, 15:08:41 ÖS »

Halihazırda var mı?

Aradıklarım | Satılıklar
C64C TwinSid IrqHack
A4000/030 ClassicWb39
IIGS ROM03
PMG5Q Leopard1058
i_r_on
yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #203 : Mart 02, 2019, 15:16:23 ÖS »

Halihazırda var mı?

Evet var

twitter | blog
Morphinead
Deneyimli

>>>CD32<<<

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #204 : Mart 02, 2019, 18:08:35 ÖS »

Mesaj attım öyleyse.

Aradıklarım | Satılıklar
C64C TwinSid IrqHack
A4000/030 ClassicWb39
IIGS ROM03
PMG5Q Leopard1058
i_r_on
yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #205 : Mart 05, 2019, 11:14:11 ÖÖ »

Başlık işlevini tamamladığı için kilitliyorum,
Proje ile ilgili konularda aşağıdaki konuda tartışmaya devam edebiliriz

http://www.commodore.gen.tr/forum/index.php?topic=11034.0

Sipariş vermek isterseniz ÖM ile ulaşabilirsiniz

twitter | blog
Sayfa: 1 ... 12 13 [14]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: