Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetYine retro, yine kargocular, yine hüsran :'(
Sayfa: 1 [2] 3   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Yine retro, yine kargocular, yine hüsran :'(  (Okunma Sayısı 13812 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Exu
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #15 : Ekim 27, 2018, 15:53:06 ÖS »

Hocam çok geçmiş olsun. Kargocular için birkaç şey söylemek gerekirse hepsi de dövülecek adamlar. Bende bir sefer kargo gönderirken adam yazdıktan sonra benim önümde paketi omuzunun üstünden hiç arkasına bile bakmadan attı. Ben çıkışınca da pişkin pişkin "o kadar kıymetliyse kargoya verme kendin götür" dedi. Adamı elimden zor aldılar. Aras kargo bu alemin en kötü firması.
« Son Düzenleme: Ekim 27, 2018, 15:56:00 ÖS Gönderen: Exu » Logged

Amiga 1200 + TF1260/66 Turbo/128mb Ram + 2/8/16 CF Card + Gotek + HDMI520
C64-C + IRQHACK64 + C64 cubcake + Pi Zero 1541
Xbox360 Fat/Slim - Fat PS2/orj +500gb Hdd - Atari 2600 clone+Junior - Nintendo Wii/Softmodlu+500gbHdd
G4 Mac mini 1,42Ghz(Morphos)
LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #16 : Ekim 27, 2018, 17:41:29 ÖS »

Çok üzücü bir durum... Defalarca yaşadım...Yaşamayan yoktur herhalde

Burada ne yazık ki suçlu Satıcı arkadaş. Normalde bu durumda kargo suçludur ama, bizim ki gibi dandik kargo firmalarının olduğu yerlerde, gönderici, kargoda zarar görme ihtimalinin çok yüksek olduğunu düşünerek hareket etmek zorunda... Kargo firmalarını şikayet etseniz de sonuç alamayacağınız için, firmalarda bunun farkında olduğundan çok takmıyorlar Bu nedenle bizim önlem almamız gerekiyor... Çok geçmiş olsun

ssaylanc
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #17 : Ekim 27, 2018, 18:07:51 ÖS »

Bu kargo şirketlerindeki kötü hizmet olayı kurumsal gönderiler için de aynı mı?

Kabullenilmiş çaresizlik durumu çok canımı sıkmaya başladı. Bu nedir arkadaş nasıl olur da özel bir şirket veya kamu kurumu müşterisinin malına zarar verir, kaybeder vs... ve de hiçbir şekilde bunun sorumluluğunu taşımaz?

İmza kampayanları işe yaramıyorsa, CİMER'e şikayet olarak yazılsa faydası olur mu?
LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #18 : Ekim 27, 2018, 18:42:48 ÖS »

CİMER'e yazmak gerek...Ama bir faydası olacağını sanmam...Şablon cevaplar verip, günü kurtarıyorlar. PTT UKİM'in paketlere zarar verdiğini geçen yine şikayet ettim...Sonra CİMER şikayetlerime dönüp bir bakayım dedim, aynı şikayeti önceden de yapmışım... Büyük ihtimalle önümüzdeki yıllar yine yapacağım...Yine de insan bir umut diye şiayet ediyor...

wolfiem
Deneyimli

May the source be with you!

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #19 : Ekim 27, 2018, 22:29:58 ÖS »

Hocam çok geçmiş olsun.

Çok geçmiş olsun

Teşekkürler @Exu ve @LW3D

Commodore & Amiga & Amstrad & Retro Macintosh Fan
k2.bbs.tr - Çok yakında!
izmirmaster
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #20 : Ekim 29, 2018, 10:16:49 ÖÖ »

kurter hocam geçmiş olsun resmi görünce oldukça canım sıkıldı, bendede amiga 500 parçalanmıştı. Dikkat edilecek değeri görmemiştir kargolayan arkadaş sanırım

wolfiem
Deneyimli

May the source be with you!

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #21 : Ekim 29, 2018, 20:10:42 ÖS »

Evet, maalesef görmemiş. Sağol Fatih hocam.

Commodore & Amiga & Amstrad & Retro Macintosh Fan
k2.bbs.tr - Çok yakında!
izmirmaster
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #22 : Aralık 30, 2018, 16:39:01 ÖS »

Yabancı bir forumdan
ATARI ST
kargoda pert

naxayAxay
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #23 : Aralık 31, 2018, 21:27:54 ÖS »

Powerbook deyince içim cız etti.
Macintoshlar hep içimde ukte olarak kalmıştır 
ibo1973
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #24 : Ocak 01, 2019, 11:24:25 ÖÖ »

aslında bu kırılmalarda kargocuların bir miktar suçu olduğu kadar cihazların eskiliğininde imalatı sırasında kulanılan plastiğin niteliğininde önemi olduğunu düşünüyorum keza gözlemlerime dayanarak bazı plastikler zaman geçtikçe aşırı kırılgan olabiliyor bu sebeblede aşırı kırılgan bir hale gelebiliyor.

izmirmaster
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #25 : Ocak 01, 2019, 11:37:48 ÖÖ »

İbrahim hocam herzaman kargocuların koli veya kutu ile futbol oynacaklarını düşünerek kargolama yapmak gerekiyor. Gerçi tahta kasadaki cihazıda kırdılar
azim olunca çok fazla söze gerek kalmıyor

aslında bu kırılmalarda kargocuların bir miktar suçu olduğu kadar cihazların eskiliğininde imalatı sırasında kulanılan plastiğin niteliğininde önemi olduğunu düşünüyorum keza gözlemlerime dayanarak bazı plastikler zaman geçtikçe aşırı kırılgan olabiliyor bu sebeblede aşırı kırılgan bir hale gelebiliyor.

ibo1973
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #26 : Ocak 01, 2019, 14:11:27 ÖS »

İbrahim hocam herzaman kargocuların koli veya kutu ile futbol oynacaklarını düşünerek kargolama yapmak gerekiyor. Gerçi tahta kasadaki cihazıda kırdılar
azim olunca çok fazla söze gerek kalmıyor

dediklerinde haklısın ben herzaman elimden geldiği kadar sağlam korumalı koliler yapmaya çalışıyorum mümkün mertebe aklıma geldikçe üşenmez isem vs vs neyse kargocuların asla avukatı değilim ve çoğu kargo firmasınıda sevmem sadece cihazların eskiliğinin ve plastiğin veya artık herneyse eskime çürüme payınında etkisi olabiliceğine dikat çekmek istedim örnek geçenlerde tahminen 8 yaşından büyük olduğunu sandığım rekli laser yazıcıyı tamir etme niyetiyle sökiyim dedim cihazın bazı parçaları okadar  çürümüşki elimi sürünce kırılmalar olmaya başladı bende bıraktım tamir etmeyi denemedim bile cihaz bana aitti geçenlerde çöpe attım
izmirmaster
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #27 : Ocak 01, 2019, 15:57:52 ÖS »

hocam bende özellikle amiga 500 cihazlarda oluyor patır patır dökülüyor plastik güneş ve zaman etkisi plastiği etkiliyor sanırım

knighTeen87
Deneyimli

SNK ve Dragon Quest Hastası

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #28 : Ocak 02, 2019, 07:15:06 ÖÖ »

Geçen Cuma günü adrese teslim yollanmasına rağmen PTT'nin getirmeyip "Gelin kendiniz aldın" diye mesaj attığı kargolarımı almak için PTT'deydim. Havalarda uçan paketler, kargo çuvallarının patates gibi yere dökülmesi, paketlerin dört bir yanda ortalarda geziyor olması, dimağım durdu gördüklerim karşısında. Abartmıyorum yerden herhangi 3-4 tane paketi alıp çıksam kimsenin ruhu bile duymazdı. Böyle bir ortamda kargonuzu sağ salim teslim alabilmek büyük şans cidden

onursapci
Uzman

80 leri yaşamamış , yaşamamıştır.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #29 : Mart 17, 2020, 13:39:34 ÖS »

meğersem bu yüzden cihazlar kırılıyormuş

https://youtu.be/KrjOvYTWldU
« Son Düzenleme: Mart 17, 2020, 14:09:03 ÖS Gönderen: onursapci » Logged

C64 ve A500 gerisi teferruat
Sayfa: 1 [2] 3   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: