Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: 1 2 [3]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: big bang teorisi  (Okunma Sayısı 14297 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
izmirmaster
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #30 : Aralık 05, 2018, 11:43:05 ÖÖ »

ONUR hocamın farklı bir amaçla konuyu açtığını düşünmüyorum, genelde   BIG BANG teorem ve düşüncesine saygı duymakla beraber tartışıp sonunda başlangıçta hiç birşey yoktu herşey kendiliğinden oldu diyip (insan bunu düşünebilir düşünceye karışmak doğru olmaz)bana göre bunuda materyalizm vs gibi düşüncelere bağlayıp DINI bu düşünceye dahil etme demekte yanlış olur

HZ.MUHAMMED (SAV) ismini böyle kullanmanız hoş olmamış, yakıştıramadım

HZ ADEM (S.A.)-HZ MUSA (S.A.)- HZ ISA (S.A.) - HZ.MUHAMMED (SAV)

hal böyleyken de olaylar adem-isa-musa-mami etrafında dönüyor öyle mi?

« Son Düzenleme: Aralık 05, 2018, 11:44:38 ÖÖ Gönderen: izmirmaster » Logged

ibo1973
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #31 : Aralık 05, 2018, 11:45:07 ÖÖ »

@Cydonian genel olarak dediklerine katılıyorum çokta bir şey ilave etmeye gerek duymuyorum.
@CaiSSoN peygamberler 100.000 sene bekletilmemiştir bildiğimiz ve bilmediğimiz bir çok peygamber var hatta imanın şartlarında peygamberlere inanmak vardır ve inanırız dikkat edersen peygamber demiyor peygamberler deniyor.

ortaya yazarak cevap veriyorum darwin'in teorisine inananlar için yazıyorum öncelikle teoridir bu sonrasında eklemek istediğim darwinin yaşadığı zamanlarda hücrelerden bakterilerden mikroptan ve dna dan haberdar olmadıkları gerekli mikroskopları yoktu dolaysı ile bi yere kanlı pamuk bırakıyor bakıyordu bir müddet sonra burda canlılar çıkıyor ve hayatınn basit ve kendi kendine oluştuğunu zannediyordu sanırım ancak modern teknoloji ile incelendiğinde durumun böyle olmadığını hücrelerin dna ların ne kadar karışık olduğunu kendi kendine oluşamayacağının kesin olduğu aklı selim kişiler tarafından anlaşılmıştır.

yani darwin'in teorisine göre bir yerde  bir şeyler birbirine karışmış milyon sene milyar sene geçmiş kendi kendine canlanmıştır ve insan oluşmuştur şimdi bi teoriyemi inanıyorsunuz ve kendinizi aklı selim olarakmı ifade ediyorsunuz  gerçektenmmi ? Kahkaha

bu kadar modern mikroskoplar ve dna gibi evren gibi bu kadar karışık sistemlerin tek açıklması olabilir yaradanın yaratmasıdır yani allahtır . Bunu kabul ederek yaratanın nasıl yarattığını bu sistemin nasıl işlediğinide anlıyalım bunada kimsenin itrazı yok

« Son Düzenleme: Aralık 05, 2018, 11:49:54 ÖÖ Gönderen: ibo1973 » Logged
HkRecai
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #32 : Aralık 05, 2018, 11:48:51 ÖÖ »

Yaşlar ilerledikçe sona yaklaştıkça kafalar karışıyor değil mi, forumun gençleri için gündelik hayatta aklına gelmeyecek konular. Her şeyin kendi kendine manasızca meydana gelmiş olmasını düşünmek saçmalık, bu kainat aklı olmayan düşünme kabiliyeti olmayan hayvan ve bitkiler için olsaydı sonsuza kadar yaşasınlar sonuç kalın siyah bir sıfır olurdu. Buna bağlı olarak aklı olan insan bu dünyada yaşayıp 60-80 yıl vademiz ne ise, ölüp bu dünyadan ayrıldığımızda sonuç gene rüyasız geçen 8 saatlik bir uyku gibi kalın siyah bir sıfır olacaksa buda saçmalık olurdu. Bence burada bir görev için varız.
AmigaEsref
Genel Yönetici

love is where you find it.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #33 : Aralık 05, 2018, 11:51:01 ÖÖ »

Onun yerine Kur'anı Kerim'de yer alan bigbang le ilgili ayetler olsa konu sapıyor bence. Dini tartışma var mıdır yok mudur bununla ilgili ayrı bir konu açılabilir bence. Özellikle bu tartışamaların olmaması için arkadaşımız ricada bulundu Eğer konu uzarsa ben bir konu başlığı açıp bu tartışamaların orda yapılmasını rica edeceğim

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM | Pi Zero HDMI
AMIGA 1200 | 8GB CF | 3.2 ROM | TF1230 Turbo Kart | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | 64K CUPCAKE-CART | Pi 1541 | 1084 S
'Cause I'm CRT., I'm retro | CRT, and I'll win the fight | CRT, I'm a power load | CRT, watch me shine
Cydonian
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #34 : Aralık 05, 2018, 12:02:32 ÖS »

Bence böyle konular herkesin ufkunu açıyor, bilgisini arttırıyor, yeter ki aramızdaki bir kaç nefret dolu, küçük yaştaki tecrübesiz arkadaş seviyeyi düşürmeden fikirlerini yazabilsin ama görüyorum ki forumdaki bir grup bunu beceremiyor henüz, onlar da büyüyecek elbet, biraz zamana ve ciddi hayat derslerine ve tecrübelerine ihtiyaçları var kanımca. Özellikle uzay, dünya dışı yaşam konularında da bu tip başlıklar açılmalı bence Kahkaha
Siz beni asıl o zaman görün  Karizmatik

It is difficult to say what is impossible, for the dream of yesterday is the hope of today and the reality of tomorrow.
AmigaEsref
Genel Yönetici

love is where you find it.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #35 : Aralık 05, 2018, 12:06:56 ÖS »

Bence sen açabilirsin Kahkaha O konuda acayip, benimde aklım takılıyor sürekli kaçırılma, ziyaretler, türler boyutlar

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM | Pi Zero HDMI
AMIGA 1200 | 8GB CF | 3.2 ROM | TF1230 Turbo Kart | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | 64K CUPCAKE-CART | Pi 1541 | 1084 S
'Cause I'm CRT., I'm retro | CRT, and I'll win the fight | CRT, I'm a power load | CRT, watch me shine
segaa
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #36 : Aralık 05, 2018, 12:15:27 ÖS »

Big Bang teorisi aslında yoktan var oluşun en büyük kanıtıdır ama ateistler bir şekilde bunu da kabul etmek istemiyorlar, yaratıcının vasıflarını, sıfatları tamamen evrene yükleyip zaten o hep vardı diyip üstünü kapatmaya çalışıyorlar.

Big Bang'den önce zaman yoktu, zaman olmayan yerde harekette olmaz, yokluk ise tartışılmaz yoksa yoktur ama varlık her zaman tartışmaya açıktır, sebep gerektirir, ''neden hiç bir şey yerine bir şeyler var'' sözüde tamda yoktan var oluşu açıklayan bir cümledir, bilimsel olarak yoktan hiç bir şey var olamaz lakin var olan her şeyde mutlak sebep gerektirir, bu nedenle biz yaratanın yaratmış olduğuna inanırız.

LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #37 : Aralık 05, 2018, 12:16:33 ÖS »

Böylece Alpyre'nin dediği gibi tartışmayı başaramadığımızı gösterdik...Alpyre'nin eleştirisinde tek kabul etmediğim, forumun geneli değil, belli isimler ne yazık ki bu konularda tartışmayı beceremiyorlar ne yazık ki...

olay Darwin'e gelmişse başlığı kilitlemenin zamanı gelmiş demektir Kahkaha

Sayfa: 1 2 [3]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: