Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriProjeC64 proje (donanım) ihtiyaç yoklaması
Anket
Soru: Hangi ürünlere ihtiyacınız var?
SD2IEC - 18 (23.1%)
pi1541 - 20 (25.6%)
irqHack64 - 5 (6.4%)
Tapunio - 6 (7.7%)
KissCart64 - 8 (10.3%)
The Final Cartridge III+ - 12 (15.4%)
Donanım ihtiyacım yok - 9 (11.5%)
Toplam oy: 43

Sayfa: [1] 2 3   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: C64 proje (donanım) ihtiyaç yoklaması  (Okunma Sayısı 3965 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
wizofwor
Genel Yönetici

Gosub ile gidilen yerden goto ile dönen adam

Üyelik Bilgileri WWW
« : Aralık 25, 2018, 09:20:51 ÖÖ »

Pazar günkü toplantıda keşke biri şu projeden bir parti daha yapsa, bundan üretilse de alsak vb. diyerek hayıflanan çok insan vardı. Bu yüzden imalat yapmayı düşünebilecek arkadaşlar için bir fikir vermesi amacıyla bu anketi açıyorum. İhtiyacınız olan yeniden yapılırsa almayı düşüneceğiniz ürünleri işaretleyin lütfen.

Yanlış anlaşma olmasın bu yoklamanın doğrudan bir ürün belirleyip imalata geçmek gibi bir amacı yok. Amaç sadece talebi görmek ve ileriye dönük referans oluşturmak. Eğer hali hazırda kolları sıvamayı düşünen birilerine de bir miktar ilave motivasyon sağlarsa ne ala.

Birden fazla seçenek işaretlemekten çekinmeyin lütfen!

Projelerle ilgili detaylar için aşağıdaki linkleri kullanarak ilgili forum başlıklarını inceleyebilirsiniz.

* SDIEC
* pi1541
* irqHack64
* Tapunio
* KissCart64
* The Final Cartridge III+

Oğuzhan
Uzman

Belirsiz süreliğine yokum. Saygılar

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Aralık 25, 2018, 10:57:33 ÖÖ »

Scartcade ekleyebilir miyiz listeye
LW3D
Genel Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #2 : Aralık 25, 2018, 11:17:27 ÖÖ »

Kanımca birbirini ikame eden ya da hiç üretmediğimiz donanımların yer alması çok ta doğru olmayabilir. Misal Pi1541, hem SDIEC ikame etme gücüne sahip, hem hiç üretmedik, hem uyumluluğa bakacak olursak SDIEC'den çok daha iyi (maliyet tartışılır). Ama ikisi arasında seçimde bulunmak zor.

« Son Düzenleme: Aralık 25, 2018, 15:15:54 ÖS Gönderen: LW3D » Logged

wizofwor
Genel Yönetici

Gosub ile gidilen yerden goto ile dönen adam

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #3 : Aralık 25, 2018, 13:38:10 ÖS »

Anketi C64 özelinde düşünmüştüm. Scardcade'in bildiğim kadarıyla C64'e bir faydası yok.

Pi1541'in bizde yaygınlaşmamasına şaşırıyorum. Sanıyorum birinin öncelik etmesi gerekiyor. Yoksa SD2IEC'den çok daha iyi bir proje. Biraz da bu yüzden ekledim. Pi1541 olmazsa SD2IEC alırım diye düşünenler iki şıkkı da işaretleyebilirler. Anketi birden fazla seçim yapılabilecek şekilde ayarladım.

Oğuzhan
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Aralık 25, 2018, 13:47:52 ÖS »

Anketi C64 özelinde düşünmüştüm. Scardcade'in bildiğim kadarıyla C64'e bir faydası yok.

Pi1541'in bizde yaygınlaşmamasına şaşırıyorum. Sanıyorum birinin öncelik etmesi gerekiyor. Yoksa SD2IEC'den çok daha iyi bir proje. Biraz da bu yüzden ekledim. Pi1541 olmazsa SD2IEC alırım diye düşünenler iki şıkkı da işaretleyebilirler. Anketi birden fazla seçim yapılabilecek şekilde ayarladım.

Başlığa hiç dikkat etmemişim. Sorry
fort_apocalypse
Uzman

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #5 : Aralık 25, 2018, 14:28:11 ÖS »

* SDIEC
* pi1541
* irqHack64
* Tapunio

Stabil ve compatible bir SD kart okuyucu ihtiyacım var, sanırım commodore-64 sahibi herkes bir tane almak ister.

i_r_on
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #6 : Aralık 25, 2018, 15:13:12 ÖS »

"Donanım ihtiyacım yok" seçeneğini seçtim  Kahkaha

Every imagination is one's self reflection but not every self reflection is imagination. <I.R.on - 2001>

twitter | blog
LW3D
Genel Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #7 : Aralık 25, 2018, 15:16:58 ÖS »

Özay'mı olur, Nejat'mı olur...kim ön ayak olur bilmiyorum ama pi1541 bence el atılması gereken bir proje...

Oğuzhan
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Aralık 25, 2018, 15:19:36 ÖS »

Özay'mı olur, Nejat'mı olur...kim ön ayak olur bilmiyorum ama pi1541 bence el atılması gereken bir proje...

Nejat'ın verdiği component listesi ve kendi anlatımı bu işi daha kolay yapabilmek için bence çok faydalı. Ben bir boşlukta nejat'ın yorumuyla yapmayı düşünüyorum hatta. Ama hazır devre olayı da bir seçenek tabi ama talepleri görmek lazım. 30-40 talep gelmezse çok esprisi olmaz sanırım.
i_r_on
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #9 : Aralık 25, 2018, 15:42:05 ÖS »

pi1541 ile ilgili sıkıntı şu : Pi'nin kendisi çok pahalı. Fantaziye kaçılmaz ise delikli pertinaks ile de oluyor. Fantaziye kaçarsanız iş 1541 gibi kasaya kadar falan gidiyor, ortası yok.

Every imagination is one's self reflection but not every self reflection is imagination. <I.R.on - 2001>

twitter | blog
izmirmaster
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #10 : Aralık 25, 2018, 15:54:22 ÖS »

biz yiyiciyiz! Hepsi olur

Humphrey
Üye

The right man in the wrong place

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : Aralık 25, 2018, 16:42:15 ÖS »

SD2IEC , yurtiçinde olduğu gibi yurtdışındada kabul görülme oranı yüksek olan bir ürün ve bu yolla maliyet çok iyi kompanse edilebilir. üretenler, alanlarda , elde kalma,şişme riski yaşamazlar. Dolayısı ile çoklu alım yapanlar olur. Bir finansçı gözü ile daha feasable görülüyor.  

The right man in the wrong place can make all the difference in the world
fort_apocalypse
Uzman

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #12 : Aralık 25, 2018, 19:30:50 ÖS »

SD2IEC , yurtiçinde olduğu gibi yurtdışındada kabul görülme oranı yüksek olan bir ürün ve bu yolla maliyet çok iyi kompanse edilebilir. üretenler, alanlarda , elde kalma,şişme riski yaşamazlar. Dolayısı ile çoklu alım yapanlar olur. Bir finansçı gözü ile daha feasable görülüyor.  

Yüzde yüz katılıyorum. 200 adet yapıldığında 1 tane maliyeti ne kadar oluyor acaba? Maliyetin 2 katına satılsa 100 taneden sonrası yapana kar kalır.

Humphrey
Üye

The right man in the wrong place

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #13 : Aralık 25, 2018, 19:33:48 ÖS »

Yüzde yüz katılıyorum. 200 adet yapıldığında 1 tane maliyeti ne kadar oluyor acaba? Maliyetin 2 katına satılsa 100 taneden sonrası yapana kar kalır.

Kar demeyelimde , akıllı bir imalat olur , Forumdaki arkadaşlar daha optimal bir maliyete katlanarak , en faydalı ürünü en avantajlı fiyata üretmiş olurlar.

The right man in the wrong place can make all the difference in the world
spunky
Deneyimli

10 Çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyen.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #14 : Aralık 25, 2018, 19:40:36 ÖS »

PS2 ya da Serial mouse çevirici genel ihtiyaç bence

A500+ |68020M-Tec Turbo,3.1 Rom, 4.5MB Ram, Indivision ECS, SCSI External CD-Writer, SCS2SD via A590|
A1200 |Apollo 040, 32MB Ram, 14" 1438|
Commodore 64c |SD2IEC,IrqHack,1084,Final III|
Amstrad CPC6128 |3.5" Hack|
Sega MDII, Sega MS, Ps1, Ps2, PS3, Micro Genius, A2600, PSP, Nintendo DS
Sayfa: [1] 2 3   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: