Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1] 2 3 ... 5   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Paypal ile ödeme sorunu  (Okunma Sayısı 26332 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Metallic
Uzman

Üyelik Bilgileri
« : Ocak 05, 2019, 16:35:20 ÖS »

Paypal kullanan arkadaşlara bir sorum olacak:

Ebay'den alacaklarım var ve ödemeyi Paypal ile yapacağım. Paypal kullanabilmek için UK adresli çakma bir Paypal hesabı açtım. İş Bankasından aldığım Maximum kredi kartına (Mastercard) bağlı olan Sanal kredi kartımı Paypal hesabıma ekledim. Ardından Confirmation işlemini yaptım ve kart onaylandı.

Şimdi sorun çıkan yere geliyorum. Ebay'de ödemeyi yapmak için Checkout'a tıklayınca Paypal'e otomatik login bile olabiliyorum, ama ardından "Your bank has been requested additional verification" mesajı geliyor ve ödeme işlemi Paypal ekranında yarıda kalıyor.

Bankanın istediği ek doğrulama tahminen 3D Secure/Güvenlik olabilir diye İş Bankasını arayıp Sanal kredi kartımın güvenlik ayarlarından 3D Güvenliğin kaldırılmasını istedim. O şekilde bir ayar yokmuş ve İş Bankası onun kullanılmasını zorunlu tutmuyormuş. Kart işlemini yapan kurumun tercihine bağlı dediler.

Malumunuz Paypal'i arayıp onlara soramıyorum ve ne Paypal ne de Ebay'in ayarlarında sorunu  giderecek bir şey bulamadım. Paypal'e İş Bankası kredi kartı tanıtarak ödeme yapabilen bir arkadaş var mı acaba?
avukatka
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Ocak 05, 2019, 16:43:35 ÖS »

Ben İş bankası maximum kart kullanıyorum. Sanal kartim tanımlı. Nedendir bilinmez bilgisayar üzerinden yaptığım işlemler başarısız kalırken tel3fona yukledigim ebay uygulaması ile sorun yaşamıyorum. Dener misiniz telefonla (bu arada Android cihazim)

Aranıyor...Alınık
-Kutulu her çeşit Commodore ve Amiga
-kutulu AMOS ve DPaint programları
-Dünya Yazılım Oyun ve programları
Metallic
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Ocak 05, 2019, 16:48:34 ÖS »

Güzel fikir, hemen deniyorum.
"jacknife"
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #3 : Ocak 05, 2019, 16:59:48 ÖS »

"Your bank has been requested additional verification"

Banka tarafından cep telefonuna doğrulama kodu gönderilmesi gerekirdi.Vakıfbank/world  kartta böyle en azından.

Metallic
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Ocak 05, 2019, 17:20:37 ÖS »

avukatka   Başka bir sorun çıktı şimdi. Ebay'de iki hesabım var benim. Biri ebay.ie'de açtığım sürekli kullandığım güncel hesap, diğeri Ebay'in hangi sitesinde açtığımı şu an hatırlayamadığım adresleri falan güncel olmayan eski hesap. Android cep telefonuma yüklediğim Ebay uygulamasında  güncel hesabıma ait bilgilerle login olunca eski Ebay hesabımı açıyor nedense. İlla sorun çıkar zaten. Biraz uğraştıracak sanırım.

jacknife   Cep telefonuma doğrulama kodu gelmiyor. Gelmez zaten, çakma Paypal hesabıma telefon numarası olarak Liverpool'daki bir otelin telefonunu girdim
"jacknife"
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #5 : Ocak 05, 2019, 17:22:17 ÖS »

avukatka   Başka bir sorun çıktı şimdi. Ebay'de iki hesabım var benim. Biri ebay.ie'de açtığım sürekli kullandığım güncel hesap, diğeri Ebay'in hangi sitesinde açtığımı şu an hatırlayamadığım adresleri falan güncel olmayan eski hesap. Android cep telefonuma yüklediğim Ebay uygulamasında  güncel hesabıma ait bilgilerle login olunca eski Ebay hesabımı açıyor nedense. İlla sorun çıkar zaten. Biraz uğraştıracak sanırım.

jacknife   Cep telefonuma doğrulama kodu gelmiyor. Gelmez zaten, çakma Paypal hesabıma telefon numarası olarak Liverpool'daki bir otelin telefonunu girdim

doğrulama kodunu paypal degil banka atacak,bankada cep telefonun tanımlı olması lazım zaten.

Metallic
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Ocak 05, 2019, 17:32:09 ÖS »

Haklısın. Bankadan gelmesi lazım, ama gelmiyor. Gerçi Paypal'in TR'ye kısıtlama getirmediği zamanlardan hatırlıyorum, Sanal kartla değil doğrudan Maximum kart tanımlıyken doğrulama kodu gelmeden ödeme yapabiliyordum. Sonradan değiştiyse bilemiyorum.
"jacknife"
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #7 : Ocak 05, 2019, 17:36:07 ÖS »

Haklısın. Bankadan gelmesi lazım, ama gelmiyor. Gerçi Paypal'in TR'ye kısıtlama getirmediği zamanlardan hatırlıyorum, Sanal kartla değil doğrudan Maximum kart tanımlıyken doğrulama kodu gelmeden ödeme yapabiliyordum. Sonradan değiştiyse bilemiyorum.

vakıfbankta sorun olmuyor en azından onu söyleyebilirim,daha dün alışveriş yaptım..
doğrulama kodu geliyor(3d secure)

avukatka
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Ocak 05, 2019, 17:56:41 ÖS »

Şu anda bir ödeme daha yaptım. Doğrulama kodu gelmeden doğrudan parayı cekiyor

Aranıyor...Alınık
haydar_abi
Uzman

İlla ki Amiga

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Ocak 05, 2019, 18:01:22 ÖS »

Sanal karta limit yüklemeniz gerekli. Genelde sıfır oluyor. Bu işlem bankamatikten yapılabiliyor. Ben de iş Bankası kullanıyorum. Şifreyi 3D secure seçeneği istendiğinde yollar. Ayrıca sanal kartın internet ve yurdışı kullanıma açık olması gerekir.

Amiga fanatiği.... 
Amigalıktan çıkmış Amigalar....

Amiga 1200 + Vampire V1200
LG 24MA53 TVMonitör
Amiga 500 Plus +TerribleFire030 4MB+16 GB CF
Amiga 2000
Amiga 500 + 1MB Çip + 9.5 mb FastRAM + Internal GOTEK + 4GB CF HDD
Casper M989A Monitor
Commodore64
Metallic
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Ocak 05, 2019, 18:50:37 ÖS »

avukatka   Android telefondaki Ebay uygulamasıyla güncel Ebay hesabıma giriş yapabilir hale geldim. Ama checkout yaparken Paypal'e login olamama sorunu çıktı şimdi. Chrome üzerinden Paypal'e login olmayı denedim, sorun çıkmadı. Ebay uygulamasını yeni yüklediğime göre sorun Android'den mi kaynaklanıyor acaba diye düşünüyorum şimdi, bendeki eski bir sürüm. Bakalım ne çıkacak.

jacknife   Vakıfbank'ta doğrulama kodu geldiğini öğrendiğim iyi oldu. İş Bankasındaki durum biraz karışık, tam anlamak için haydar_abi'ye bir sorayım.

haydar_abi   Sanal kart limitini ayarlamıştım. Yurt içi ve yurt dışı internet kullanımına da açık. 3D Secure olayı için Paypal'ın ayarlarına bakmıştım, bankadan doğrulama kodu istensin/istenmesin seçeneği gibi bir şey yok. Ebay'de Paypal üzerinden ödeme yaparken senin cep telefonuna doğrulama kodu geliyor mu?
avukatka
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : Ocak 05, 2019, 19:40:48 ÖS »

avukatka   Android telefondaki Ebay uygulamasıyla güncel Ebay hesabıma giriş yapabilir hale geldim. Ama checkout yaparken Paypal'e login olamama sorunu çıktı şimdi. Chrome üzerinden Paypal'e login olmayı denedim, sorun çıkmadı. Ebay uygulamasını yeni yüklediğime göre sorun Android'den mi kaynaklanıyor acaba diye düşünüyorum şimdi, bendeki eski bir sürüm. Bakalım ne çıkacak.

jacknife   Vakıfbank'ta doğrulama kodu geldiğini öğrendiğim iyi oldu. İş Bankasındaki durum biraz karışık, tam anlamak için haydar_abi'ye bir sorayım.

haydar_abi   Sanal kart limitini ayarlamıştım. Yurt içi ve yurt dışı internet kullanımına da açık. 3D Secure olayı için Paypal'ın ayarlarına bakmıştım, bankadan doğrulama kodu istensin/istenmesin seçeneği gibi bir şey yok. Ebay'de Paypal üzerinden ödeme yaparken senin cep telefonuna doğrulama kodu geliyor mu?

Ödeme işlemi sırasında paypal yerine bank/credit card seçimini dener misin ?

Aranıyor...Alınık
fort_apocalypse
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #12 : Ocak 05, 2019, 20:21:14 ÖS »

İlginç konu. Takipteyim

yolbulduran
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #13 : Ocak 05, 2019, 22:18:34 ÖS »

işbank kartınız sadece tek bir paypal hesabınızda tanımlamış olduğunuza da dikkat ediniz. PayPal'de eski (Türkiye adresli) hesabınız varsa, oradaki kart bilgilerini kaldırmış olmanız gerekir.
Metallic
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #14 : Ocak 05, 2019, 22:40:09 ÖS »

avukatka   Pardon, hemen cevap veremedim. Sonunda hallettim, ama çok uğraştırdı beni bu iş. Bir ödeme yapıcaz diye bir tarafımız çatladı resmen. Bahsettiğin ödeme yaparken debit/credit card seçimini yapamadım, çünkü satıcı o ödeme şeklini tercih etmemiş. Cep telefonumda Android'le uğraşmayayım şimdi diye daha çok laptop'da denemeler yaptım. Chorome'a eklenen proxy/vpn eklentileriyle uğraştım, bir proxy açıkken kapalıyken farklı şeyler oluyor. Açıkken Ebay'de checkout yapınca, Paypal aşamasında bahsettiğim "your bank has requested additional verification" mesajı çıkıyor, kapalıyken bu sefer Paypal kullanıcı adı-şifre istemeye başlıyor ve doğru yazmama rağmen kabul etmiyor. Orda biraz uyandım. Şu an başka bir sayfada Paypal'e zaten login olmuş olsaydım, şimdi benden tekrar login olmamı istemeyecekti diyerek başka bir sayfada Paypal'i açıp login oldum ve Paypal'in güvenlik ayarlarında "stay logged in for faster purchases" diye bir yer var, oradaki One Touch özelliğini açtım. Ebay sayfasına geri gelip checkout işlemini tekrar başlatınca, Paypal aşamasına gelince önce yine aynı "your bank ..." mesajı geldi, ama sonrasında sayfayı otomatik yeniledi ve "order has been placed" yazdı.

Sonuçta iş halloldu, ama One Touch'ı açtığım için mi oldu, yoksa şansgele mi oldu pek emin değilim =)  Bu arada cep telefonuma doğrulama kodu gelmedi. Zaten doğrulama kodu girmemi isteyen bir ekranla hiç karşılaşmadım.

İleride Ebay'de Paypal üzerinden başka ödeme yapacak olduğumda One Touch'ı aç/kapa yaparak gerçekten işe yarıyor mu anlayıp burada paylaşırım. Yardımcı olan avukatka, jacknife ve haydar_abi'ye çok teşekkürler.

yolbulduran   Evet, eski Türkiye adresli Paypal hesabımdaki kredi kartımı silmemiştim. Bir sonraki sefer silip ne etkisi olacak bakarım, sağolasın.

Sayfa: [1] 2 3 ... 5   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: