Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetEn son hangi ürünü aldınız - II
Sayfa: 1 ... 42 43 [44] 45 46 ... 51   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: En son hangi ürünü aldınız - II  (Okunma Sayısı 273145 defa)
0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Theoden (CYON4D)
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #645 : Ocak 24, 2020, 14:57:33 ÖS »

@Aktug

Workstation çok şık, güle güle kullanın.

Aktug
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #646 : Ocak 24, 2020, 15:31:17 ÖS »

@Aktug

Workstation çok şık, güle güle kullanın.

Teşekkürler
Levent (Lvnt)
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #647 : Ocak 24, 2020, 16:25:09 ÖS »

@Aktug: p3 için olan ile xeon için olanı arasında ne fark var acaba?, merak ettim... ikisi de 20'şer amper ikisi de 2.8v

Hepsi harika bu arada, İyi günlerde kullan

Soket farklı olabilir diye düşünüyorum. Ya da pinlerin dağılımında. P600C ile ilgili BIOS, Driver, dosya v.s bulana kadar oldukça zorlandım. Zira kaynaklar zaten az olanlar da silinmiş. Asus, Gigabyte' ta 25 yıllık ekipmanların tüm dosyalarına ulaşabilirken HP sağolsun...

Biraz alengirli bir yerden VRM yi temin etmeye çalışıyorum. XEON için olan paraçayı da araştırırım. Tablodaki parça kodlarından bulunursa ona da bakarız.   
Sürücüleri web'den çektilerse yazık olmuş. Zamanında ilgilenmek gerekiyormuş demek... Artık linux vb ne tutarsa onunla çalıştırırız ne yapalım.

Regülatör bir şekilde denk gelirse harika olur, teşekkürler

Use the brute force, Luke
Aktug
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #648 : Ocak 24, 2020, 17:20:20 ÖS »

@Aktug: p3 için olan ile xeon için olanı arasında ne fark var acaba?, merak ettim... ikisi de 20'şer amper ikisi de 2.8v

Hepsi harika bu arada, İyi günlerde kullan

Soket farklı olabilir diye düşünüyorum. Ya da pinlerin dağılımında. P600C ile ilgili BIOS, Driver, dosya v.s bulana kadar oldukça zorlandım. Zira kaynaklar zaten az olanlar da silinmiş. Asus, Gigabyte' ta 25 yıllık ekipmanların tüm dosyalarına ulaşabilirken HP sağolsun...

Biraz alengirli bir yerden VRM yi temin etmeye çalışıyorum. XEON için olan paraçayı da araştırırım. Tablodaki parça kodlarından bulunursa ona da bakarız.  
Sürücüleri web'den çektilerse yazık olmuş. Zamanında ilgilenmek gerekiyormuş demek... Artık linux vb ne tutarsa onunla çalıştırırız ne yapalım.

Regülatör bir şekilde denk gelirse harika olur, teşekkürler

Deep-Switch ayarları v.s muamma olduğu için kitapçığının özellikle peşine düştüm. Gerçi kasa içerisine ayarlarla ilgili bir etiket basmışlar ama o da yetersiz. İşlemci desteği  v.s için özellikle BIOS peşinde düştüm. Elimde BIOS update dosyası mevcut. Pentium 1000 işlemciyi problemsiz gördü. Deep-Switch ayarlarını ise şansa bala tutturdum. Aynı anakarttan bahsediyorsak sloket ve ram seçtiğini söyleyebilirim. ECC, Non ECC, 100mhz, 133mhz, Single Sİde, Double Sİde o bu fark etmeden kafası estiğine "çalışmıyorum" diyor. Kingston ECC ramler ile problem çıkarmadı.

Lazım olursa BIOS dosyasını paylaşırım. Çift işlemci desteği için Windows NT ailesinden bir üye gerekiyor. Yanılmıyorsam min. Win2000 Pro. Tek işlemci için özel bir driver v.s gerekeceğini düşünmüyorum.

Kasa içinde SCSI HDD ve PCI denetleyicisi var ama ben PCI-Sata Raid denetleyici ve SSD ile kullanacağım muhtemelen. PCI-Sata denetleyicinin BIOS dosyasını anakartın BIOS bios dosyasına entegre etmeye çalıştım ama onu da standart dışı yaptıkları için henüz başaramadım.

« Son Düzenleme: Ocak 24, 2020, 17:24:52 ÖS Gönderen: Aktug » Logged
Levent (Lvnt)
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #649 : Ocak 25, 2020, 15:21:30 ÖS »

@Aktug: benimkinin yanında isa scsi kart, 9gb scsi hd ve 64mb ram geldi. Anakart üzerinde ide, pci, agp 2x(tek çentikli, eski tip) var. Elime geçeli 5 yıl oldu galiba ama hala bununla ne yapacağıma hala karar verebilmiş değilim. Xeon p2-350 çalıştıracak başka anakart ya da 2. bir p2-350 xeon bulabilirmiyim emin değilim. Tek işlemci p2-350 xeon ile devam ederim sanırım. Ama çift işlemci çalışacak olursa p3-450'ler ya da daha yavaş birşeyler olabilir. Benim için çift işlemcili sistem ne kadar yavaş o kadar iyi

CloseOver
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #650 : Ocak 25, 2020, 16:12:55 ÖS »

Japonya'dan arkadaşıma getirttiğim neogeo cbox'ım geldi. Saturn gamepad'i ile neo geo oyunlarını oynaması çok keyifli oluyor, ayrıca komponent kablo ile led tv'de muazzam görüntü aldım. Çok memnun kaldım cihazdan.
peraspera95
Ziyaretçi
« Yanıtla #651 : Ocak 25, 2020, 17:59:26 ÖS »

Japonya'dan arkadaşıma getirttiğim neogeo cbox'ım geldi. Saturn gamepad'i ile neo geo oyunlarını oynaması çok keyifli oluyor, ayrıca komponent kablo ile led tv'de muazzam görüntü aldım. Çok memnun kaldım cihazdan.
Türkiye de bu işlevde bir ürünü bende arıyorum.Ya da aracı yoluyla getirtmeyi çok istiyorum.Bende bunun Mvs Jamma Board olanı var.KOF 98 oyunuyla birlikte almıştım.Ama tabiki sizde ki ürün “konsolize” olmuş hali.Fiyat bilgilerini ve nerden aldığınızı özel değilse paylaşır mısınız?Selamlar
CloseOver
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #652 : Ocak 25, 2020, 22:32:22 ÖS »

Türkiye de bu işlevde bir ürünü bende arıyorum.Ya da aracı yoluyla getirtmeyi çok istiyorum.Bende bunun Mvs Jamma Board olanı var.KOF 98 oyunuyla birlikte almıştım.Ama tabiki sizde ki ürün “konsolize” olmuş hali.Fiyat bilgilerini ve nerden aldığınızı özel değilse paylaşır mısınız?Selamlar

Selamlar hocam. Ben aşağıdaki amazon linkinden alıp arkadaşımın kaldığı otele yollattım, yanında 161 in 1 mvs kartuşuda gönderdi ısrarım üzerine. 1100 tl civarı bir rakama geldi, biraz tuzlu maalesef. Şu anda stokta görünmüyor. timeharvest diye bir firmanın ürünü, aliexpress'te falanda görmüştüm.

https://www.amazon.co.jp/dp/B07H2KB83N/ref=sr_1_2?keywords=%E3%83%8D%E3%82%AA%E3%82%B8%E3%82%AAcbox&qid=1579983933&sr=8-2

« Son Düzenleme: Ocak 25, 2020, 22:38:20 ÖS Gönderen: CloseOver » Logged
Aktug
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #653 : Ocak 25, 2020, 23:42:30 ÖS »

@Aktug: benimkinin yanında isa scsi kart, 9gb scsi hd ve 64mb ram geldi. Anakart üzerinde ide, pci, agp 2x(tek çentikli, eski tip) var. Elime geçeli 5 yıl oldu galiba ama hala bununla ne yapacağıma hala karar verebilmiş değilim. Xeon p2-350 çalıştıracak başka anakart ya da 2. bir p2-350 xeon bulabilirmiyim emin değilim. Tek işlemci p2-350 xeon ile devam ederim sanırım. Ama çift işlemci çalışacak olursa p3-450'ler ya da daha yavaş birşeyler olabilir. Benim için çift işlemcili sistem ne kadar yavaş o kadar iyi

3-4 tane P2 Xeon işlemci gördüğümü hatırlıyorum ama işlemci koesiyonum olmadığı için ilgilenmemiştim. Çok çok yüksek rakamlar da değildi. Not aldım  rast gelirsem bilgi veririm. (Riva 128 de aklımda)
Levent (Lvnt)
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #654 : Ocak 26, 2020, 08:28:59 ÖÖ »

3-4 tane P2 Xeon işlemci gördüğümü hatırlıyorum ama işlemci koesiyonum olmadığı için ilgilenmemiştim. Çok çok yüksek rakamlar da değildi. Not aldım  rast gelirsem bilgi veririm. (Riva 128 de aklımda)
Teşekkürler...

daily.hero
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #655 : Ocak 26, 2020, 10:29:56 ÖÖ »

Geçen ay içinde aldığım bazı oyunlar

* IMG_20200126_112523.jpg (258.41 KB, 2245x1676 - Görüntüleme: 453 kez.)

peraspera95
Ziyaretçi
« Yanıtla #656 : Ocak 26, 2020, 14:26:02 ÖS »

Geçen ay içinde aldığım bazı oyunlar
Starcraft çok güzelmiş.Güle güle kullan
Theoden (CYON4D)
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #657 : Ocak 26, 2020, 23:33:05 ÖS »

Büyük kutulu oyunlar çok güzel gözüküyor, yurt dışından mı aldınız yoksa yerel olarak mı buldunuz?

daily.hero
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #658 : Ocak 27, 2020, 09:30:00 ÖÖ »

Büyük kutulu oyunlar çok güzel gözüküyor, yurt dışından mı aldınız yoksa yerel olarak mı buldunuz?

Teşekkkürler. Yurt dışından, kargosuz.

LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #659 : Ocak 30, 2020, 13:47:13 ÖS »

Atari'yi biraz aksattığımı fark ettim... Atari Jaguar'da fazla oyunum yoktu..Loose oyunlarda çok yakışmıyor belki ama malum, fiyatlar, kurlar vs...Böyle idare ediyoruz... Atari tablet sanat çalışmalarım da yeni bir sayfa açar umarım Kahkaha

@daily.hero : oyunlar çok güzel duruyor. Nazar değmesin...
@CloseOver : Konsolize MVS çok güzel görünüyor. LedTV yerine kaliteli bir CRT her zaman tercih etmek gerek. Buna güzel bir Sony ekran gider..

* atari_jag_tablet.jpg (192.97 KB, 1415x900 - Görüntüleme: 681 kez.)

Sayfa: 1 ... 42 43 [44] 45 46 ... 51   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: