Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1] 2   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: .  (Okunma Sayısı 1218 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
sait
Üye

Üyelik Bilgileri
.
« : Mart 17, 2019, 07:55:35 ÖÖ »

.
« Son Düzenleme: Mart 19, 2019, 13:41:26 ÖS Gönderen: sait » Logged
onursapci
Uzman

80 leri yaşamamış , yaşamamıştır.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Mart 17, 2019, 08:30:33 ÖÖ »

Öncelikle çok geçmiş olsun. Birkaç seçenek olabilir . Dogru tedavi uygulanmamış , ilacın yan etkisi ortaya çıkmış vb durumlardan tedavi sizi daha kotu yapmış olabilir. Benim şahsi kanaatim ilaçarın yan etkileri tabi ki vardır ama ilacların iyileştirmeden uzak veya yalan oldugu kesinlikle düşünülemez

C64 ve A500 gerisi teferruat
sait
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Mart 17, 2019, 08:58:14 ÖÖ »

.
« Son Düzenleme: Mart 19, 2019, 08:31:12 ÖÖ Gönderen: sait » Logged
onursapci
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Mart 17, 2019, 09:08:48 ÖÖ »

İğneyi veren doktor:"Bu hastalığın tek ilacı bu" dedi.Son yıllarda yapılan klinik gözlemlerde kanser tedavisinde kullanılan ilaç ve ışın tedavisinin kalp yetersizliğine sebep olduğuna,damar hastalıklarına sebep olduğunu  kanserden kurtulsa bile insanların bu hastalıklardan öldüğünü bilim insanları söylüyor.Şimdi kanser tedavisinde yeni bir yöntem üzerinde çalışıyorlar.Vücudun savunma sistemi ile kanser tedavisi yapmak.Savunma sisteminin nasıl güçlendirilip , nasıl harekete geçireleceği üzerinde çalışmalar yapılıyor.Vücudun savunma hücreleri süper savunma hücrelerine dönüşür mü acaba?İnternette bir yazı okudum.Yazının başlığı şuydu:Sporla kanseri yendi.Gerçekten spor pek çok hastalığa faydalı.

zaten şöyle bir durum var sen yıllarca şeker , tuz gibi vücuda fazlası zararlı besinleri tüket , oturdugun yerden kalkma , hareket etme sana ilaç fayda etmeyebilir. sağlıklı beslenen , spor yapan  , sigara içmayenin ilaç kullanmaya daha az ihtiyacı olacağı bir gerçektir. ilaç sektörü de her ne kadar ticari bir sektör olsa da ben ilaçların insan hayatında bir çok hastalık için gerekli olduğunu ve eski yıllara göre ölümleri azalttığını düşünüyorum. Tabi bununla birlikte Organik yaşamdan uzaklaşmamız , yüksek gerilim hatları, stres , hava kirliliği gibi etkenler de aksi yönde bize çok büyük zararlar vermekte diye düşünüyorum. Sadece düşüncenizden ilaçların uydurma olduğu zaman zaman komplo teorisi olarak karşımıza çıkar ya ben ona çok katılmıyorum ama tabi ki düşüncelere saygı duyarım.
« Son Düzenleme: Mart 17, 2019, 09:11:54 ÖÖ Gönderen: onursapci » Logged

sait
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Mart 17, 2019, 09:24:29 ÖÖ »

.
« Son Düzenleme: Mart 19, 2019, 08:31:55 ÖÖ Gönderen: sait » Logged
malik
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Mart 17, 2019, 10:15:07 ÖÖ »

Eskiden çok ilaç yakalandı veya toplatıldı. En çok veteriner ilaçkarında yapılıyordu sahtekarlık
Günümüzde ilaçların sahte olabileceğini sanmıyorum.

Kesin tanı ve doğru ilaç çok önemli. Ayrıca fayda/zarar oranı.

İlaçlarında zararı var, bazı bünyelerde ağır yan etki bazılarında belirtisiz vya hafif yan etki oluşuyor.

onursapci
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Mart 17, 2019, 10:54:55 ÖÖ »

İğneyi veren doktor:"Bu hastalığın tek ilacı bu" dedi.Son yıllarda yapılan klinik gözlemlerde kanser tedavisinde kullanılan ilaç ve ışın tedavisinin kalp yetersizliğine sebep olduğuna,damar hastalıklarına sebep olduğunu  kanserden kurtulsa bile insanların bu hastalıklardan öldüğünü bilim insanları söylüyor.Şimdi kanser tedavisinde yeni bir yöntem üzerinde çalışıyorlar.Vücudun savunma sistemi ile kanser tedavisi yapmak.Savunma sisteminin nasıl güçlendirilip , nasıl harekete geçireleceği üzerinde çalışmalar yapılıyor.Vücudun savunma hücreleri süper savunma hücrelerine dönüşür mü acaba?İnternette bir yazı okudum.Yazının başlığı şuydu:Sporla kanseri yendi.Gerçekten spor pek çok hastalığa faydalı.

zaten şöyle bir durum var sen yıllarca şeker , tuz gibi vücuda fazlası zararlı besinleri tüket , oturdugun yerden kalkma , hareket etme sana ilaç fayda etmeyebilir. sağlıklı beslenen , spor yapan  , sigara içmayenin ilaç kullanmaya daha az ihtiyacı olacağı bir gerçektir. ilaç sektörü de her ne kadar ticari bir sektör olsa da ben ilaçların insan hayatında bir çok hastalık için gerekli olduğunu ve eski yıllara göre ölümleri azalttığını düşünüyorum. Tabi bununla birlikte Organik yaşamdan uzaklaşmamız , yüksek gerilim hatları, stres , hava kirliliği gibi etkenler de aksi yönde bize çok büyük zararlar vermekte diye düşünüyorum. Sadece düşüncenizden ilaçların uydurma olduğu zaman zaman komplo teorisi olarak karşımıza çıkar ya ben ona çok katılmıyorum ama tabi ki düşüncelere saygı duyarım.
Ben sürekli spor yapıyorum.Vücudun ihtiyacı kadar tuz alıyorum.Vücudun ihtiyacı kadar olan şekeri meyvelerden karşılıyorum.Vücut hiç şeker ,tuz almazsa vücut çalışmaz,iflas eder.İlaçların içeriğini ilaç firmaları yayınlamıyor.İlaçlara uydurma falan demedim.Sadece şüphelerim var.Doktorun verdiği iğne yüzünden ölüyordum.Ölümden döndüm.Ben herşeye araştırmadan hemen inanmam.İlacın yan etkisi ölüme sebep oluyorsa o ilacı asla kullanmam.Bugün kalkarkalkmaz egzersizimi yaptım.

Tekrar cok gecmis olsun. Buradaki amac sizinle laf yarışı degil fikrimizi sordugunuzdan dusuncerimizi paylasmamiz. Zaten suan iyi oldugunuzu soylediginizden bu kadar rahat yazdim. Hassasiyetinizi anliyorum ama belli yasa gelmis insanlar olarak ilaçları topyekün hiçe saymanın mantıklı olmadigi kanaatindeyim. Keske hic kullanmasak o konu da hemfikiriz ama yeri geldiginde kullanma zorunlulugumuz olacaktir diye dusunuyorum

sait
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Mart 17, 2019, 11:07:05 ÖÖ »

İsteyen ilaç kullanır, isteyen alternatif yöntemler deneyebilir.Herkesin fikrine saygı duyarım.Bana zarar vermeyecek çareler ararım.
emarti
Uzman

Only Amiga Makes It Possible █

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #8 : Mart 17, 2019, 12:30:26 ÖS »

Aslında çok geniş bir konu...

Hekim bir ilacı reçete etmiş ise, sonrası sizin onu kullanıp kullanmamanız size bağlıdır. İlaçların çoğuna karşı bu kadar tepki oluşma nedeni ayrı bir konu olsa da genelden olaya yaklaşırsak. Şöyle ki: Vucudunuza giren (ister ağız, ister deri yada solunum ile vb.) herşey (ilaç, yemek, soluduğunuz hava, içtiğiniz sigara vb.) vucut tarafından kullanılır. Yararlı yada zararlı bu konuda hiç birşey 1+1=2 gibi değildir maalesef. Diyelim ki ilacın prospektüsünü açtınız okudunuz ve ürperdiniz. İlaç kullanmaktan vazgeçtiniz. Lakin o ilaç üretilirken herkeste aynı etkiyi göstermesi değil çoğunlukta aynı etkiyi göstermesi beklenir. Ters durumda hekiminize başvurmanızı belirtir. Bunu üretici firma paçayı kurtarmak için yazmış diyebilirsiniz. Lakin iki taraflı doğrudur. Hekim her hastasında farklılık gösterebilir elbet ama kar/zarar hesabı yapmak zorunda kaldığı reçeteler olabilir.

Alternatif yöntemlerin (bitkisel vb.) ilaçların yerini tuttuğu çoğunlukla doğrudur. Ama her ikisinde de aşırı doz olayına dikkat edilmeli. Sarımsak ve dereotunu aşırı tüketmeye başlamak da sıkıntılara sebebiyet verebilir. İlacın yan etkileri gibi düşünün.

Yani demek istediğim kısaca herşeyden gereği ve yeterince yemek çok önemli. Aşırısı her zaman sorun. Yemekten aç kalkmak sözünü biliyor olmalısınız.

@onursapci 'un söylediklerine katılıyorum.
@sait abi geçmiş olsun, talihsiz bir durum olmuş senin için lakin tedavi için iyi bir değerlendirme yapılmadan ilaçlar yazılmış olabilir. Belki öncesi kortizonsteroid tedavisi görüyor olabilirsin ama bu seçenek genelde diğer tüm seçenekler bittikten sonra başvurulan son çare ilaçlardandır. İyi değerlendirilmen için güvenebileceğin bir hekimi bulman dileği ile.

https://github.com/emartisoft My GitHUB | http://csdb.dk/scener/?id=26786 My CSDB

My Retros
     Atari 600XL | 800XL | 1040STFM,
     C128, C64C, C64G, 1541, 1541-II, 1571,
     A500, A600x2 (Furia, Std), A1200x2 (Microbotic, Std)
     ZX Spectrum 48K
sait
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Mart 17, 2019, 12:50:03 ÖS »

.
« Son Düzenleme: Mart 19, 2019, 12:10:26 ÖS Gönderen: sait » Logged
emarti
Uzman

Only Amiga Makes It Possible █

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #10 : Mart 17, 2019, 12:52:04 ÖS »

Emarti,geçmiş olsun dileklerinden dolayı  size teşekkür ederim.İyi dileklerde bulunan bütün herkese teşekkür ederim.Hasta olanlara Allah şifa versin.Sıkıntısı ,üzüntüsü olanlara Allah yardım etsin.Zor durumda kalanlara insanlar ve Allah yardım etsin.Dualarım sizinle. Bu arada fazla sarımsak ve dereotu yemiyorum.Bir diş sarımsak ve az miktarda dereotunu günlük yiyiyorum.Yeşilliği seviyorum.

Aynen gereği ve yeterince...

https://github.com/emartisoft My GitHUB | http://csdb.dk/scener/?id=26786 My CSDB

My Retros
     Atari 600XL | 800XL | 1040STFM,
     C128, C64C, C64G, 1541, 1541-II, 1571,
     A500, A600x2 (Furia, Std), A1200x2 (Microbotic, Std)
     ZX Spectrum 48K
Cydonian
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : Mart 17, 2019, 16:43:27 ÖS »

Eczanede satılan ilaçlara şüpheyle bakıyorum.Sebebi şu:Bir rahatsızlıktan dolayı iğne kullandım.İğneden sonra sağlığım bozulmaya başladı.Yürüyemez hale geldim.İğne troitin iltihaplanmasına sebep oldu.İğneyi bıraktım.Taksiyle özel bir hastaneye gittim.Doktor ultrasonla baktı,troit iltihaplanmış dedi.Kortizol yazdı.Bu ilacı içince şekerim yükseldi.Şekerim nerdeyse 400'e yaklaştı.Nerdeyse biincimi yitiriyordum.İlacı hemen bıraktım.İnternetten araştırma yaptım.Sarımsak ve dereotunun troite faydalı olduğunu öğrendim.3 ay sarımsak ve dereotu yedim.3 ay sonra düzeldim.Egzersizin,sporun troit hastalıklarına faydalı olduğunu öğrendim.Şimdi uzun mesafeleri rahatlıkla yürüyebiliyorum. Masa tenisi ve basketbol oynamayı seviyorum.Halen sarımsak ve dereotu yemeye devam ediyorum.Bunlar harika besinler.

İlaçsız bir şekilde iyileştiğinize sevindim. İlaçlar bir hastalığı tamamen iyileştirmekten daha çok o hastalığı bir miktar tedavi edip sizin ayağa kalkmanızı sağlayan, o hastalığın sonuçlarını baskılayan, sonra sizi sürekli o ilaca muhtaç hale getirmek için yapılmış kapitalist sermaye sistemin bir ürünüdür, bir hastalığı tedavi ediyormuş gibi gösterirken en az 10 tane yan etkisine katlanmak zorunda kalırsınız yani ilaçlar bir yerinizi tamir ediyormuş gözükürken başka yerinize zarar verirler, ilaç firmaları "biz şu kadar hastayı tedavi ettik" demezler, "biz 2019'da şu kadar milyar dolarlık ilaç satmayı hedefliyoruz" diyen özel firmalardır yani amaçları kendilerine devamlı olarak ilaç satabilecekleri yeni müşteriler aramak ve bulmaktır. O yüzden, bir çok doktoru ve hastaneyi çeşitli yollarla kendilerine bağlarlar ve bu şekilde kendi ilaçlarının satılması için baskı yaparlar.

O yüzden çok ağır olmayan hastalıklar için fabrika üretimi ilaçlara alternatif bitkisel kürler ve tedaviler içeren Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu'nun kitaplarını okumanızı tavsiye ederim.
https://www.kitapyurdu.com/yazar/prof-dr-ibrahim-adnan-saracoglu/22083.html

Kitaplarında açıkladığı bitkisel kürlerin hazırlanmış olanlarını da gene kendisine ait mağazadan veya internet mağazından temin edebilirsiniz
https://www.profsaracoglu.com
« Son Düzenleme: Mart 17, 2019, 16:52:31 ÖS Gönderen: Cydonian » Logged

It is difficult to say what is impossible, for the dream of yesterday is the hope of today and the reality of tomorrow.
AmigaEsref
Genel Yönetici

love is better than

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #12 : Mart 17, 2019, 16:48:51 ÖS »

Çok geçmiş olsun. Şifalar dilerim.

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM | HDMI-520
AMIGA 1200 | 8GB CF  | 3.1 ROM | 8 MB RAM | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | Pi1541 | 1084 S
sait
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #13 : Mart 17, 2019, 17:03:36 ÖS »

Çok geçmiş olsun. Şifalar dilerim.
Teşekkür ederim.
En çok korktuğumda ilaçların ağır yan etkileri.İşte bu yüzden ilaçlara karşı bir çekincem var.İlaç bir yeri tamir ederken ,diğer organlara aşırı derecede zarar verebiliyor.Antibiyotikler vücudumuzdaki faydalı bakterilere zarar veriyor.Bir yeri tamir ederken,vücuda zarar verebiliyor.Sarımsaktada antibiyotik özelliği var.Sarımsak vücuttaki yararlı bakterilere zarar veriyor mu,bilmiyoruz.Sarımsağın vücuttaki yararlı bakterilere zarar verdiğine dair bir araştırmaya rastlamadım.
« Son Düzenleme: Mart 17, 2019, 17:20:26 ÖS Gönderen: sait » Logged
Cinar
Deneyimli

>>>CD32<<<

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #14 : Mart 17, 2019, 17:50:24 ÖS »

Öncelikle geçmiş olsun, ülkede böyle bir yanılsama çıktığı doğru. İlaçlar yalan değil, bunlar kimyasal madde, ne ile tepkimeye gireceği, riskleri verilirken belirtiliyor. Prospektüsü okumadan sadece doktorun tavsiyesiyle bir iğne olduysanız burada suçlu sizin bakmanıza izin vermeyen doktor. Kortizon veya troid tedavilerinde doktorunuzun size gerekli testleri yapması ve ilacın zararının olup olmayacağını ölçmesi gerekiyor. Ayrıca ilacın etki etmemesi gibi bir seçenek de yok,mutlaka etki etmiştir.

Old Touchschriek was the main nameserver
Suspected of being a shoulder surfer
But he didn't know from ****
About challenge response systems

Aradıklarım | Satılıklar

A4000 arıyor!!!
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: