Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: 1 [2]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: .  (Okunma Sayısı 588 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
peraspera95
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #15 : Mart 17, 2019, 18:14:36 ÖS »

Geçmiş olsun Sait Abi

■ Vestel MSX FC 200
■ C64C & Breadbox
■ Atari 2600 Clon
■ Atari 800 XL
■ Nintendo 64
■ Sega MD II
Kirbysaur
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #16 : Mart 17, 2019, 23:17:23 ÖS »

Çok geçmiş olsun, acil şifalar dilerim.

Nintendoyla alakalı her şey - ATARI 800XL - SNES - Super Famicom - N64

Retro elektronik tamirleri.
NoStres
Deneyimli

One Love, One Heart, One Destiny

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #17 : Mart 18, 2019, 00:11:07 ÖÖ »

@sait;

Selam geçmiş olsun,

Tecrübe ettiğim bazı bilgileri sizinle paylaşmak isterim; Annem 20.05.2018 Tarihinde beyin tümörü ameliyatı oldu, o tarihten itibaren %94 engelli, yatalak durumda, tansiyon, şeker ve kolestrolü var.

Bizde ödem ilacı kullanıyoruz, bu ilaç şekeri çok çıkarıyor.
* Meyvaları şekeri düşük olduğunda nadir veriyoruz.
* Şekerini çıkaranlar yerine, yemek yapmakta kullanabilecek sebzeler listeleyim:
 - Bamya
 - Enginar
 - Karnı bahar
 - Sakız kabak
* Tesadüfen keşfettiğim; Her yemekten sonra 1 çay bardağı kuş burnu çayı veriyoruz (kuru doğal olacak), 4. ameliyat öncesi, serviste yattığımızda doktorumuz kuşburnu ile şeker düşürdüğümü görünce çok şaşırdı.

Bazı ilaçlar her insanda farklı etkiler oluşturabiliyor; mesela Annem sağlıklıyken tansiyon ilacını değiştirdiler, iki bacağı da balon gibi şişti, farklı bir hastanedeki dahiliyeye ilaçları ile gitti, tansiyon ilacını tekrar değiştirdi Doktor, iki günde anında indi.

Başlığa cevaben:
Doğru ilaç kullanılır sa, her hasta tedaviye cevap verir.

Tavsiye edebileceğim en güçlü ilaç şu:
Moralinizi ve temel iradenizi maksimum derecede tutabilmesi için, size en uygun müzik tarzını bulup dinlemelisiniz , benim ilacım Reggae zaman zaman altta paylaşıyorum, zihninize hitap edecek müzik sanatçısını, tarzını veya frekansını bulana kadar uğraşın Arkadaşlar.

Sağlıklı ve Mutlu bir şekilde uzun yılar yaşamanızı dilerim.
Sedat Yağcı

eemiroglu84
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #18 : Mart 18, 2019, 02:30:00 ÖÖ »

Öncelikle çok geçmiş olsun.

Sekiz sene bir ecza deposunda çalıştım yani bu işin içinden geldim. Benim tavsiyem çok gerekli olmaldıkça ilaçlardan uzak durun başınız mı ağrıdı uyuyun, vücut ağrınızmı var dışarıdan sürerek ilaç uygulayın ama mümkün olduğunca uzak durun.
Doktorların yazdığı her ilacı kullanmadan önce sorgulayın nedir ne değildir ihtiyacım var mı yok mu gerekirse başka doktora danışın. Çünkü doktorlar ve ilaçfirmaları arasında el altından anlaşmalar yapılabiliyor şu kadar ilacımı yaz karşılığında şunu al gibi, bunu her doktor yapar demiyorum ama bu işin iç yüzünü bildiğim için sadece uyarıdır. Birde eczaneye gittiğinizde reçetenizde yazan ilacın verildiğini kontrol edin bazen daha ucuza aldığı ve elinde bolca bulunan kalitesiz bir ilacı yazılana muadil olarak verebilir.
Benim söyleyeceklerim bukadar sağlığı ilaçlarda değilde düzenli ve doğal beslenme, spor ve hareketli bir yaşamda arayın.

Gokhan Ozkan
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #19 : Mart 18, 2019, 09:13:09 ÖÖ »

Geçmiş olsun Sait arkadaşım.
cdemir
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #20 : Mart 18, 2019, 09:27:32 ÖÖ »

Gecmiş olsun Sait. Kendine dikkat et. Söylediğin gibi spor yap yediğine içtiğine dikkat et.

Sayfa: 1 [2]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: