Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetAnkara Buluşması (Geleneksel) ! 2019 (7 Nisan Pazar)
Sayfa: [1] 2 3 ... 8   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Ankara Buluşması (Geleneksel) ! 2019 (7 Nisan Pazar)  (Okunma Sayısı 50734 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ibeser (Ayak Takımı)
Genel Yönetici

Sega<Nintendo<Amiga

Üyelik Bilgileri WWW
« : Mart 18, 2019, 11:12:12 ÖÖ »

Havalar güzelleşirken, dostlar bir araya gelip, kurtlarımızı dökelim dedik
Sen de aramıza katıl, fantastik bir gün geçirip, geçmişe bizimle yolculuk yap.
Gün sonunda 10 yaş gençleşme garantimiz bulunmakta

Daha önceki Ankara buluşma videolarımız için:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLFAIIXyLEXs4lmGGLBnX1xR-bra4_tNxo

En son buluşma da ne olmuştu?

Buluşma yerimiz Zula Bar ve saat 12:30 aktivite başlıyor. Gece yarısına kadar eğlence

Kayıt formunu lütfen doldurunuz:
https://goo.gl/Z6ZdjA

1-Mekan:
Buluşma yerimiz Zula Bar
Kızılırmak caddesi 15 numara. Jolly Joker'in alt çaprazında. Kapısında sadece minik bir logo var. Arada zula bir yerde

------------> Buluşma zamanı; 7 Nisan Pazar saat: 12:30! <-------------------
Alt yapı ekibi olarak biz 12:00'da mekanda oluruz (daha erken açılmıyor maalesef) Ucundan tutayım ben de bir şeylerin diyen gelsin 12:00'da... Bitiş için bir sınır yok. (Dansöz kapanışta geliyor diyorlar)

2-Adres detay:
https://goo.gl/KJY4jI

3-Otopark:
Otopark için tek alternatif Kocatepe otoparkı. Temiz, sorunsuz... -Mekana 200 mt.uzaklıkta-

Taksiyle gelin, taksiyle gidin... başınız ağrımasın. Zaten alkol da var, en güzeli bu (Sanırım ben bunu tercih edeceğim)

4-Oda:
Mekana girdikten sonra; barı geçince, sol tarafta özel bir oda var. O oda bizim. Rahat rahat orada takılacağız. En az 30 kişinin takılacağı bir yer... Ben mekanın alt yapısını (elektrik, minik cihazlar vs.) ayarlamak için erken gideceğim. İçecek, yiyecek fiyatları da makul. Garsonlar peşin çalışacak. Ben sizlere sürprizler yapabilirim...

5-Sergilik:
Ayrıca elinizde nadir ya da ilginç olduğunu düşündüğünüz, oyun, kitap, cihaz vs. varsa getirin bakalım, dokunalım! Sergide sergileyelim, sonra alın geri götürün Kahkaha

6-Takaslık:
Daha önce denemiş olduğum ve ilgi de çeken bir yeni uygulama.
Elinizde takas için retro ya da değil, her şeyi getirin. Başka bir takascı genç de getirip, "abi ben PS3 GTAV vereyim, sen de şu Amiga Rick Dangerous'u bana takasla" muhabbetlerinin döneceği bir durum olacak. Ben açıkcası, Nintendo ve Amiga dergilerimi, PS2/PS3 Nintendo gameboy oyunlarımı, bir kaç cihazımı, retro bilgisayar vb. şeylerimi getireceğim.

7-Hediyelik:
Bir Angara klasiği olarak biz her buluşmada, az, çok, kaliteli, dandik, çalışan, bozuk vs. bir şeyler getiriyoruz. Hediyelik. İstanbul'da benzer şekilde başladı. Çalışması önemli olmayan, birilerinin ihtiyacını görecek herhangi bir şey... Aslında evdeki fazlalıklar... Kitap olur, Amiga olur... Yine hediyeleri isteyen getirsin. Bu arada bu sefer buluşmaya gelen tüm katılımcılar hediye çekilişine katılamayacak Detayları buluşma yerinde göreceksiniz...

Bunun haricinde kişisel olarak kime ne isterseniz hediye edin. Ben Amiga 1200 bekliyorum Oğuzhan'dan :p

Amacımız; aynı kafadan olan kişileri bir araya getirmek ve farklı bir pazar günü geçirmek olacak. Bu sefer şehir dışından katılım daha da çok olacak. Bakalım neler olacak

Özetle; arkadaşlarımız, dostlarımız gelin, her türlü mutlu olacaksınız! 7 Nisan pazar günü görüşmek dileğiyle
« Son Düzenleme: Mart 18, 2019, 11:17:28 ÖÖ Gönderen: ibeser (Ayak Takımı) » Logged

emintolga
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Mart 18, 2019, 11:17:21 ÖÖ »

Oh nihayet...

Tanar / CLIQUE
*C64 | C64C | 1541-II | Dataset | MultiIce III | Expert | SD2IEC | IRQHack64 | Lightpen
*PS3 Slim | 500GB | Multiman
*PSP 1000, 3000
AmigaEsref
Genel Yönetici

love is where you find it.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #2 : Mart 18, 2019, 11:55:08 ÖÖ »

Hava açılıyor haberlerde güzelleşiyor  Karizmatik

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM | Pi Zero HDMI
AMIGA 1200 | 8GB CF | 3.2 ROM | TF1230 Turbo Kart | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | 64K CUPCAKE-CART | Pi 1541 | 1084 S
'Cause I'm CRT., I'm retro | CRT, and I'll win the fight | CRT, I'm a power load | CRT, watch me shine
cinar
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #3 : Mart 18, 2019, 13:34:57 ÖS »

Geliyorum efenim. Muhtemelen AppleIIc ile A1200 getiririm. Yalnız A1200 için o vakte kadar membran bulmam gerekiyor, bulamazsam o yatabilir. Aynı zamanda çok yüksek ihtimalle takaslık ayrı bir IIc olacak. Detayları benim başlığa yazarım. A1200 kasa, klavye ve muhtelif hardware takası da kabul edilir. Tosec, Whdload arşivleri de benle geliyor, isteyen Hdd getirirse çekebilir. Aynı zamanda C64 getirmek isteyen ama yeri olmayana benim makineyi ödünç verebilirim parti boyunca. Irq var, o yüzden eğer elinde varsa Sd2iec vs. getirmesi iyi olabilir. Hediyelik bir şeyler düşünürüz, aklımda birkaç şey var. Ayrıca İstanbul'dan araba ile gelecek arkadaş varsa ondan birkaç ricam olabilir, karşılıklı tabi. Ulaşırlarsa sevinirim. Sevgiler.
« Son Düzenleme: Mart 18, 2019, 13:47:57 ÖS Gönderen: Cinar » Logged

C64C | SwinSid | IRQHack
IIgs | ROM03
R1200 | Stok
A4000 RevB | CS mkII 060rev1@60Mhz | 128+64Mb FastRAM | BestWB-OS321 | ClassicWB-OS39
Barış Yeni
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Mart 18, 2019, 14:43:13 ÖS »

Ankara'da bulunanlar için güzel haber ama İstanbul ekibi bunun altında kalmaz bence 😀
LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #5 : Mart 18, 2019, 15:12:10 ÖS »

Istanbul ekibi gaza gelmez

LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #6 : Mart 18, 2019, 15:14:03 ÖS »

üst üste mesaj atmayı sevmem ama, geçtiğimiz haftasonu fizibilite çalışmalarını yaptık... Hatta hazırlık bile yaptık...

ibeser (Ayak Takımı)
Genel Yönetici

Sega<Nintendo<Amiga

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #7 : Mart 18, 2019, 15:18:12 ÖS »

üst üste mesaj atmayı sevmem ama, geçtiğimiz haftasonu fizibilite çalışmalarını yaptık... Hatta hazırlık bile yaptık...

Tamam o zaman o servisi tutup gelin işte :p

Oğuzhan
Uzman

There's no place like 127.0.0.1

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Mart 18, 2019, 15:24:23 ÖS »

7-Hediyelik:
Bir Angara klasiği olarak biz her buluşmada, az, çok, kaliteli, dandik, çalışan, bozuk vs. bir şeyler getiriyoruz. Hediyelik. İstanbul'da benzer şekilde başladı. Çalışması önemli olmayan, birilerinin ihtiyacını görecek herhangi bir şey... Aslında evdeki fazlalıklar... Kitap olur, Amiga olur... Yine hediyeleri isteyen getirsin. Bu arada bu sefer buluşmaya gelen tüm katılımcılar hediye çekilişine katılamayacak Detayları buluşma yerinde göreceksiniz...

Bunun haricinde kişisel olarak kime ne isterseniz hediye edin. Ben Amiga 1200 bekliyorum Oğuzhan'dan :p

Kanka hediyelikler kısmında "bozuk" bir şey getirmeyelim diyorum Ya da bozukları çekilişe tabi tutmayalım

Ayrıca sana Amiga 1200 getiririm ama bana Atari falcon verirsen

Amiga 500/500+/1200
Commodore 64
Atari 1040STe/Falcon 030/Jaguar/2600
Roland MT-32 Rev.A&B/SC-88/SB-55/MT300s
Sony PS 1-2-3-4-5/PSP/PVM 20"/9"
Sega SMS1-2/MD2/Saturn/Dreamcast/GG
Nintendo NES/SNES/DMG/GB Color/GBA SP
AmigaEsref
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #9 : Mart 18, 2019, 15:38:15 ÖS »

Oğuzhan'a katılıyorum. Elimizdeki bozuk parçaları forumda konu açıp dağıtmak, değerlendirilmesi açısından daha iyi olabilir. Çekilişe minik ama sağlam hediyeler daha makbul gibi. Misal kinder serisinden şirin koysanız direk çekilişe hile karıştırırım Bu sefer dolareanı getirme olur mu abi? Zor tutuyorum kendimi Kahkaha
« Son Düzenleme: Mart 18, 2019, 18:40:05 ÖS Gönderen: AmigaEsref » Logged

'Cause I'm CRT., I'm retro | CRT, and I'll win the fight | CRT, I'm a power load | CRT, watch me shine
cinar
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #10 : Mart 18, 2019, 16:03:34 ÖS »

Ben X5000'e fitim gerçi, ne Dolorean'mış. Elalem kaç corelu bilmemneli threadli süperbilgisayarlar kullanıyor, ben iki çekirdekte Blender kullanmak istemişim, çok mu? Şaka bir yana hiç konuşma, proje tanıtımı vs. olacak mı? Projekör sağlamakta yardımcı olabilirim.

C64C | SwinSid | IRQHack
IIgs | ROM03
R1200 | Stok
A4000 RevB | CS mkII 060rev1@60Mhz | 128+64Mb FastRAM | BestWB-OS321 | ClassicWB-OS39
ibeser (Ayak Takımı)
Genel Yönetici

Sega<Nintendo<Amiga

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #11 : Mart 18, 2019, 18:03:31 ÖS »

Hediyelik kısmı için herkesin farklı görüşleri olabilir. Misal ben bozuk bir oyun konsolu görsem üzerine atlarım. Ama bozuk bir bilgisayar kartını çekilişe koymak olmaz. Biz Oğuzhan ile birlikte hediyelik bölümünde ön kontrol yapıp gerekeni yaparız. Çöp varsa bir köşeye ekler, oradan insanların almasını sağlarız, faydalı şeyleri de hediye kısmına ekleriz. Siz gelin de hediye, takas, vs. önemli değil. O Dolaren'ı getirmeyeyim o zaman :p

AmigaEsref
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #12 : Mart 18, 2019, 18:44:03 ÖS »

Ben koşulları zorlıcam abi. Getirme valla uçar biliyorsun Delorean'nın uçma özelliği mevcut Kahkaha Çekiliş süper oluyor bu arada sen bana bakma. Maksat muhabbet. A500 mü o ... Kahkaha

Barış Yeni
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #13 : Mart 18, 2019, 19:53:35 ÖS »

O zaman bu da bizim için güzel bir haber 😁😁😁
evreno
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #14 : Mart 18, 2019, 22:10:20 ÖS »

Misal kinder serisinden şirin koysanız direk çekilişe hile karıştırırım

O zaman sana bir(kaç) sürprizim olacak Eşref Kahkaha
Sayfa: [1] 2 3 ... 8   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: