Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: 1 2 [3]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: FPGA üzerinde Atari 2600 uygulaması  (Okunma Sayısı 20115 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ozkano
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #30 : Mart 25, 2008, 16:36:40 ÖS »

eagle i indirip kurdum, acemi biri olarak beni biraz aştı, mesela componentlerin standart pin kalınlıkları ve aralıkları var, bunları nasıl kullanıcam, örneğin pcmcia library den mi seçmem gerek,yada başka soketler, bunların hiç birini bulamadım

A500,A500+,A600,A1000,A1200,A2000,A3000,A4000,CDTV,CD32,A1,MacMini,R2HV,C64,48K,Ps,Ps2,Ps3
Xbox,Xbox360,Nes,Snes,N64,N64Ique,Gamecube,Wii,PcEngine,PcEngineGT,PcEngineDUO,TurboGrafx,NeoGeoAES
NeogeoCD,NeoGeoMVS,NeoGeoPocket,MegaDrive,SegaCD,MultiMega,Saturn,Dreamcast,Jaguar,Lynx,Cps1
Cps2,System11
LW3D
Genel Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #31 : Mart 25, 2008, 20:04:37 ÖS »

Tribünleri sıklaştıralım...MeG biraz kenara geçermisin Çok büyük heycan ve zevkle okudum yazılanları..Ama bende bişey anlamadım Ama güzel şeyler...

tolga abaci
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #32 : Mart 25, 2008, 21:18:21 ÖS »

Ozkano, açıkçası ben Eagle kullanmayalı 3-4 sene rahat olmuştur. O yüzden detaylı cevap vermem çok zor (Tavsiye etmemin sebebi hobbyist'lere yönelik free versionunun bulunması). Eagle ile birlikte gelen library'ler çok kapsamlı değildi diye hatırlıyorum. Dolayısı ile kullanmak istediğin componentleri içeren library'leri net'te aramanı tavsiye ederim. Birileri yapıp koymuş olabilir. Yine de bulamazsan o zaman Eagle'de istediğin componentlerin footprint'lerini design etme şansın var.

"Finished products are for decadent minds." -- attributed to Hari Seldon, in Isaac Asimov's Second Foundation.
aeymur
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #33 : Mart 26, 2008, 11:38:53 ÖÖ »

@TolgaAbacı, aramıza hoşgeldiniz.
Evde baskı devre yapımında PNP kağıdı kullanmak isteyen arkadaşlarla bir tecrübemi paylaşmak isterim. Eğer ütü kullanacaksanız, ütüleme işleminden sonra PNP'yi bakır plakadan hemen ayırmayın. PNP nin biraz soğumasını bekleyip öyle ayırın. Yaklaşık 45sn. falan. Sonuç mükemmel oluyor. Neredeyse hiç kalemle düzeltme ihtiyacı duymuyorsunuz. Ben hiç laminator kullanmadım. Belki laminator kullanırken de PNP'yi ayırmadan önce biraz beklemek daha iyi sonuç alınmasını sağlayabilir. Gerçi Tolga arkadaşımız laminator ile sonucun zaten çok güzel olduğunu söylemiş.

C64TPC|Dingoo A-330
Bakkada
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #34 : Mart 26, 2008, 12:22:37 ÖS »

MeG,

Tribün tarafında da insanlara ihtiyaç var . En azından birilerinin ilgilendiğini görmek güzel.

Benim aklımda başka projeler de var ama önce biraz daha olgunlaşsınlar istiyorum. Tabii bunun olması için de tekrar elektroniğe ayıracak vakit yaratmam lazım. Aslında burada biraz iştahım kabardı gibi tekrardan

Projemin herkese ulaşılabilir olmasını ben de istiyorum. Ancak aşılması gereken bazı sorunlar var. Pek ekonomik değil mesela ve elektronik konusunda tecrübesi az olan birinin hayata geçirmesi zor. Bunlar bir şekilde aşılabilir mi, orasını bilemiyorum.

Teknik olarak bu projelerden hic anlamam bole durumlarda nasil yardimci olabiliriz ?
Ne biliyim seri uretime gecis icin(seriden kastim da mesela 100adet) nasil bir on calisma gerekli nedir ne deildir?
Aklindaki diger projeler nedir?
tolga abaci
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #35 : Mart 26, 2008, 13:23:15 ÖS »

Teknik olarak bu projelerden hic anlamam bole durumlarda nasil yardimci olabiliriz ?
Ne biliyim seri uretime gecis icin(seriden kastim da mesela 100adet) nasil bir on calisma gerekli nedir ne deildir?
Aklindaki diger projeler nedir?

Seri üretimle ilgili benim de pek tecrübem yok. Ama ilk etapta akılma gelenler, PCB'lerin ekonomik olarak üretimi, komponentlerin alınması (ithal edilmesi?), assembly (komponentlerin montajı) ve test aşamaları.

Diğer projelerle ilgili public olarak şu an bilgi vermek istemiyorum çünkü yapılabilecekleri konusunda emin olmam ve yapacak vakti bulabilmem lazım. Ama bu şartlar zaman içinde yerine gelir ve ilerlemeler olursa bu forumda haberini sizlere veririm zaten.

"Finished products are for decadent minds." -- attributed to Hari Seldon, in Isaac Asimov's Second Foundation.
Sayfa: 1 2 [3]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: