Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trCommodoreCommodore YazılımJohn Barnes European Football Amiga 500 Sorunu
Sayfa: 1 [2]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: John Barnes European Football Amiga 500 Sorunu  (Okunma Sayısı 8669 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
lunarstrain
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #15 : Ocak 12, 2021, 13:36:42 ÖS »

Merhaba test etmek amaçlı denedim bilgi vermek için yazıyorum. Bende sizin paylaştığınızı direk açtı. Nintendo crack ekranı akabinde kelebekli bir logo, sonrasında siyahi bir futbolcu görseli geldi. Oyunu test etmek için CPU ile maçta yaptım.

Bendeki Amiga 1.3 rom, gotek ve 512 kb chipmem, 512 fastmem.

Aynı benim konfigürasyon, ama bende açmıyor 
lunarstrain
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #16 : Ocak 12, 2021, 13:46:15 ÖS »

Bu arada bir şey dikkatimi çekti, winuae'de bu imajı denediğimde nincrystal introsundan hemen sonra kickstart 1.3 disket imajına düşüp akabinde sanki yeni disket takılmış gibi boot ediyor. Yani burada rom'a geri dönüp baştan boot ediyor gibi. Bundan dolayı sorunun benim Amiga'nın rom'unda olabileceğini düşünüyorum, ne dersiniz?

Diğer oyunlar çalıştığı için aklıma başka bir şey gelmedi. Geçmişte sahip olduğum 1.2 rom'lu Amiga 500'in de bazı oyunları böyle açmadığını hatırlıyorum, onu 1.3'e yükselterek sorunu çözmüştük uzun yıllar önce. Bu Amiga'nın rom'u 1.3 ama sanki bir sorun var gibi geldi bana.
AmigaEsref
Genel Yönetici

love is where you find it.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #17 : Ocak 12, 2021, 14:42:18 ÖS »

Bu arada bir şey dikkatimi çekti, winuae'de bu imajı denediğimde nincrystal introsundan hemen sonra kickstart 1.3 disket imajına düşüp akabinde sanki yeni disket takılmış gibi boot ediyor. Yani burada rom'a geri dönüp baştan boot ediyor gibi. Bundan dolayı sorunun benim Amiga'nın rom'unda olabileceğini düşünüyorum, ne dersiniz?

Diğer oyunlar çalıştığı için aklıma başka bir şey gelmedi. Geçmişte sahip olduğum 1.2 rom'lu Amiga 500'in de bazı oyunları böyle açmadığını hatırlıyorum, onu 1.3'e yükselterek sorunu çözmüştük uzun yıllar önce. Bu Amiga'nın rom'u 1.3 ama sanki bir sorun var gibi geldi bana.
Abi aynı oyunu winuae'de 1.2 Rom'da açmayı dener misin? Sonucu merak ettim. Ebnim pc renderda fazla işlem yaptıramıyorum.

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM | Pi Zero HDMI
AMIGA 1200 | 8GB CF | 3.2 ROM | TF1230 Turbo Kart | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | 64K CUPCAKE-CART | Pi 1541 | 1084 S
'Cause I'm CRT., I'm retro | CRT, and I'll win the fight | CRT, I'm a power load | CRT, watch me shine
AmigaEsref
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #18 : Ocak 12, 2021, 14:42:56 ÖS »

Çok haklısın abi nintendo değil özür dilerim. Nincrystal® Gameboy dmg-01 açılış ekranına benzediği için öyle yazmışım Bahane ile Amiga'yı açmış oldum.

arada bir tozunu al sulu oyunu oyna
Elim gitti iki el atayım diye de sulandırmıyım dedim ortamı Kahkaha

'Cause I'm CRT., I'm retro | CRT, and I'll win the fight | CRT, I'm a power load | CRT, watch me shine
lunarstrain
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #19 : Ocak 12, 2021, 14:50:08 ÖS »

Abi aynı oyunu winuae'de 1.2 Rom'da açmayı dener misin? Sonucu merak ettim. Ebnim pc renderda fazla işlem yaptıramıyorum.

Winuae 1.2 ile açıyor oyunu. Dediğim gibi, nincrystal sonrası disket görüntüsü çıkıyor, sonra kelebek geliyor.
AmigaEsref
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #20 : Ocak 12, 2021, 16:37:07 ÖS »

Abi peki A500 board üzerinden Rom chipini dikkatlice söküp bacaklarını temizlesen bir daha taksan. Bu işlemde belki ise yarayabilir. Bazen söküp çipleri tekrar takmakta işe yarıyor.

Kaan Akkurt
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #21 : Ocak 12, 2021, 16:40:57 ÖS »

Abi peki A500 board üzerinden Rom chipini dikkatlice söküp bacaklarını temizlesen bir daha taksan. Bu işlemde belki ise yarayabilir. Bazen söküp çipleri tekrar takmakta işe yarıyor.

romda problem olsa disketi bile göremezdin.

Bence anakarta yapılan müdahalelerden sonra oluşan bir sorun var. İyice incelenip bakılması lazım.

lunarstrain
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #22 : Ocak 12, 2021, 16:56:45 ÖS »

Müsait bir zamanda bunu deneyeceğim, aslında bir defasında makine swos oynarken guruya düştü ve açılmadı, ben de rom'u ö zaman söküp yeniden takınca düzeldi. JB İle olan sorun o zaman da mevcuttu.
AmigaEsref
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #23 : Ocak 12, 2021, 17:16:57 ÖS »

anladım bazen bacakları korozyana uğruyor, çok ince bir zımpara ile ayakları temizleyip bir daha takın inşallah düzelir.

lunarstrain
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #24 : Mart 27, 2021, 13:31:14 ÖS »

RGB2HDMI Adaptörünü denerken bu bozuk diye sonradan aldığım temiz Amiga'nın işlemcisini de bu Amiga'ya takınca oyun açıldı, demek ki işlemcide bir sorun varmış.
Kaan Akkurt
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #25 : Mart 27, 2021, 13:36:03 ÖS »

Gözün aydın

Sayfa: 1 [2]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: