Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: 1 2 3 [4] 5   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: [Tamirat] Konami Simpsons  (Okunma Sayısı 16540 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #45 : Ocak 13, 2021, 17:53:01 ÖS »

Ellerine saglik yavuzg Hocam. Yine eskisi gibi fotoroman tadinda bir paylasim.

Bu board sanirim Tmnt ile ayni board.

Bu Konami boardlarının dönemine göre bazıları birbirlerine çok benzer, aynı custom çipler falan ama bir kaç tanesi dışında hiçbiri birebir aynı olmuyor.

Bu Simpsons TMNT ile aynı mıdır, conversion oluyormudur hatırlamıyorum, bakmak lazım...

Bugün kartı bir kabine takayım dedim. Ama sadece Marge ve Homer'la oynayabildiğimi farkettim. Bart'ı seçemedim Kahkaha

Bu oyun kartı orjinal Konami kabinlerine göre tasarlandığından o kabinlerde her 4 oyuncunun kendi kontrolcüleri var kontrol panelinde. Dolayısıyla hangi karakter ile oynayacaksanız on kontrolcünün başına geçip o oyuncunun jeton kanalına para atıp oynuyorsunuz.

Ama 2 oyunculu standart kabinlerde bu olmuyor tabii ki...

Bunun için...

Bunun için... dedikten sonra "4 player yeni kabin tasarımına giriştim" diye bir girizgahla yeni bir maceraya gireceksin sandım bir an

Kahkaha Kahkaha Kahkaha

Aslında doğru söylüyorsun Oğuzhan, bi 4-player konami kabin yapsam elimdeki bir çok Konami oyunu için yuva olurdu ancak yakın zamanda sanmıyorum

networker
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #46 : Ocak 13, 2021, 20:05:25 ÖS »

abi ellerine sağlık.
ercanersoy
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #47 : Ocak 13, 2021, 20:06:18 ÖS »

Teşekkürler Yavuz Bey, ellerinize sağlık.

Keşke bu işlerden bende anlasam, sonra kartuşların içinden geçsem. Kahkaha

Kaliteli teknik kitaplardan ve EEVBlog gibi kaliteli YouTube kanallarından yararlanabilirsiniz.

Bu tür işler için sırasıyla Temel Elektronik, Sayısal Elektronik ve Bilgisayar Mimarisi konularını iyi bilmeniz gerekir. Sonrasında bakım ve onarım konusunu teorik ve pratik olarak bilmelisiniz.

Elektronik işi biraz pahalı bir iştir ve tam teşekküllü bir laboratuvar kurulmasının yaklaşık fiyatı 5000 TL'dir.
ercanersoy
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #48 : Ocak 13, 2021, 20:11:34 ÖS »

Yavuz Bey, ekran olarak hangi tür, marka ve model ekranlar kullanıyorsunuz?

Ekranlar CRT türü gibi geldi, ancak fotoğraflarda ekranda düşük yenileme hızından dolayı yatay çizgi görünmüyor.

Kullandığınız kameranın çekim hızı yüksek mi?
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #49 : Ocak 13, 2021, 20:55:55 ÖS »

Yavuz Bey, ekran olarak hangi tür, marka ve model ekranlar kullanıyorsunuz?

Ekranlar CRT türü gibi geldi, ancak fotoğraflarda ekranda düşük yenileme hızından dolayı yatay çizgi görünmüyor.

Kullandığınız kameranın çekim hızı yüksek mi?

Evet tüm kabinlerimde CRT var. LCD kullanmıyorum.

Fotoda gözüken kabinler özelinde, soldaki kabinde Wells Gardner K7000 model arcade monitör var. Simpsons'ı taktığım NeoGeo kabinde ise kasasından sökülmüş ve kabine uyarlanmış bir 25" Panasonic CRT TV var...

Fotoğrafçılık konusunda tamamen bir amatörüm. Fotoları çektiğim kamera iPhone 7.

metaone
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #50 : Ocak 13, 2021, 21:10:49 ÖS »

Elinize sağlık, çok güzel bir iş çıkarmışsınız. Yabancı Youtube kanallarında izliyoruz (Jan Beta, Adrian vs), aslında çok güzel bir video konusu olur bundan... Hem eğitici hem de özel bir kart olmasından dolayı ilgi çekici gerçekten.

Heroman
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #51 : Ocak 13, 2021, 21:13:53 ÖS »

Üstad bu Wells Gardner K7000 hangi çözünürlüğu destekliyor 15 25 31khz  maşallah canlı gösteriyor...
cidocego
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #52 : Ocak 13, 2021, 21:16:33 ÖS »

Elvira'dan sonra bayağı bir zaman geçmişti. Tekrar tamirat maceranızı görmek güzeldi. Umarım daha kısa aralıklarla başka tamiratlarınızı görmeye devam ederiz.

RoborG
-Commodore PC10-III, 12" Monochrome Monitör,5.25 360 KB FDD
-P3 450 CPU, 128MB SD-Ram,80GB HDD, 32X Creative infra, 5,25" Audicom-727 PC Kasetçalar
Özgür Dereli
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #53 : Ocak 13, 2021, 21:18:44 ÖS »

Bundan tam 30 yıl önce 1991 yılında orjinal kabinde bu oyunu çok oynamışlığım var Kadıköy Moda da o sene yeni bir arcade oyun salonu açılmıştı hatta açılmadan önce dekorasyonu yapılırken defalarca gitmişliğim vardır kabinlerin hepsi orjinal yurtdışından gelmişti 15 kadar arcade kabin 5 veya 6 tanede pinball vardı bayaa kaliteli bir yer açmışlardı açılmadan önce koyulan ışıklı büyük tabelayı Dr.Mario olarak yapmışlardı nedense açılmasına bir kaç gün kala tabelayı değiştirip isim değiştirmişlerdi.
evreno
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #54 : Ocak 13, 2021, 22:04:33 ÖS »

Evrencim teşekkürler. Sen neler yapıyorsun? Uzun zaman oldu görüşemedik. En son Elvira oynadığımızı hatırlıyorum seninle

Aynen üstad,  en son Elvira oynamıştık
Ortalık biraz düzelir ve İlker bir organizasyon yaparsa tekrar bir araya gelip muhabbet ederiz inşallah
Şuan iş güç hayat koşuşturması dışında pek birşey yok
Yaklaşık 1 ay kadar önce oturduğum binada yangın çıktı
Yönetici olduğum için tadilat işleri ile ilgilenmeye çalışıyorum
Hafta sonları bu şekilde geçiyor
Çoğu iş bitti ama hâlâ yapılacak işler var
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #55 : Ocak 13, 2021, 23:14:32 ÖS »

Elinize sağlık, çok güzel bir iş çıkarmışsınız. Yabancı Youtube kanallarında izliyoruz (Jan Beta, Adrian vs), aslında çok güzel bir video konusu olur bundan... Hem eğitici hem de özel bir kart olmasından dolayı ilgi çekici gerçekten.

Video çekmek benim zayıf olduğum bir konu. Belki ileride...

Üstad bu Wells Gardner K7000 hangi çözünürlüğu destekliyor 15 25 31khz  maşallah canlı gösteriyor...

K7000 çok güzel bir arcade monitör. Sadece 15Khz destekliyor ama. Tam bir klasik...

Elvira'dan sonra bayağı bir zaman geçmişti. Tekrar tamirat maceranızı görmek güzeldi. Umarım daha kısa aralıklarla başka tamiratlarınızı görmeye devam ederiz.

Aslında bu aralar işlerim yoğun. Biraz kafa dağıtmak için el atmıştım bu karta.

Bundan tam 30 yıl önce 1991 yılında orjinal kabinde bu oyunu çok oynamışlığım var Kadıköy Moda da o sene yeni bir arcade oyun salonu açılmıştı hatta açılmadan önce dekorasyonu yapılırken defalarca gitmişliğim vardır kabinlerin hepsi orjinal yurtdışından gelmişti 15 kadar arcade kabin 5 veya 6 tanede pinball vardı bayaa kaliteli bir yer açmışlardı açılmadan önce koyulan ışıklı büyük tabelayı Dr.Mario olarak yapmışlardı nedense açılmasına bir kaç gün kala tabelayı değiştirip isim değiştirmişlerdi.

Vaaay, anılar anılar... Kimbilir ne oldu o kabinler piball'lar. Muhtemel bir yerlerde yağmur altında çürümeye bırakılmışlardır. Ya da bir depoda yıllardır bulunmayı bekliyorlardır kimbilir

Evrencim teşekkürler. Sen neler yapıyorsun? Uzun zaman oldu görüşemedik. En son Elvira oynadığımızı hatırlıyorum seninle

Aynen üstad,  en son Elvira oynamıştık
Ortalık biraz düzelir ve İlker bir organizasyon yaparsa tekrar bir araya gelip muhabbet ederiz inşallah
Şuan iş güç hayat koşuşturması dışında pek birşey yok
Yaklaşık 1 ay kadar önce oturduğum binada yangın çıktı
Yönetici olduğum için tadilat işleri ile ilgilenmeye çalışıyorum
Hafta sonları bu şekilde geçiyor
Çoğu iş bitti ama hâlâ yapılacak işler var

Geçmiş olsun evren... Yöneticilik de ayrı bir gıcık konu. Pandemi bitince patlatırız elbet bir parti daha

Jester
Üye

MAX 330 MEGA       PRO-GEAR SPEC

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #56 : Ocak 15, 2021, 17:12:41 ÖS »

Efsunlu thread, ben de göremiyorum fotograflari.

"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #57 : Ocak 15, 2021, 17:39:03 ÖS »

Fotoları göremeyen chrome kullanıcıları için

* sitesettings-1.jpg (73.83 KB, 636x415 - Görüntüleme: 208 kez.)

* sitesettings-2.jpg (4.26 KB, 675x60 - Görüntüleme: 174 kez.)

Jester
Üye

MAX 330 MEGA       PRO-GEAR SPEC

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #58 : Ocak 15, 2021, 22:25:01 ÖS »

Tamamdır, bu site settings de "Insecure Content" e Allow diyince düzeldi ancak. Ama sadece bu thread'e özel olması da ilginç. Neyse yeni bir şey öğrenmiş olduk

"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #59 : Ocak 15, 2021, 23:23:20 ÖS »

Ama sadece bu thread'e özel olması da ilginç.

Sorun benim resimleri host ettiğim hosting sitemde SSL sertifikam olmaması...

Sayfa: 1 2 3 [4] 5   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: