Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriProjeYeni Bilgisayar Oyunum Adalet Savaşçısı Yayında
Sayfa: 1 [2]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Yeni Bilgisayar Oyunum Adalet Savaşçısı Yayında  (Okunma Sayısı 546 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
amiga.os
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #15 : Eylül 18, 2022, 18:21:15 ÖS »

Evet öyle tabi ki yapıcı eleştirileriniz için teşekkür ederim lakin HD grafik tercih etmek varken neden piksel grafik tercih edilsin ki bu zaten başlı başına bir çelişki değil mi 😃

Tabii ki bir çelişki değil, şu an piksel grafikli ya da retro görünümlü olan her şey büyük ilgi görüyor. Oyun sektörü, bu adamlar nasıl bu kadar başarılı, ya da indie oyunlar hangi oranda yatırımlar alıyor araştırmanızı öneriyorum.
Commandate
Üye

Ruhunu Özgür Bırak O kalbine Giden yolu Bulacaktır

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #16 : Eylül 19, 2022, 13:44:15 ÖS »

Ya arkadaşlar bi de bi şey sorcam size ya ben bunu anlamıyorum ya adamlar dandik bi oyun yapıyor milyon dolarlar kazanıyor ben iyi de yapsam kötü de yapsam istedim kadar kazanamıyorum hani bakıyorum bazı oyunların grafiği benim oyundan daha kötü olmasına rağmen benden fazla kazanıyor yani ne oluyor da onlar çok kazanıyor d ben kazanamıyorum 🤔
Mrb Ben bir steam oyuncusu olarak şunu söyleyeyim size Oyunlarda sürükleyicilik  önemli yani bu senaryo ve oynanabilirlikle önemli ,oyunun grafiği çok önemli değil ama senaryo  önemli bir diğer husus oyun kendini tekrar etmicek devamlı oyuncu zevk alcak oynarken ,çok fazla bug varsa oyuncu kaçar şahsen ben oynamıyorum ,sizin oyunda da gördüğüm kadarıyla bug var düşman ölüp havada kaldı falan,2 düşman yan yana dururken birini öldürdüğünde diğeri istifini bozmuyorsa buda bir eksi,yani aslında birçok etkenin birbirini tamamlaması lazım oyun başarısında birçok etken eksik yada can sıkıcı ise ne de yapsanız başarılı olamaz, pazarlama ile de ilgili değil cünkü 20kb lik mario oyunu 25 yıl önce reklam yapılmadan milyonlarca indirme almıştı, benim tavsiyem birkaç oyuncuya oyununuzu oynatıp nelerden hoşlanmadıklarını öğrenip sonraki projelerinizde buna ağırlık vermeniz.

Onurum Sadakatimdir !
1975-1995 Arası Oyun Konsolu Mod-Restorasyon-Tamir
DoctorCPC
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #17 : Eylül 19, 2022, 13:50:45 ÖS »

tebrikler...

Long Live Amstrad CPC/PCW/NC/GX
www.cpcuserclub.com
www.dizzyradio.com
Amstrad CPC: M4Wifi, ZMEM, MXBoard, PS2 Mouse Adp., RSFIII, DES Mini,GOTEK, USIFACII
Amstrad PCW 8256: 512K RAM, GOTEK, uIDE16, uRTC8
Amstrad NC 100
Amiga 500: piStorm, Rgb2Hdmi,GOTEK,5'25'' driver
C64: pi1541, 1541,1571,
Tengrist
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #18 : Eylül 19, 2022, 14:10:36 ÖS »

Tebrikler elinize sağlık. Ancak üzülerek söylemeliyim ki oyunun ciddi sorunları var. Öncelikle oyunun grafikleri kişileri uzak tutuyor çünkü düşük dokulu, çok yüksek kalite olmayan bir 3D tarz denenmiş. Piksel tabanlı indie oyunların tutmasının sebebi de bu zaten, eski duran 3D grafikler gerçekten çok sırıtıyor ama SNES gibi olan oyunlar iyi bir konsept ile gerçekten sırıtmıyor göze.

Bunlara ek olarak bir de oyunun konsept sorunu var. Suriye'de teröristlerle savaştığımız bir oyun olduğu bilgisini vermişsiniz ancak bu çok ciddi ve tek bir kişi ile olmayacak bir konsept. Oyunun tanıtımında sadece yeşil bir çimen üstünde taştan evler ve içlerinde jenerik teröristler görüyorum, ne Suriye'ye dair bir şey var ne de Türkiye'nin konumuna dair. Bunun yerine, yukarıda belirtildiği gibi ciddiyeti olmayan ama kendine has bir oyun yapsanız daha iyi olur kanaatindeyim. Öbür türlü Google Play Store'daki bin tane askeri savaş oyunundan farkı kalmıyor ne yazık ki. Ki bu oyunu Android'e yayınlasanız orada daha başarılı olabilir.
Theoden (CYON4D)
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #19 : Eylül 19, 2022, 14:52:14 ÖS »

Yurtdışında bu konu üzerine yapılmış çok güzel araştırmalar ve tezler var. 
https://youtu.be/7BRF50bM8-0
https://youtu.be/DTvBgmNL-p0
« Son Düzenleme: Eylül 20, 2022, 12:43:39 ÖS Gönderen: Theoden (CYON4D) » Logged

Oğuzhan
Uzman

There's no place like 127.0.0.1

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #20 : Eylül 19, 2022, 23:45:05 ÖS »

Destek için 4 oyunu da tüm DLC'leriyle birlikte aldım. Fırsatım olduğunda deneyip yorum da yazacağım.

AmigaBinİkiYüz
AmigaBeşYüz
SiDiTİVi
KomodorAltmışDörtCe
AtariBinKırkSeTeE
AtariFalkonSıfırOtuz
programci42
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #21 : Eylül 20, 2022, 07:49:14 ÖÖ »

Oğuzhan çok teşekkür ederim dostum her kuruş benim için çok değerli Steam sadece 100$ a ulaşırsa veya geçerse o zaman para yatırıyor yani 99.99$ olsa bile 100 e ulaşmadığı için onu ertesi aya kadar bekletiyor.
Sayfa: 1 [2]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: