Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trArcade Sistemler ve Oyun KonsollarıArcade Sistemler (Moderatör: yavuzg)Pacman arcade kabin projesi [BİTTİ]
Sayfa: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 30   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Pacman arcade kabin projesi [BİTTİ]  (Okunma Sayısı 305036 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
cengizermis
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #255 : Ocak 20, 2015, 14:04:01 ÖS »

işte alıntı yapmadan laf atarsam böyle olur
Arcade salonu dekor planları arasında demek istemiştim.
kabıne yapcam desen ben karşı çıkarım, etme kıyma diye
müzde değil de odayı arcade salonu haline getiriyoruz yavaş yavaş

-Cengiz's- Retro Game Room @youtube:
http://www.youtube.com/user/cengizermis1
eemiroglu84
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #256 : Ocak 20, 2015, 15:07:18 ÖS »

Bu projenin bitmesi bu hızla yakındır yavuz hocam Kahkaha

yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #257 : Ocak 20, 2015, 16:03:18 ÖS »

işte alıntı yapmadan laf atarsam böyle olur
Arcade salonu dekor planları arasında demek istemiştim.

Hah o da "gameroom design" olayına giriyor ki bu konuda bir iki fikrim var

Neon yaptırılabiliyormu bu devirde hala bilmiyorum. o iş de ayrı bir sanat biliyorsun. artık tüm tabelacılar "led" ci oldu. Ama neon görünümlü led tabela da yapmak mümkün...

tabii kabinler bitince ona da sıra gelecek

yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #258 : Ocak 20, 2015, 16:05:34 ÖS »

Bu projenin bitmesi bu hızla yakındır yavuz hocam Kahkaha

bitsin artık diye giriştim bi kuvvet

bunu bitirince diğerinin de yolu açılmış olacak. aslında sömestr tatilinde ben de izin alsam hepsini çıkartırdım aradan ama... du bakalım

gameretro
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #259 : Ocak 20, 2015, 16:35:41 ÖS »

Diğer kabinler ve oda dizaynı bittikten sonra eminim bir iki dergide röportaj ve odanın resimlerini görürüz. Önceki resimlerden gördüğüm kadarıyla odanın kullanımı çok ergonomik gibi. toplam 3 duvarı da kullanabiliyorsunuz sanırım.Böyle olunca odanın dizaynı daha kolay yapılabilir.Genelde bir duvarın yerinde pencereler olduğundan büyük sıkıntı çıkıyor.Çok güzel bir dizayn çıkacaktır ortaya eminim.Kabinleri takip ediyoruz ama şu mvs konsol ne alemde onuda çok merak ediyorum araya sıkıştırmak istedim.

Ellerinize sağlık.

Kolay gelsin. 
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #260 : Ocak 21, 2015, 01:20:15 ÖÖ »

... Kabinleri takip ediyoruz ama şu mvs konsol ne alemde onuda çok merak ediyorum araya

Hele şu kabinler bir bitsin, onu da çıkartacağım aradan. Şu an pacman tüm zamanımı, enerjimi ve odayı kaplamış durumda

yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #261 : Ocak 21, 2015, 01:24:36 ÖÖ »

Bu akşam da kabinde kalan işlere devam ettim. Önce gece iyice çökmeden önceden hafif gürültülü bir kaç iş ...

Kabinin havalandırma deliklerinin arkasında olan aluminyum ızgaraları yerlerine monte ettim

Kapının arkasındaki kolaydı da kabinin üst tarafındakileri vidalarken kolum koptu. O kısma ancak dar marquee alanından erişilebiliyordu. İğreti pozisyonda resmen omzum çıkacaktı 

Haa bir de monitör plexyglassları arkadan tutacak L profili de monte ettim...

Bu sayede plexy'lerin ortadan esneme yapması engellenmiş oldu.
« Son Düzenleme: Ekim 25, 2017, 15:49:43 ÖS Gönderen: yavuzg » Logged

yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #262 : Ocak 21, 2015, 01:27:45 ÖÖ »

Şimdi kabinin ana 220V kablolamasına geldi sıra...

Önce ana güç şalteri için kabinin tepesindeki tutma yerine bir delik açtım.

Sonra ana şalteri kablolayıp ...

Yerine monte ettim

« Son Düzenleme: Ekim 25, 2017, 15:49:53 ÖS Gönderen: yavuzg » Logged

yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #263 : Ocak 21, 2015, 01:31:36 ÖÖ »

Bu sefer kabinin tüm iç aksamını kısa devreden korumak için bir ana akım kesici kullanmaya karar verdim.

Marquee alanının ampul armatürlerini de monte ettikten sonra uzanıp ana güç şalterini çevirdim  Kahkaha

Heyoo! Kabine 220'yi verebildik sonunda  Kahkaha

« Son Düzenleme: Ekim 25, 2017, 15:50:04 ÖS Gönderen: yavuzg » Logged

yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #264 : Ocak 21, 2015, 03:20:23 ÖÖ »

Yatmadan önce bir kaç işi daha aradan çıkartacak enerjim kalmış ...

Şu marquee alanındaki hoparlörün montajını da bitirebilirsem marquee alanını kapatabileceğim ve o kısmın işi tamamen bitmiş olacak.

Hoparlör aman aman bir şey değil, 20 TL değerinde 15 Watt 8 ohm'luk sıradan bir hoparlör. Zaten araştırdım, dönemin orijinal midway kabinlerinde kullanılan hoparlör de 9 Watt 8ohm'luk bir hoparlörmüş.

Kablo pabuçları kullanarak hoparlör kablosunu bağlıyorum.

Sonra da hoparlörü köşelerindeki deliklerden kabine vidalıyorum ve kablosunu da düzgünce bağlayıp kabinin içine sarkıtıyorum.

Dün tamamladığım düzeneği de kabine alıp geri kalan 220V işlerini de (kablo bağları, klemensler vs) toparlıyorum.

Sanırım elektrik işi bu kadardı 
« Son Düzenleme: Ekim 25, 2017, 15:50:13 ÖS Gönderen: yavuzg » Logged

yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #265 : Ocak 21, 2015, 03:25:41 ÖÖ »

Hoparlörü de monte edince marquee alanını kapatmaya niyetlendim ama sonra içime bir heves geldi. Marquee alanını kuru kurusuna kapatmak yerine bastırdığım görseli de prova etsem ne olur dedim kendi kendime  Masum

Görsel kenarlardan 2mm civarında kısa olmuş, onu anladım. Ancak yine de şu manzarayı da seyretmekten kendimi alamadım  Kahkaha  Kahkaha  Kahkaha

Bu şekilde çok iyi fotoğraf çekemiyorum ama gerçekte çok daha canlı gözüküyor. Bittiği zaman neye benzeyeceğine dair kabaca bir fikir veriyor

Kabini bu şekilde bırakacağım bakalım akarı kokarı olacak mı diye. Elektrik ve ısı testi

Herkese iyi geceler (eğer bu saatte kalan varsa tabii)
« Son Düzenleme: Ekim 25, 2017, 15:50:24 ÖS Gönderen: yavuzg » Logged

wolfiem
Deneyimli

May the source be with you!

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #266 : Ocak 21, 2015, 03:53:14 ÖÖ »

Bu gün ben de gece kuşuyum, iyi geceler üstadım... Marquee cok guzel gozukuyor. Ellerinize sağlık.

Commodore & Amiga & Amstrad & Retro Macintosh Fan
k2.bbs.tr - Çok yakında!
joker_
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #267 : Ocak 21, 2015, 08:05:51 ÖÖ »

Marquee alanını ışıklandırınca, ortaya bayağı birşeyler çıktı. Ben asıl isli plexy'nin etkisini merak ediyorum. Gerçi fotoğraflardan çok anlaşılırmı bilmiyorum.
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #268 : Ocak 21, 2015, 08:56:34 ÖÖ »

Bu gün ben de gece kuşuyum, iyi geceler üstadım... Marquee cok guzel gozukuyor. Ellerinize sağlık.

teşekkürler @wolfiem. evet, fena durmadı. özellikle ampül tarzı ışıklandrımadan şüpheliydim...

Marquee alanını ışıklandırınca, ortaya bayağı birşeyler çıktı. Ben asıl isli plexy'nin etkisini merak ediyorum. Gerçi fotoğraflardan çok anlaşılırmı bilmiyorum.

bu sefer video çekerim ben de napalım ya da cengiz'in yolu Ankara'ya düşerse o çeker mesela inceleme videosu

eemiroglu84
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #269 : Ocak 21, 2015, 09:25:08 ÖÖ »

Vay vay vay Karanlıkta bakınca bir an bitmiş gibi görünüyor çok güzel eline kuvvet. Yavuz hocam benden bir tavsiye, kabine koyduğun otomatik sigortanın markası viko gibi görünüyor ben evimin tesisatını kendim yeniledim bütün sigortalarımı bu markadan kullanmıştım ayda bir senede bir mefta oldular. Bu kadar dandik bir sigorta görmedim hepsini Siemens ile değiştirdim kaliteden şaşmamak lazım.

Sayfa: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 30   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: