Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trArcade Sistemler ve Oyun KonsollarıOyun KonsollarıTüm Ayarları Yapılmış FreeMcBoot Paketleri
Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 8   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Tüm Ayarları Yapılmış FreeMcBoot Paketleri  (Okunma Sayısı 39737 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
emrepehlivn
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #15 : Temmuz 19, 2015, 03:11:50 ÖÖ »

network card boşa çıkacaksa bekletim tabiki

Network kart boşa çıktı ama ethernet girişi çalışmıyor, hdd bağlantısında sorun yok.

Daha önce de bahsetmişimdir belki bu tarz paketleri ve eğitici dokümanları hazırlarken hazırlarken önce kendim deneyip sonra deneyimlerimi paylaşıyorum. Daha önce kullandığım network kart ile hdd bağlantısını başarıp bu mesajdaki Tüm Ayarları Yapılmış FreeMcBoot Paketleri'ni oluşturmuş ve çipli bir PS2'ye erişimim olmadığı halde Kalın Kasa PS2'leri Sadece IDE HDD ile SoftMod Yapma'yı başarmıştım. Ancak bir türlü PS2'yi ağıma dahil edip WinHiip yerine HDLDump Server kullanmayı başaramamıştım. Geçen gün forumdan uygun fiyatla aldığım ve denenmek için sırasını bekleyen yeni network adapter'ı dün gece denedim ve bağlantı kurmayı başardım. Sorun eskisinde olduğundan da otomatik olarak boşa çıktı.

Boşa çıkan Network Adapter ve ufak boyutlu da olsa FreeHDBoot kurulmuş bir IDE HDD sana hediyem olsun ama en erken pazartesi kargolayabilirim.

Simon hocam dump server kurmasında yardımcı olma sansınız var mı dijital şekil olaran dökümana dökmeniz mumkun mu acaba ?
Simon (Özay Turay)
Genel Yönetici

Commodore Forever

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #16 : Temmuz 19, 2015, 10:29:07 ÖÖ »

HDLDump Server henüz denemedim, sadece SMB ile paylaştırılmış klasörden oyun yüklemeyi başardım. Fırsat olunca onu da deneyeceğim, o zaman mini bir rehber eklerim.

http://www.retrodergi.com - http://www.e-turay.com

Retro: Commodore 64, Amiga 500, Amiga 1200
Retromsu: Wii, XBox360, XBox, PS3 Slim, PS2 FAT, PS1, PSP Slim, Nintendo DS Lite
emrepehlivn
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #17 : Temmuz 19, 2015, 12:55:29 ÖS »

HDLDump Server henüz denemedim, sadece SMB ile paylaştırılmış klasörden oyun yüklemeyi başardım. Fırsat olunca onu da deneyeceğim, o zaman mini bir rehber eklerim.
Merakla bekliyorum üstadım teşekkürler.
ceyhun145j
Yeni Üye
*

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #18 : Ağustos 25, 2015, 22:18:21 ÖS »

admin nasıl kurarım anlatırmısın istersen playstaionumun versionunu atarm

ceyhun145j
Yeni Üye
*

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #19 : Ağustos 25, 2015, 22:44:17 ÖS »

adminnnnnnnn
joker_
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #20 : Ağustos 26, 2015, 00:52:16 ÖÖ »

adminnnnnnnn

Sadece 2 mesaj atip, üstelik de ilk attiğin mesaja 36 dakika içinde yanit gelmeyince, ikinci mesaji bu şekilde sitemkar biçiminde atman biraz tuhaf olmuş.

Yinede aramiza hoşgeldin diyorum. Fakat unutmaki, adminler 7 gün 24 saat sitede birşey sorularsa hemen cevap verelim diyerek nöbet tutmuyor.
supremenothing
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #21 : Eylül 10, 2015, 14:53:24 ÖS »

Hocam merhaba ben 2 aylık bir aradan sonra free mc boot kurulu (memory karttan)
kalın ps2'me oyun yükleyip oynamak istedim fakat hiçbirşekilde boot a geçmedi...
memory kartımın bozulduğunu düşündüm fakat browser a girdiğimde this memory card hasnt formatted format now ? gibi birşey söylüyordu no diyip geri çıktım.

uzun lafın kısası yeniden tüm işlemleri baştan yapmak zorunda olduğumu düşünüyorum fakat elimde orjinal memory card kalmadı çin malı kart a kurulum yapsam problem olurmu sizce ?
final_fight
Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : Eylül 10, 2015, 16:47:24 ÖS »

memory card format cdsi var nette zamanında çalışmayan memory cardı bu cd yardımıyla kurtarmıştım deneyin derim
neden çalışmadığına gelince yani bozuldu mc söyliyim ps2 mcnin içinde ps2 logolu dosyayı sildim ve mc bozuldu o dosyayı silmeyin asla bende mc bozulmuştu
supremenothing
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #23 : Eylül 10, 2015, 17:00:03 ÖS »

https://www.youtube.com/watch?v=UueIh6CI8WM

birde unuttum nasıl yeniden yapacağımı

şu çocuğun yöntemi doğru ise onu takip edeceğim
eemiroglu84
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #24 : Eylül 10, 2015, 17:06:17 ÖS »

Mc içinde magicgate dosyaları var onlar silinirse mc çalışmıyor çalışsa da fmcb yüklenmez yani orijinal olmayan mc içinde bu dosyalar yoksa fmcb yükleyemezsin.

Birde fmcb kurarken multi install kur yoksa sadece kurulumu yaptığın cihazda kullanabilirsin başka cihazda çalışmaz.

supremenothing
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #25 : Eylül 10, 2015, 17:17:42 ÖS »

Mc içinde magicgate dosyaları var onlar silinirse mc çalışmıyor çalışsa da fmcb yüklenmez yani orijinal olmayan mc içinde bu dosyalar yoksa fmcb yükleyemezsin.

Birde fmcb kurarken multi install kur yoksa sadece kurulumu yaptığın cihazda kullanabilirsin başka cihazda çalışmaz.

multi install konusunu belirtmeniz iyi oldu teşekkür ederim.
tombraks1978
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #26 : Kasım 17, 2015, 04:44:30 ÖÖ »

Harika bir rehber olmuş sevgili @Simon (Özay Turay) burada yazılanlar sayesinde hiç zorlanmadan kolayca hallettim oyunlarımı atıp flash yada harici hdd den oynuyorum..Sonsuz teşekkürler.
Simon (Özay Turay)
Genel Yönetici

Commodore Forever

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #27 : Kasım 17, 2015, 12:55:35 ÖS »

Rica ederim. Birilerinin rehberimden faydalanmış olması beni ekstra mutlu ediyor.

http://www.retrodergi.com - http://www.e-turay.com

Retro: Commodore 64, Amiga 500, Amiga 1200
Retromsu: Wii, XBox360, XBox, PS3 Slim, PS2 FAT, PS1, PSP Slim, Nintendo DS Lite
tombraks1978
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #28 : Kasım 18, 2015, 18:26:44 ÖS »

bence en kral rehber bu olmuş gerçekten rehberi geçelim hazır bir halde olması (fmcb)ise ayrı bir güzel olmuş tekrar dan teşekkürler
sipahi13
Üye

http://dukkanlar.gittigidiyor.com/DURUST_TICARET

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #29 : Ocak 10, 2016, 12:37:02 ÖS »

fat kasa 5001 ve son cıkan 9001- 9004 medelderde calışıyormu efendim denedim olmadı
Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 8   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: