Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1] 2   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Amiga Forever  (Okunma Sayısı 27153 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Murat Çileli
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« : Mart 03, 2014, 11:09:46 ÖÖ »

Bilmeyenler için... Amiga Forever, Amiga'nın lisanslı emülatörü. Arka planda WinUAE ve WinFellow kullanıyor. Şimdiye kadar WinUAE kullanan biri olarak Amiga Forever'ı   tavsiye ediyorum. WinUAE gibi ayarlarla ve konigürasyon dosyalarıyla boğuşmuyorsunuz. Program, ADF dosyalarını import ediyor ve uygulamaya özel konfigürasyonları, ekran görüntülerini ve uygılama bilgilerini otomatik oluşturuyor. Ayrıca programla Bootable DVD oluşturarak bilgisayarınızın ayrı bir HDD bölümüne kurulum yapabiliyorsunuz. Program normalde ücretli ancak "malum" yerlerden indirebilirsiniz.

« Son Düzenleme: Mart 03, 2014, 11:14:33 ÖÖ Gönderen: dos4gw » Logged

ozgur106
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Mart 03, 2014, 11:38:28 ÖÖ »

süpermiş ancak mac versiyonu yok galiba teşekkürler

Commodore ve Amiga Dergisi Oyun Yazarı.

C64 Mini, A500 Mini, Playstation Classic, Playstation 2, Playstation 5
leon81
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Ocak 11, 2015, 23:57:31 ÖS »

hayırlı akşamlar.bilgisyarıma amiga forever plus emulator kurdum.yalnız çalışmasında ve oyunlarda sıkıntı yaşıyorum.ağır çalışıyor.yapmam gereken ayarlar mı var.bilgisayarım celeron işlemci 1gb ram ve xp eğer yardımcı olabilirseniz çok sevinirim...
Murat Çileli
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #3 : Ocak 12, 2015, 00:01:37 ÖÖ »

Bildiğim kadarıyla Amiga Forever oyunları en uygun ayarlarla çalıştırıyor. Yani buna rağmen bir yavaşlık varsa, sistem gereksinimlerin yetersiz olabilir. Bilgisayar özelliklerin nedir?

leon81
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Ocak 12, 2015, 00:04:55 ÖÖ »

celeron 2.4 işlemci 1gb ram xp sp3 masaütü bilgisayar.sadece winuae kuruluyken oyunlarda sıkıntı yoktu.ama bunda kasıyor...
Murat Çileli
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #5 : Ocak 12, 2015, 00:08:04 ÖÖ »

Amiga Forever da arka planda WinUAE kullanıyor. Ayarlar bölümünden bazı ayarları değiştirip denemen belki faydalı olabilir.

leon81
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Ocak 12, 2015, 00:10:11 ÖÖ »

ilgin için teşekkürler.ayarları kurcalayıp bir sonuca ulaşmaya çalışacağım.iyi geceler...
Sensation
Deneyimli

Killer Instinct

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Ocak 12, 2015, 00:16:36 ÖÖ »

Amiga ile gerçek donanımla ilgilenmiştim ama birazdan emulasyonunu denicem AF2014P ile. Teşekkürler.

wizofwor
Genel Yönetici

Gosub ile gidilen yerden goto ile dönen adam

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #8 : Ocak 12, 2015, 00:33:57 ÖÖ »

@ozgur106:

Mac için FS-UAE deneyebilirisin.
link: http://fs-uae.net

eonder87
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Şubat 17, 2015, 13:57:37 ÖS »

hocam ben amigaforever2014p için klavye ayarlarını merak etmiştim onu nasıl yapıyoruz çünkü eski amiga500 ümde tüm tuşları kullanabiliyordum hatta mortal kombat2 bile oynuyordum tüm tuşlarla 4 tuş yada 6 tuş ayarları ile...
wizofwor
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #10 : Şubat 17, 2015, 14:12:13 ÖS »

Hangi tüm tuşlar? Bir iki tane iki tuşlu joystick modeli hatırlıyorum. Onlar da herkeste yoktu. Tercih de edilmezdi zaten.

eonder87
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : Şubat 17, 2015, 16:53:44 ÖS »

Quickshot'un joystick'i vardı zaten oyunları klavyeden oynardım sadece afterburner gibi oyunları joystick ile oynardım...

http://www.thosewerethedays.de/items/joysticks/spectravideo_quickshot_professional_qs-130f_620x660.JPG

mk2 gibi oyunları klavye ile oynuyordum... ancak emülasyonda 2-4-6 buton seçeneklerini göremedim oyun desteklese bile...

birazdan bi mk2 indireceğim eğer o çalışırsa anlarım ki oyun desteklemiyor... çünkü mk2 çok tuşlu bir oyun...
drift
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #12 : Eylül 26, 2015, 23:59:41 ÖS »

Merhaba retrocular, anılarım depreşti.amiga forever kurdum bilgisayarıma , civilization indirdim 3 disket.
Nasıl yükleyeceğeğim yardım eder mısınız.
wizofwor
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #13 : Kasım 16, 2015, 00:13:43 ÖÖ »

@drift: Sorun nasıl cevapsız kalmış. Elimin altında güncel olarak kullandığım kurulu fiziksel veya emulasyon Amiga sistemi olmadığı için net cevap veremeyeceğim. Ancak bildiklerimi yazayım. Konuyu atlayan arkadaşlara da bir hatırlatma olsun.

Civilization'ı doğrudan disketten oynayabiliyor olmalısın. Bu ilk seçenek. Yanlış hatırlamıyorsam F12 tuşuyla disket değiştiriliyordu. İkinci seçenek harddiske kurmak. Bunun için önce bir harddisk imajı yaratman ve üzerine Workbench kurman lazım. Bunlar Amiga Forever'da hazır geliyor olabilir. Disketlerden biri install disketidir. Workbench altında bu disketi kullanarak oyunu sabit diske kurabilirsin. Son seçenek'de WHDLoad versiyonunu kullanmak. Yine Workbench altında WHDLoad kurulumunu yaptıktan sonra internetten bulacağın oyunun WDHLoad versiyonunu kopyalayıp çalıştırablirsin.

eonder87
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #14 : Kasım 16, 2015, 04:51:43 ÖÖ »

Selam arkadaşlar daha önceden de yazmıştım çoklu tuş gerektiren oyunlar derken geçen gün turrican'ı denedim

tek tuş ile oynayamadım ilk tırmanma gerektiren yerde ip atıp çıkmam gerekirken ip atma tuşunu bulamadım yani yön + fire tuşu ile yapamadım...
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: