Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetBirazda bilim - Beyin jimlastiği
Sayfa: 1 ... 9 10 [11] 12 13   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Birazda bilim - Beyin jimlastiği  (Okunma Sayısı 76444 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
izmirmaster
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #150 : Mayıs 29, 2014, 20:55:20 ÖS »

Alpyre
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #151 : Mayıs 29, 2014, 20:59:53 ÖS »

Rabbim yapmış zaten

E rabbin zaten yapmışsa, bilimden niye koyun yapmasını bekliyorsun?

Bilim bir gün başarsa koyun yapmayı, ne yapıcan bilim adamlarına mı tapacaksın?

ateistlerden, hristiyanlardan, yahudilerden niceleri müslüman olmuştur

Bu neyi kanıtlar. Ben de müslüman iken, düşündüm ve ateizmi seçtim. Neyi kanıtlar? Hiç bir şeyi.

Eğer beyin cimnastiğimizi Evrim üzerinde yapalım diyorsanız bak hay hay... Ama daha da çok hayal kırıklığına uğrarsınız söyleyeyim ben size.

Uyarmadı demeyin.

Alper
Alpyre
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #152 : Mayıs 29, 2014, 21:03:44 ÖS »

Demek istediğim robot bile yapamıyorlar. Kaldı ki evrim teorisini bizlere anlata bilsinler.

Robot bile yapamıyorlar derken Dinden bahsediyor olmalısın. Çünkü daha önce de dediğim gibi, dinin bugüne kadar insanlık için ürettiği robot sayısı : 0

Alper
ronniefrown
Üye

"There is no knowledge that is not power."

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #153 : Mayıs 29, 2014, 21:07:57 ÖS »

hadi karışmayayım diyorum yine dayanamadım:) burada mantıksız bir bilim/ din karşıtlığı oluşturulmuş, kısır bir döngü içinde devam edip duruyor. başka türlü de devam etmesi düşünülemezdi zaten. yalnız, anladığım kadarıyla buradaki dindar, inançlı arkadaşlarımızın bazıları bir hataya düşmüş, bilimin yapamadıkları üzerinden imanlarını ortaya koyuyorlar. bilim koyunu sıfırdan yapamadı, robotu düzgün koşturamadı, zaten kafayı yiyor bilim adamları dine dönüyor vesaire gibi bir mantıkla kendi imanlarının doğruluğunu ispat yoluna giriyorlar. halbu ki, imanın esasında ispata yer yoktur, inanırsınız, sorgu sualsiz iman edersiniz. sizler koyun yapılamadı, robot koşturulamadı, o yüzden iman ediyorum diyebilir misiniz? Koyun yapılsa, robot koşsa, çekirdek çitlese imanınızı bırakacak mısınız? Hayır. O yüzden tekrar söyleme gereği duydum, bu tartışma çıkmaz sokakta ilerlemeye çalışmaktan başka bir şey değil.

bilim atomu parçalar, siz ondan bomba yapar, bir milletin üzerine atıp onlarca yıl milyonlaca insana zulüm edersiniz. Burada suç bilimde midir? Din insanlara kardeşliği, barışı emreder, siz onu insanları ayrıştırma, ötekileştirme aracı, savaş propagandası olarak kullanırsınız. Burada suç dinde midir?

Tamamen bir birinden bağımsız iki kavramı karşı karşıya getirmek kimseye bir fayda sağlamaz ve son olarak dünyadaki on binlerce bilim adamının sabah akşam yatıp kalkıp bugün ne yaparım da dinin söylediklerini çürütürüm diye düşündüğünü varsayanlar varsa çok yanılırlar.

Sega : MS1/MS2/GG/MD1/MD2
Devastator
Uzman

Ziyaretçi

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #154 : Mayıs 29, 2014, 21:12:30 ÖS »

hadi karışmayayım diyorum yine dayanamadım:)

Eskiden olsa bende dayanamazdım, ama artık umrumda bile değil.. Dolap da 350 lik olmeca vardı gidip onu patlatayım bari
izmirmaster
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #155 : Mayıs 29, 2014, 21:14:49 ÖS »

okuduğunu anlamak yada yazdığını anlatamamak

sana göre bilim dinsiz olur bana göre olmaz

ben diyorum koyun kopyalayana vatandaşlar kendilerini yaratıcı yerine koyuyor onlara kimsenin sen niye koyun kopyaladın diye fırça attığı yok ondan diyorum madem yaratıcı yok yap sen koyun iddan doğur ise olay budur

adam robot yapmış yaratıcı izin vermese yolda yüremezsin

o değilde şimdi google,bing,yahoo da arama yapanlar şöyle demesinler

Arifin Manchestera attığı golü arıyordum.Buraya geldim
<a href="http://www.youtube.com/v/VnY-lygpp3U&rel=0" target="_blank">http://www.youtube.com/v/VnY-lygpp3U&rel=0</a>

« Son Düzenleme: Mayıs 29, 2014, 21:24:23 ÖS Gönderen: izmirmaster » Logged

izmirmaster
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #156 : Mayıs 29, 2014, 21:15:48 ÖS »

alkol sağlığa zararlı hemde haramdır!

hadi karışmayayım diyorum yine dayanamadım:)

Eskiden olsa bende dayanamazdım, ama artık umrumda bile değil.. Dolap da 350 lik olmeca vardı gidip onu patlatayım bari

ibo1973
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #157 : Mayıs 29, 2014, 21:27:39 ÖS »

din bilime asla ve asla engel değildir.

alın size bir örnek yapan müslümandır kesin.
linkteki cihaz hastanelerde , cnc tegazhlarda , bilgisayar kontrollü tibbi cihazlarda , online oyunlarda kulanılan bir cihazdır ve tarafımdan uzun süreli çalışmalarla geliştirilmiş bir ticari cihazdır belki robot değildir aynı özellikleri barındıran alternatifide yoktur benzerleri var aynı özelliklerde yok . www.paradeposu.com cihazın tanıtım sayfası. cihazın ayar ve destek programları da burdadır http://www.paradeposu.com/Download.html reklam amaçlı koymadım islam ve bilim yanyana olur bunun en basit kanıtıda benim diyebilirim bu forumda en çok bilimsel bilimden bahsedenlerinde icad edip sattıkları neyi varsa onlarda bahsederse bizde kimin ne olduğunu daha iyi anlarız allah korusun böbürlenmek amacı ile koymadım koyarkende tereddüt ettim ama koydum anlayan anlar.
« Son Düzenleme: Mayıs 29, 2014, 21:43:49 ÖS Gönderen: ibo1973 » Logged
ibo1973
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #158 : Mayıs 29, 2014, 21:31:02 ÖS »

cihazı şimdiye kadar sattığım yerler isim vermeden.
1- elektirikli alet imal eden bir firma
2- mikroskopta kulanılmak üzere hastane
3- kuzey ırakta hastaneler gönderilmek üzere tasarlanan türk malı tıbbi bir cihazın ayak pedalı kısmı olarak
4- online oyunların bir kaçı
Alpyre
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #159 : Mayıs 29, 2014, 21:34:29 ÖS »

Ahanada dini tebliğler de başladı...

İçki içmeyin kafir retrocular!

Forumumuz İslami usüllere uygundur. Helal forum bandrollüdür!

Alper
Alpyre
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #160 : Mayıs 29, 2014, 21:39:03 ÖS »

Bence bu yaptığın pedalların hepsi "bilim kurgu". Bilim değil.

Alper
izmirmaster
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #161 : Mayıs 29, 2014, 21:41:05 ÖS »

içki içene karıştığımız yok lakin haram ve kötü bir şey olduğunu söylemek istedim

retrocununu her türlüsü olur

gökhan ustaya maddi destek yaparsak helal sertifikasını alır
net aleminde ilk olur

Ahanada dini tebliğler de başladı...

İçki içmeyin kafir retrocular!

Forumumuz İslami usüllere uygundur. Helal forum bandrollüdür!

« Son Düzenleme: Mayıs 29, 2014, 21:57:59 ÖS Gönderen: izmirmaster » Logged

LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #162 : Mayıs 29, 2014, 21:48:08 ÖS »

bir şekilde foruma ulaşacak ve merak edenler için islam medeniyetinin bilim ve teknolojiye katkıları aşağıdaki sayfada... Bugün bu seviyede olmamız ne yazık ki islam'ın değil, bizim sorunlu olduğumuzun bir kanıtı...

http://www.yaklasansaat.com/dunyamiz/bilim_ve_teknoloji/islam_medeniyetinin_bilim_ve_teknolojiye_katkilari.asp

izmirmaster
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #163 : Mayıs 29, 2014, 21:54:58 ÖS »

yani ustam baştan yazıpta bizi kıvrandırmasan

ben enginin SEGA KOLLEKSİYONUMDAN KARELER Kısmına gidiyorum

Bugün bu seviyede olmamız ne yazık ki islam'ın değil, bizim sorunlu olduğumuzun bir kanıtı...

http://www.yaklasansaat.com/dunyamiz/bilim_ve_teknoloji/islam_medeniyetinin_bilim_ve_teknolojiye_katkilari.asp
« Son Düzenleme: Mayıs 29, 2014, 21:57:42 ÖS Gönderen: izmirmaster » Logged

Alpyre
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #164 : Mayıs 29, 2014, 22:38:26 ÖS »

Sadece İslam değil... Tüm dinler bilime karşıdır. Hep de öyle oldular.

İslam tarihini iyi okumak lazım.

İslam'ı altın çağında yapılan keşifleri tümden İslam dinine atfetmek doğru olmaz.

Emevi dönemi barbarlıkla, savaşlarla, kanla bıçakla geçmiştir.

Ardından gelen Abbasiler döneminde, "kan yerine, mürekkep" felsefesi benimsenince, bilimle ilgilenen insanlar; bizans engizisyonlarından kaçıp, Sasani İmparatorluğuna iltica eden filozofların, Yunanca'dan Farsça'ya tercüme edilmiş kitaplarını Arapça'ya tercüme etmeye başlamışlardır.

Yani felsefe ve bilim kültürü İslam coğrafyasına, Bizans'tan kaçan Yunan filozoflarının armağınıdır.

(Mesela o dönemde yaşayan İbn Miskeveyh, canlı ve cansız varlıkların birbiriyle ilişkisini bugünkü Evrim teorisine oldukça benzer bir yaklaşımla sınıflandırmıştır. Fakat işin sonunu meleklere ve Allah'a bağlamıştır. Bağlamasaydı kafa giderdi çünkü)

İslam bilime karşıdır. Çünkü elinde Kur'an olduktan sonra başka hiçbir kitaba ihtiyacı olmayacağına inanmaktadır.

Bugün bile hala 1000 küsur yıl önce bilime kazandırdığını iddia ettiği şeylerle böbürlenmekte... yetmezmiş gibi bu kibirle günümüzün bilimsel gelişmelerini yalanlayabilme yetkisini kendinde görmektedir.

Böyle 1000 yıl öncesinin Arap çöllerinin kumlarına gömülü bir kafa, modern bilimle barışamaz.

Şu dakikaya kadar yaptığınız yorumların çoğu da bunu açıkça kanıtlamakta zaten.

Alper
Sayfa: 1 ... 9 10 [11] 12 13   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: