Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trArcade Sistemler ve Oyun KonsollarıArcade Sistemler (Moderatör: yavuzg)Arcade Kabin Restorasyon [NEO-GEO Tema]
Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 8   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Arcade Kabin Restorasyon [NEO-GEO Tema]  (Okunma Sayısı 61039 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Lionheart
Deneyimli

Arcade

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #15 : Mayıs 26, 2015, 16:08:39 ÖS »

Ben Tecmo World Cup 98 oyununu aldım.Fakat o oyunun kabinini değil de tam karşısında ki kabini aldım.Onun tüp, şase ve kasası daha temizdi.Bende fotoyu çekince buraya eklerim.
evreno
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #16 : Mayıs 26, 2015, 16:14:15 ÖS »

Ben Tecmo World Cup 98 oyununu aldım.Fakat o oyunun kabinini değil de tam karşısında ki kabini aldım.Onun tüp, şase ve kasası daha temizdi.Bende fotoyu çekince buraya eklerim.

o kasanın içinde oyun yoktu açıp görüntü nasıl diye bakmamıştım
birde mekan dar olduğundan kabinleri tam etraflıca bakamadım orda
benim aldığım kabin bodrumdaydı yer olmayınca oraya indirmiş
orda etraflıca baktım temiz göründü gözüme (kontrol panel hariç)
onu almıştım bende yukarıda ki kabinlerde fena değildi ama az biraz bakımla iyi olur bence

resimleri atarsan iyi olur arkadaşlar da fikir sahibi olurlar
Lionheart
Deneyimli

Arcade

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #17 : Mayıs 26, 2015, 16:37:45 ÖS »

o kasanın içinde oyun yoktu açıp görüntü nasıl diye bakmamıştım
birde mekan dar olduğundan kabinleri tam etraflıca bakamadım orda
benim aldığım kabin bodrumdaydı yer olmayınca oraya indirmiş
orda etraflıca baktım temiz göründü gözüme (kontrol panel hariç)
onu almıştım bende yukarıda ki kabinlerde fena değildi ama az biraz bakımla iyi olur bence

resimleri atarsan iyi olur arkadaşlar da fikir sahibi olurlar

O kasa boş duruyordu.Ben oyun takıp denedim.Tüp ile şase temiz ve çalışıyor.Benim kabinin kontrol paneli diğer kabinlere göre temizdi ama yine de boyaya ihtiyacı var.Benim ahşap boyama konusunda biraz araştırma yapmam lazım.Maalesef hiç bilgim yok.Resimleri de ilk fırsatta buraya atarım.
witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #18 : Mayıs 26, 2015, 17:07:32 ÖS »

Sizleri gördükçe kanım kaynıyor yahu. LW3D ile birlikte bizim de bir Galaga kabini bulmamız/yapmamız lazım
evreno
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #19 : Mayıs 26, 2015, 17:43:45 ÖS »

yakışır hocam walla şu güzelliğe baksana

yavuz üstadın pacman ile aynı kabin, planlarda hazır
yavuz üstadın projesi de süper kaynak

e geriye helva yapmak kalıyor Kahkaha
evreno
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #20 : Haziran 02, 2015, 00:27:08 ÖÖ »

Odamın içinde adım atacak yer kalmadığı için bir tanıdığın deposunda bekleyen kabini hafta sonu odayı biraz toparlayıp eve getirdim iç dış biraz temizlik yaptım (bu arcade işine bulaştığımdan belli gündelikçi kadınlara döndüm yaw amma pis şeylermiş bunlar Kahkaha hanım bile evi temizle desem bana söylenirsin bunlara gelince sesin çıkmıyor diyor )
şase biraz pis durumdaydı onu temizledim güç kaynağının içi ise daha vahimdi resmen arkeolojik kazı yaptım elemanları bulmak için Kahkaha
kabinin eteklerine zımpara attım az biraz deformasyon vardı ama neyse korktuğum başıma gelmedi kabinin mdf sinde hiç bir şişme olmamış alt taraf da pırıl pırıl

ok baby kabinin şase 110V ile çalışıyorken bu kabinde şase 220V ile çalışıyor

kabinin ön tarafında bir kapak var o kapaktan oyun takılıp çıkarılması kolay olsun diye yapılmış, ben bu kapağı devre dışı bırakmayı düşünüyorum, menteşeleri söküp kapağı sabitleyeceğim ve boşlukları doldurup boyayacağım

kabinin yan kısımlarında ki renkli yerler plastik değil folyo da kaplanmamış mdf üzerine boya yapılmış 3-4 mm falan kalınlığından bu kısmı zımpara yaparak düzleştirebilirmiyim?

zımpara için bir makine aldım hafta sonunda
şu ürün kullanan var mı? işimi görür mü bu tarz işler için?
http://www.koctas.com.tr/zimpara-ve-polisaj/mac-allister-mouse-zimpara-110-w-mscs110/19296-26341/

kabinin monitörde sol üst köşe de hafif morluk var degaus etmek lazım fakat monitörün degaus bobini yok üzerinde malzemeden çalmışlar Kahkaha
nasıl degaus edebilirim?
« Son Düzenleme: Mart 10, 2022, 12:46:03 ÖS Gönderen: evreno » Logged
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #21 : Haziran 02, 2015, 02:03:40 ÖÖ »

kabinin işi bitip nihayi yerine yerleştirince bakarsın degauss işine zira dünyanın manyetik alanından tut da evdeki wifi'ye kadar etkiliyor.

bu zaman zarfında aliexpress'den degauss çubuğu alabilirsin. renklenme çok hafifse çok güçlü olmayan bir mıknatısla da kaybolabilir ama dediğim gibi. kabinin yerini değiştirdiğinde bile etkilenir.

alternatif olarak hurda TV tüplerinin üzerinden söküp buna takabilirsin degauss bobini. Eski TV tamircilerinde bolca vardır...

Hatta 70 ekran'dan bir tane söküp kendi portatif degauss bobinini de yapabilirsin.

supremenothing
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #22 : Haziran 02, 2015, 10:47:53 ÖÖ »

poff kafam atıcak bende alıcam en sonunda bir kabin hanımda beni kapıya koyucak...
LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #23 : Haziran 02, 2015, 11:50:16 ÖÖ »

Hanım beni kapıya koydu... Kabin falan hayalden öte benim için.. Evdeki %50'yi zor tutuyoruz kapıya atılacak bugün yarın

supremenothing
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #24 : Haziran 02, 2015, 12:54:00 ÖS »

Hanım beni kapıya koydu... Kabin falan hayalden öte benim için.. Evdeki %50'yi zor tutuyoruz kapıya atılacak bugün yarın

biz oyun odası yaptık ortak gayette güzel oldu fakat böyle eski püskü kirli gözüken objelerin eve girişi sırasında yediğim laf elimdeki cihazı bozar derecede
evreno
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #25 : Haziran 02, 2015, 13:11:25 ÖS »

kabinin işi bitip nihayi yerine yerleştirince bakarsın degauss işine zira dünyanın manyetik alanından tut da evdeki wifi'ye kadar etkiliyor.

bu zaman zarfında aliexpress'den degauss çubuğu alabilirsin. renklenme çok hafifse çok güçlü olmayan bir mıknatısla da kaybolabilir ama dediğim gibi. kabinin yerini değiştirdiğinde bile etkilenir.

alternatif olarak hurda TV tüplerinin üzerinden söküp buna takabilirsin degauss bobini. Eski TV tamircilerinde bolca vardır...

Hatta 70 ekran'dan bir tane söküp kendi portatif degauss bobinini de yapabilirsin.

üstat eski tvden bobin işi kafama yattı
tv tamircisine bir sorayım belki elinde vardır
çok acelesi yok ta yine de danışayım dedim diğer işleri bitirince
yapmam gerekecek çünkü

poff kafam atıcak bende alıcam en sonunda bir kabin hanımda beni kapıya koyucak...

yer sorunu yoksa ikna etmek kolay oluyor nispeten Kahkaha
bak şimdi kötü görünüyor ama elden geçirince şöyle olacak falan gibi .....

üstat o %50 nin boyutu önemli aslında %50 evin yarısını kaplıyorsa seni koyacak yer bulamamıştır ondan kapıya koymuştur Kahkaha
şaka bir yana abartılmadığı makul olduğu sürece hanımlarla bir şekilde sıkıntı yaşanmayabilir diye düşünüyorum

biz oyun odası yaptık ortak gayette güzel oldu fakat böyle eski püskü kirli gözüken objelerin eve girişi sırasında yediğim laf elimdeki cihazı bozar derecede

hocam bu iş için ayrı oda varsa bence hiç sıkıntı yok
yukarıda da yazdığım gibi ikna meselesi
witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #26 : Haziran 02, 2015, 13:21:35 ÖS »

Şaka maka, hanım olsam ben de senin gibi bir adamı evde tutmazdım
supremenothing
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #27 : Haziran 02, 2015, 15:04:47 ÖS »

şu cihazı satıyor bizim muhitte bir eleman

http://i.imgur.com/cLwHHaz.jpg

sizce nedir nasıldır ?
evreno
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #28 : Haziran 02, 2015, 15:17:42 ÖS »

sizce nedir nasıldır ?

Lcd mi crt mi
Fotoğraf da anlaşılmıyor
Crt ise az biraz bakım ile süper olur
supremenothing
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #29 : Haziran 02, 2015, 15:26:23 ÖS »

sizce nedir nasıldır ?

Lcd mi crt mi
Fotoğraf da anlaşılmıyor
Crt ise az biraz bakım ile süper olur

bu cihazları hatırlıyorum crt idi ekranları ve bayada ağır ve büyüklerdi...
Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 8   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: