Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriProjeIRQHack64 - EPROM Kullanan :) Prg Yükleyici Kartuş
Sayfa: 1 ... 17 18 [19]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: IRQHack64 - EPROM Kullanan :) Prg Yükleyici Kartuş  (Okunma Sayısı 75623 defa)
0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
i_r_on
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #270 : Mayıs 29, 2019, 11:25:36 ÖÖ »

Geçmiş olsun Tesellum, Volkan'ın dediği gibi normal mode/ turbo mode arası geçiş sağlayan 5 sn'den uzun basma işlevini kullanmak gerekiyor.

Arafta kalma olayı şöyle bir şey : İlk firmware'de eeprom hiç kullanmıyordum, sonraki firmware'de kullanmaya başladım. Normal şartlarda kartuşun eeprom'u initialize edip normal modda kullanıma başlatması lazım ama orada bir bug'ım var muhtemelen. Aynı durum sıfır alınmış atmega328 yeni programlandığında yaşanmıyor.

Every imagination is one's self reflection but not every self reflection is imagination. <I.R.on - 2001>

twitter | blog
Tesellum
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #271 : Mayıs 29, 2019, 19:46:37 ÖS »

Teşekkürler Nejat Hocam,
5sn. den uzun basma işlevini bilmeyince biraz ter döktüm ama sonuçta Turbo ya geçebilmek güzel oldu.
Tekrar emeğine sağlık.
Simon (Özay Turay)
Genel Yönetici

Commodore Forever

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #272 : Haziran 10, 2019, 01:18:23 ÖÖ »

@i_r_on: avrdude satırına -e parametresi eklersen upgrade edenler için çipi sileceğinden bu tarz sorunları en za indirgemiş olursun.

http://www.retrodergi.com - http://www.e-turay.com

Retro: Commodore 64, Amiga 500, Amiga 1200
Retromsu: Wii, XBox360, XBox, PS3 Slim, PS2 FAT, PS1, PSP Slim, Nintendo DS Lite
i_r_on
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #273 : Haziran 10, 2019, 11:07:44 ÖÖ »

@i_r_on: avrdude satırına -e parametresi eklersen upgrade edenler için çipi sileceğinden bu tarz sorunları en za indirgemiş olursun.

Eyvallah. Eeprom'un silinmesine yönelik bir şey var mı hiç bakmamıştım. Şimdi hatırımda yok ama -U opsiyonunu kullandığım için flash siliniyordu. Eeprom için de demek ki benzer komut vermek lazım.

Every imagination is one's self reflection but not every self reflection is imagination. <I.R.on - 2001>

twitter | blog
Sayfa: 1 ... 17 18 [19]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: