Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetEbay'de kullanabileceğimiz veya ödeme alabileceğimiz PayPal alternatifleri neler
Sayfa: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 16   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Ebay'de kullanabileceğimiz veya ödeme alabileceğimiz PayPal alternatifleri neler  (Okunma Sayısı 140812 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
hakanzade
Ziyaretçi
« Yanıtla #120 : Haziran 21, 2016, 17:37:16 ÖS »

1-Yeni bir hotmail aldım
2-bu hotmail ie USA paypaldan kayıt oldum adresım NewYork sokak ve posta kodunu uydurdum.Birde sosyal guvenlık kodunuzun son 4 hanesini istiyor 1234 yaptım onuda.
3-Mail adresime onay maili geldive onayladım.
4-TR paypal hesabımda kullandıgım kredi kartı bılgılerımı gırdım.(Tr gırıslerınde 3 tl cekerek 4 hanelı onay kodu ıstıyor USA sitesinde bunu istemedi)
5-Şuanda TR paypal ve USA paypalım ıkısıde aktif ve ikisindede aynı kredi kartım tanımlı.
Bu işlemler sonunda 7 haziranda 1$ lık 2 adet deneme alısverısı yaptım hıcbır problem yasamadım.
20 haziranda 1 adet alısverısım daha oldu.
21 haziranda 2 adet alısverısım daha oldu.
Şu ana kadar hiçbir problem yaşamadım...

İş Bankası sanal kredi kartını kabul etmiyor mu ben mi yapamadım, ama sonuçta hesap açtım kuzey karolayna verdim adresi
onurulusoy
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #121 : Haziran 21, 2016, 17:56:25 ÖS »

kart kabul etmememe mevzusu bırkac arkadasımda daha oldu fakat sebebini bulamadılar.Başka kart deneme sansın varsa bırde onu dene.

hakanzade
Ziyaretçi
« Yanıtla #122 : Haziran 21, 2016, 17:59:06 ÖS »

Diğer hesaptaki ile aynı olduğu için sorun çıkarıyormuş diğer tr paypal hesabını kapattım şimdi kabul etti. hatta bikaç bişey aldım bile.
Axeseytan
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #123 : Haziran 21, 2016, 19:14:14 ÖS »

Ya Amerika'da tanıdığın birinin banka hesabına vs.. aktarıp alacaksın yada ebay üzerinden başka alışverişlerde kullanacaksın

O iş sıkıntı çünkü ebayden gelen para amerikan vergi sistemine tabi oluyor. Ebay satışları yıllık 15-20.000 doları geçtiği takdirde parayı nereye gönderirsen gönder vergiye tabi oluyor. Bu sınırlar içerisinde kaldığın vakit ebay sana bunu hobi olarak yaptığına dair bir belge veriyormuş ve vergiden muaf oluyorsun.
Birde tanıdık olsa bile burada söyle bir sorunla karsı karsıya kalınıyor. Ebay üzerinden paranın senin hesabına gelmesi için banka hesabı tanımlaman lazım. Sen orada bir banka hesabı açamadığın için kendi adına işlem yapamıyorsun. Banka tanımlamadan senin paypal adresine para gelmiyor ve satıs yapamıyorsun. Kısaca orada yasayan bir kişi kendi adına paypal hesabı acacak ve banka hesabını tanımlaması lazım aksi takdirde bankaya para transfer edemiyorsunuz. Bu satış işleri orada tanıdık olmadan yapılabilecek bir şey değil ve vergi işleriyle ugrasacak kadar samimiyet olması gerekir. Kısaca bu iş işkence.
Vergiye dahil olmamanın yada ugrasmamanın tek kolay yolu seninde dediğin gibi kazandığın parayı ebayde yada paypal geçen sitelerde harcamaktadır.
« Son Düzenleme: Haziran 21, 2016, 19:18:10 ÖS Gönderen: Axeseytan » Logged
onurulusoy
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #124 : Haziran 22, 2016, 08:39:52 ÖÖ »

Diğer hesaptaki ile aynı olduğu için sorun çıkarıyormuş diğer tr paypal hesabını kapattım şimdi kabul etti. hatta bikaç bişey aldım bile.

hayırlı olsun:)

knighTeen87
Deneyimli

SNK ve Dragon Quest Hastası

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #125 : Haziran 22, 2016, 10:06:41 ÖÖ »

1-Yeni bir hotmail aldım
2-bu hotmail ie USA paypaldan kayıt oldum adresım NewYork sokak ve posta kodunu uydurdum.Birde sosyal guvenlık kodunuzun son 4 hanesini istiyor 1234 yaptım onuda.
3-Mail adresime onay maili geldive onayladım.
4-TR paypal hesabımda kullandıgım kredi kartı bılgılerımı gırdım.(Tr gırıslerınde 3 tl cekerek 4 hanelı onay kodu ıstıyor USA sitesinde bunu istemedi)
5-Şuanda TR paypal ve USA paypalım ıkısıde aktif ve ikisindede aynı kredi kartım tanımlı.
Bu işlemler sonunda 7 haziranda 1$ lık 2 adet deneme alısverısı yaptım hıcbır problem yasamadım.
20 haziranda 1 adet alısverısım daha oldu.
21 haziranda 2 adet alısverısım daha oldu.
Şu ana kadar hiçbir problem yaşamadım...

DEDİKLERİNİ YAPTIM VE BENDE DE İŞE YARADI. İNANILMAZ SAYIDA TEŞEKKÜRLER!
« Son Düzenleme: Haziran 22, 2016, 10:50:55 ÖÖ Gönderen: knighTeen87 » Logged

joker_
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #126 : Haziran 22, 2016, 10:32:35 ÖÖ »

Birde tanıdık olsa bile burada söyle bir sorunla karsı karsıya kalınıyor. Ebay üzerinden paranın senin hesabına gelmesi için banka hesabı tanımlaman lazım. Sen orada bir banka hesabı açamadığın için kendi adına işlem yapamıyorsun. Banka tanımlamadan senin paypal adresine para gelmiyor ve satıs yapamıyorsun. Kısaca orada yasayan bir kişi kendi adına paypal hesabı acacak ve banka hesabını tanımlaması lazım aksi takdirde bankaya para transfer edemiyorsunuz. Bu satış işleri orada tanıdık olmadan yapılabilecek bir şey değil ve vergi işleriyle ugrasacak kadar samimiyet olması gerekir. Kısaca bu iş işkence.
Vergiye dahil olmamanın yada ugrasmamanın tek kolay yolu seninde dediğin gibi kazandığın parayı ebayde yada paypal geçen sitelerde harcamaktadır.

Ebay'den sattığın bir ürünün parası, Paypal hesabına geliyor. Amerika'da banka hesabına gerek yok. Sadece bu gelen parayı tanımladığın Türkiye'deki banka hesabına aktaramıyorsun
sukru83
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #127 : Haziran 22, 2016, 16:55:27 ÖS »

Paypal kapanmadan ebay de satış yapmıştım mayısta. Para gelince de paypal komisyonunu aldı tabi ki hemen. Ben de ardından parayı bankaya aktarıp sıyırayım şu işten dedim. Sonra ebay mail yollamış aynen şu şekilde: "paypal ülkenizden çekildiği için satıştan olan komisyon ödemesini alamıyoruz. Lütfen yönergeleri takip ederek ödeme yapınız." Gıcıklığına ödememeyi düşünüyorum. Paypal denen arsız şirket işe geri dönerse de yeni hesapla devam edeceğim. 

Axeseytan
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #128 : Haziran 23, 2016, 02:18:37 ÖÖ »

Ebay'den sattığın bir ürünün parası, Paypal hesabına geliyor. Amerika'da banka hesabına gerek yok. Sadece bu gelen parayı tanımladığın Türkiye'deki banka hesabına aktaramıyorsun

Abi keşke dediğin gibi olsa. Ama olmuyor ben 2 tane(telefon onaylı yapdığım halde) hesap actım ancak para gelmiyor. Ne ebay üzerinden satış işlemi yapabildim ne de invoice gönderdiğim kişiler parayı gönderebildi. Hatta actıgım hesaba amerikan paypalından para göndermedeyi denedim kabul olmuyor. Paypalla baya bir konusmadan sonra amerikan banka hesabı tanımlamalısın dediler. Benim paypala para gelse yeter. Varsa bunun bir yolu anlatırsan sevinirim. Kısaca yeni açtığım hesaplara hiç bir türlü para almayı başaramadım.
joker_
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #129 : Haziran 23, 2016, 07:35:00 ÖÖ »

Abi keşke dediğin gibi olsa. Ama olmuyor ben 2 tane(telefon onaylı yapdığım halde) hesap actım ancak para gelmiyor. Ne ebay üzerinden satış işlemi yapabildim ne de invoice gönderdiğim kişiler parayı gönderebildi. Hatta actıgım hesaba amerikan paypalından para göndermedeyi denedim kabul olmuyor. Paypalla baya bir konusmadan sonra amerikan banka hesabı tanımlamalısın dediler. Benim paypala para gelse yeter. Varsa bunun bir yolu anlatırsan sevinirim. Kısaca yeni açtığım hesaplara hiç bir türlü para almayı başaramadım.

Aslında çok zor değil. Sadece ebay'a usa paypal hesabını tanıtıp, satışlarında da bu paypal hesabının adresini yazıyorsun. Yani herhangi özel bir şey yapmadım. şu anda da usa paypal hesabıma gelen ve gelecek para var.
Ryan
Yeni Üye
*

alea iacta est.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #130 : Temmuz 03, 2016, 17:11:19 ÖS »

PayPal'ı ödeme yapma ve almak için sürekli kullanmak isteyenler takip eden linki inceleyebilir. En iyi yöntemlerden biri yurt dışı PayPal hesabı açmak. Bunun için Gürcistan'da şirket açmak en makul yöntemlerden biri

İncelemek isteyenler için: https://www.paradestek.com/yurt-disi-paypal-hesabi-acma-gurcistan/
sukru83
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #131 : Temmuz 04, 2016, 03:57:24 ÖÖ »

PayPal'ı ödeme yapma ve almak için sürekli kullanmak isteyenler takip eden linki inceleyebilir. En iyi yöntemlerden biri yurt dışı PayPal hesabı açmak. Bunun için Gürcistan'da şirket açmak en makul yöntemlerden biri

İncelemek isteyenler için: https://www.paradestek.com/yurt-disi-paypal-hesabi-acma-gurcistan/
Maytap gecmisler resmen.

Jester
Üye

MAX 330 MEGA       PRO-GEAR SPEC

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #132 : Temmuz 04, 2016, 05:12:51 ÖÖ »

Hakkaten bu paypal daha neler yaptıracak acaba bize

"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
Gökçe Bozkurt
Genel Yönetici

Nigripinis

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #133 : Temmuz 04, 2016, 13:37:26 ÖS »

Şimdi satış yaparsak yada hesabımızda para varsa transfer yapamıyoruz.

Ama normal yurtdışı alım işlemi yapabiliyor muyuz, sonuçta kredi kartından çekiyor

A4000|FastlaneZ3|RetinaZ3|Tandem Ide|CF
A2000|G-Force 040/33|Cybervision64-3D|
A2000|Mobo|GVP HX-2000-II|Supra 8Mb
A2000|Mobo|8Up!6Mb
A1200|PPC 040/25/200|Mediator Sx|Vodoo4500|256Mb
A1200|Hawk 8Mb|CF
A1200|Mobo|Elbox 4Mb
A600|ACA030|Indivision ECS|A604|CF
A600|Mobo|A
phantom
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #134 : Temmuz 04, 2016, 14:14:18 ÖS »

Ben Yaptım, sıkıntı yok, yavuzg nin söylediği sistem işe yarıyor, yaptığım alışverişler de elime ulaştı
Sayfa: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 16   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: