Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriProjeAmiga HDMI Scandoubler (HDMI-520) (Son)
Sayfa: 1 ... 48 49 [50] 51 52 ... 96   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Amiga HDMI Scandoubler (HDMI-520) (Son)  (Okunma Sayısı 568597 defa)
0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
emarti
Uzman

Only Amiga Makes It Possible █

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #735 : Kasım 23, 2018, 19:42:45 ÖS »

@ibo1973 haklı olabilirsin ama benim düşünceme göre bazı sebeplerden ötürü insanın kendini projeye verememesi ve ona odaklanamama sı gayet normaldir Çünkü öncelikler değişir ki bunu da defalarca Forum'da dile getirmiş bir insan. Bu benim düşüncem aynı fikirde olmayanlar olabilir. Projenin Açık Kaynak kod ile yayınlanıp yayınlanmaması tamamen projenin sahibine kalmış bir şeydir bunu da anlamak gerek.

https://github.com/emartisoft My GitHUB | http://csdb.dk/scener/?id=26786 My CSDB

READY.
SYS(64767): EMARTI
LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #736 : Kasım 23, 2018, 20:36:20 ÖS »

@ibo1973 bu ürünlerin bildiğim kadarıyla alternatifi yok. olsa dahi, bu ürünler sıradan alınıp satılan bir mal değil ki ?? forumdan, bizim içimizden arkadaşlarımız dostlarımız yaptığı ürünler olduklarından, geliştirilme ve test aşamalarına katıldığımızdan kendi ürünümüz gibi. Bırak ürüne sahip olmayı (ben de senden farklı değilim, hiç biri elimde yok) geliştirilme aşamasını izlemiş olduğum, bildiğim için bile mutlu oluyorum. Keşke daha çok elimizden bir şey gelse de yapsak...Yine de faydalanmasak, bir şeyler bu ortamdan çıksa... Bir çok arkadaş var ki, ürünleri kullanmayacak olsa dahi destek olmaya çalışırken, bunları bir madde, alınıp satılan bir mal olarak görmek bana çok yanlış geliyor. Muhakkak böyle görenler de vardır. Bir şey diyemem, ama geliştiren arkadaşların bizleri sıradan insanlar gibi değerlendirmediklerine eminim. İşin kötüsü bu tavır sadece bu projeyi değil, diğer projeleri geliştirenler için de bir soru işareti...

Belki kastını aşan bir tepki oldu senin ki... Belki yazdıklarını biz yanlış değerlendirdik... Ama bin düşünüp bir yazmak gerek... Özellikle ortaya bir şey koyup, fikir, görüş, bilgi paylaşan ya da birşeyler yapmaya çalışan arkadaşlar ve projeleriyle ilgili.

Özgür Dereli
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #737 : Kasım 23, 2018, 21:05:41 ÖS »

@ibo1973 bu ürünlerin bildiğim kadarıyla alternatifi yok. olsa dahi, bu ürünler sıradan alınıp satılan bir mal değil ki ?? forumdan, bizim içimizden arkadaşlarımız dostlarımız yaptığı ürünler olduklarından, geliştirilme ve test aşamalarına katıldığımızdan kendi ürünümüz gibi. Bırak ürüne sahip olmayı (ben de senden farklı değilim, hiç biri elimde yok) geliştirilme aşamasını izlemiş olduğum, bildiğim için bile mutlu oluyorum. Keşke daha çok elimizden bir şey gelse de yapsak...Yine de faydalanmasak, bir şeyler bu ortamdan çıksa... Bir çok arkadaş var ki, ürünleri kullanmayacak olsa dahi destek olmaya çalışırken, bunları bir madde, alınıp satılan bir mal olarak görmek bana çok yanlış geliyor. Muhakkak böyle görenler de vardır. Bir şey diyemem, ama geliştiren arkadaşların bizleri sıradan insanlar gibi değerlendirmediklerine eminim. İşin kötüsü bu tavır sadece bu projeyi değil, diğer projeleri geliştirenler için de bir soru işareti...

Belki kastını aşan bir tepki oldu senin ki... Belki yazdıklarını biz yanlış değerlendirdik... Ama bin düşünüp bir yazmak gerek... Özellikle ortaya bir şey koyup, fikir, görüş, bilgi paylaşan ya da birşeyler yapmaya çalışan arkadaşlar ve projeleriyle ilgili.
+1 dediklerine aynen katılıyorum abi
ibo1973
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #738 : Kasım 24, 2018, 07:43:21 ÖÖ »

yani arkadaşlar hoşgörünüz çok çok yüksek seviyelerde sizlerin bu düşüncelerini paylaşmıyorum açıkcası ha kimseye kızdığım alındığımda yok buna delimavide dahil açıkcası yukarda yazdığım gibi çokta tın diyorum ama yapılan doğrumu noktasına geldiğinde bence doğru değil sizler belliki farklı düşünüyorsunuz açıkcası çıkıpta bir kişi bile bana katıldığını yazmadığına göre demekki ben haksızmışım demmeki delimavinin yaptığı bu hareketler doğru bir hareket bundan sonra proje yapan herkez delimavi gibi hareket etsin keza bu davranış şekli görünüşe göre doğru imiş konuşmalardan bu sonuç çıkıyor.
ssaylanc
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #739 : Kasım 24, 2018, 14:09:50 ÖS »

Arkadaşlar bu projenin hayata geçmesi için ne gerekiyor? Etrafımızda profesyonel olarak kart üreten, dizgi yapan yaptıran( yurtiçi ve çin) şirketler var. Yapılabilecek bir şey varsa destek olmak amacıyla sizleri buluşturmaya çalışırım.
LW3D
Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #740 : Kasım 24, 2018, 14:51:54 ÖS »

Kart üreten, dizgi yapan/yaptıran da var. Sorun bu yol izlendiğinde ürünün ulaşacağı maliyete insanların katlanıp katlanmayacağıyla alakalı... Amatör ruhla geliştirilmiş bir projenin, profesyonel bir ürüne dönüşmesinde maliyetlere kim katlanacak...Maliyete katlananın elde edeceği ranttan herkes memnun kalacak ve bu ürüne oluşacak fiyatı ödeyecek mi? Kanımca ön sipariş için biçilen fiyat bile şu anda çok ucuz kalmıştır. Onunda update edilmesi gerekiyordur.. Eğer ben en az 100-150 Euro öderim diyen varsa, o yolda denenir.. Ama yukarda yazdığım gibi, o yolun seçilmesi dumunda sermayeyi bağlayacak olan, karını da edecektir...Delimawii bugüne kadar hep kendisi harcadı...Gümrükte kaybolan ürünleri oldu sineye çekti...hatalı oldu, çöpe attı..ve daha 5 kuruş kendisine ödeme yapmadık...Kaldı ki kendi emeğini, çabasını hiç bir zaman maliyete yansıtmadı. Her maliyet önümüzde, bizimle paylaşıldı...Aliexpress'den aldığınız 12 USD'lik kitleriyse dediğim gibi ben almaya hazırım.. TL olarak kar bile etme şansı mevcut...Daha fazla uzatmak istemiyorum...Uzatacağım da başka bir başlık açıp uzatacağım...

ssaylanc
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #741 : Kasım 24, 2018, 15:10:22 ÖS »

@LW3D sadece iç pazar olarak bakma abi. Tüm dünyaya  satılabilecek bir ürün mü bu ona bakmak lazım.
Bak adamlar OSSC'yi RetroTINK 2X'i tüm dünyaya satıyor. Ya da scart kablolara deli gidiyor alıcısı var, ben 2-3 kabloya 50 pound harcadım, para gitti elin gavuruna
O küser bu alınır veya iş ticarete döner diye bakarsan kimseyi memnun edemezsin ve ürün de çıkmaz.
Üretim yapılır, ilk üretim forum üyelerine uygun fiyatlı verilebilir. Sonrası belirlenen fiyattan gider, bir şekilde model bulunur yeterki yapılmak istensin...
LW3D
Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #742 : Kasım 24, 2018, 15:23:10 ÖS »

@ssaylanc ben yerel olarak bakmıyorum zaten... Yerelden para çıkmayacağını da bliyorum. Örnekte görüldüğü gibi gürültü de çok oluyor. Ben olsam direkt yurtdışına çalışırım(şu anda mesleğimi/işimi de direkt yurtdışına yönelik yapıyorum).

Zamanında UFE geliştirdiğimizde Lotharek bize epostayla ulaşarak, üretimi üstlenebileceğini söylemişti. O dönem ilgilenmeyerek belki de hata yaptık...Delimawiinin yerinde olsam lotharek ile iletişime geçerim, ortak noktada anlaşırlar ve bu ürün kolaylıkla binlerce satabilir diye düşünüyorum...Almak isteyende lotharek'den alır...

https://lotharek.pl/

ibo1973
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #743 : Kasım 24, 2018, 16:07:08 ÖS »

delimavi ürettirmek istese türkiyede bu işi çok rahat yaptıracağı binlerce kişi firma vs çıkar sorun orda değil bence.
LW3D
Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #744 : Kasım 24, 2018, 16:23:11 ÖS »

Ürünü geliştiren olsam ve ticari yaklaşsam, en çok satacağım, en çok kar getirecek, en sıkıntısız yerde satarım... Senin farklı düşünmene bir şey diyemem. Konu gereğinden fazla uzadı...Delimawi yerine konuşma, düşünme, karar verme hakkımız yok. Ürün tamamlanırsa ne mutlu...Tamamlanmazsa da alternatifleri değerlendirir, verdiği bilgiler, geliştirme aşamaalrını paylaştığı için Delimawi'ye teşekkür ederiz..

emarti
Uzman

Only Amiga Makes It Possible █

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #745 : Kasım 24, 2018, 18:27:18 ÖS »

delimavi ürettirmek istese türkiyede bu işi çok rahat yaptıracağı binlerce kişi firma vs çıkar sorun orda değil bence.

@ibo1973 abi burada delimawinin aşağıdaki linkte yazdıklarını nasıl değerlendiriyorsun?
http://www.commodore.gen.tr/forum/index.php?topic=14593.msg206782#msg206782

https://github.com/emartisoft My GitHUB | http://csdb.dk/scener/?id=26786 My CSDB

READY.
SYS(64767): EMARTI
ibo1973
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #746 : Kasım 25, 2018, 10:14:34 ÖÖ »

@ibo1973 abi burada delimawinin aşağıdaki linkte yazdıklarını nasıl değerlendiriyorsun?
http://www.commodore.gen.tr/forum/index.php?topic=14593.msg206782#msg206782

yani aslında konu gereğinden fazla uzadı ama madem sordun cevap veriyim.

ücreti karşılığında montaj işini yaparım diye delimavi ile anlaştık ki rahat yaparım(lehemimleme becerilerim üst seviyede diyebilirim bga smd vs fark etmez hepsini montajlarım) bu aşamada benim gördüğüm 2 sorun var ortada.

delimavi ile anlaştım  bunları kit olarak istedim ben montajlarım sen satarsın söylediğin kişiye kargolarım yada nasıl olucaksa bi sitem üzerinde anlaşırız diye düşünüyordum ancak bu aşamada delimaviden ürünleri montajsız kit olarak alamadım göndermedi uğraşamadı yada vakit bulamadı belki başka sebeblerde vardım bilemem. Bunun üzerine elindekileri yolla kalanını ben temin ederim dedim gene satarız ben montaj paramı alırım delimavide kaça satıcaksa satar parasını alır bana adres verir bende yollarım gibi düşünüyordum buda olmadı üstüne üstülük delimavi forumda pic yalımını ve fpga yazılımını ben atarım vs öyle montajlıyıcak olan montajlasın gibi direk bana yazmasada direk yazmış gibi beni hırsız yerine koyan bir mesaj yazdı bende bunun üzerine delimavi ile iş yapılmayacağına karar verdim bu işten vazgeçtim başkada talebli çıkmadı sonrasında bi ara ticari proje yapıcam gibi bir mesajları vardı sanırım delimavinin ordanda ses çıkmadı .
Son bir şey daha isteyen itediğini projesini emeğini satar atar canı ne isterse yapar benim derdim değil.

yukardada yazdığım gibi yazıcak bir dünya şey çıkar ama gereksiz delimaviye projeleri ile beraber hayatında başarılar dilerim .
eins
Uzman

A.K.A. deliMawi

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #747 : Kasım 25, 2018, 12:56:31 ÖS »

Bu konular gereksiz uzadı ve saçma sapan yerlere gelmeye başladı, artık daha fazla uzun uzadıya yazılar yazmak istemiyorum.

Laser mouse, DB23 ve FPGA sipariş etmiş olanlar, aşağıdaki mail adresime bir IBAN bilgisi geçerlerse ödemelerini yapayım, mümkünse verdiğim adrese göndersinler ürünleri, bu konu burada kapansın artık.

ilker@code-team.com

Ancak şu open source konusuna değinmeden edemeyeceğim.

Ben open source projeler yapacağım, herkese kaynak kodunu vereceğim falan demedim.
En az iki-üç defa yazdım, bu projelerin ileride ticari olma ihtimali var, bir gün satmaya kalkarsam, fırsatım olursa, onun, bunun, bir çinlinin gelip buradan kaynak kodunu alıp iki satır değiştirip bana rakip çıkmasını istemem. Bunu için haklarımı korumaya çalışıyorum.

Ha felsefeyi anlayamamış olanlar için açık açık yazayım;
Ben bilgiyi saklamıyorum, aha işte yaptığım herşey adım adım bu sayfalarda duruyor. Şemasından, fpga kodundaki tricklere kadar burada.
Bir kişi de çıksın desin ki, "İlker ben bunu yaptım, ama şurada takıldım, burayı nasıl yaptın?"
Kaynak kodu da gönderirim, saatlerce oturup anlatırım da, müsait ism buyur eder, burada bilgisayar başında, elimize alır lehimi havyayı, oturur bakarız, çözeriz. Ben kimseden bilgi saklamadım, o yönde bir niyetim de hiç olmadı, beni tanıyan tanır, bilen bilir.

Ha open source ile şunu bekliyorsanız, aynısını yapayım, tekniği ile hiç ilgilenmiyorum, bir enayi oturmuş yapmış, alıp yükleyeyim kullanayım, hatta bir de iki satırını da değiştireyip, başına kendi adımı yazayım, ben o kadar açık değilim, kusura bakmayın.

Kimseden elektronikçi olmasını, kodla ilgilenmesini tabiki beklemiyorum. Burada bu projelerin gelişmesine tanıklık edenlerede, okuyan, iki kelam laf edenlere, katkısı olanlara, bir kuruş beklentim olmadan projeleri sunmak için elimden geleni yapmaya çalıştım. Sanırım burada hata yaptım. Bunu beceremeyince kötü olan ben oldum.

Son olarak ben kimseye hırsız demedim, ama ikidir bunu sen dile getiriyorsun, insan en iyi kendini bilir diyeceğim.

Doberman ♦ megaOne ♦ HDMI-64 ♦ HDMI-520 ♦ NewSchool
Levent (Lvnt)
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #748 : Kasım 25, 2018, 13:21:39 ÖS »

@delimawi: boşver. Zaman, zihin harcayıp burada bir sürü çok kıymetli teknik ayrıntıları anlattın. Teknik olsun insani yönü olsun anlayacak olanlar anladı. O kadar emeği yok saymakta ısrar edenle işin olmasın. Bu vesileyle tekrardan eline sağlık
« Son Düzenleme: Kasım 25, 2018, 13:29:25 ÖS Gönderen: Levent (Lvnt) » Logged

Use the brute force, Luke
ibo1973
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #749 : Kasım 25, 2018, 13:28:10 ÖS »

Son olarak ben kimseye hırsız demedim, ama ikidir bunu sen dile getiriyorsun, insan en iyi kendini bilir diyeceğim.

yukarda yazdıklarına itrazım yok ama bu lafın için ağzını topla derim. seninle konuştuğumuz aralar ben senden kit beklyorum vs derken forumda açtığın konuda yok ben kod vermem yok pic fpgayı programlayıp gönderirim vs gibi şeyler yazınca bende üzerime alındım ( ayrıca ben senden illada kod istemedim )konu bu başka bir mevzu yok insanlar sorunca bende cevaplıyorum kimse senin 50 tane 100 yada 500 tane satıcak projene göz koymuş değil ancak insanların yanlış anlıyacağı şekilde davranırsan insanlarda yanlış anlar bu durumda.

ayrıca yukarda yazdığım gibi sana ve projelerinle hayatında  başarılar dilerim  konu kapanmıştır
Sayfa: 1 ... 48 49 [50] 51 52 ... 96   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: