Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trArcade Sistemler ve Oyun KonsollarıArcade Sistemler (Moderatör: yavuzg)Sıfırdan Arcade Kabin Dizayn ve İmalatı
Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 8   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Sıfırdan Arcade Kabin Dizayn ve İmalatı  (Okunma Sayısı 57100 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
olcay avşar
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #15 : Şubat 10, 2018, 17:10:45 ÖS »

Şimdilik ilgilendiğim 2 TV var, biri 67 ekran arçelik. Biri de 70 ekran vestel flat.

Arçelik'te TRT 98 diye bandrol var, yani 20 yıllık. Vestel sanırım 2003-2005 lerde üretilmiştir.

Ne dersiniz?
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #16 : Şubat 10, 2018, 19:10:49 ÖS »

Kabine elektrik verdiğin zaman TV'nin otomatik olarak açılabilir bir TV olması lazım. Aksi taktirde eğer TV elektrik verildiğinde stand-by konumunda kalıyorsa ve sen TV'yi uzaktan kumandadan açman gerekiyorsa bu arcade kabin ruhuna ters düşüyor.

Arçelik Vestel gibi modellerde bu yukarıda bahsettiğim özellikte olanlarına rastlarsan paylaşırsan sevinirim.

Ben bu özelliği genelde Sony, Philips, Panasonic gibi modellerde buluyorum.

Tabi denemek lazım...

olcay avşar
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #17 : Şubat 10, 2018, 19:49:44 ÖS »

Bu yazdığınızı okumuştum, fakat aşabileceğim bir problem olduğunu sanıyorum.

Program tuşunu hold pozisyonda tutarak elimdeki 37 ekran vesteli denedim, elektrik verince direkt çalışıyor.

Olmadı belli bir süre sonra belli bir süre tetiklenecek bir röle devresi yapıp bu röleyi de program tuşuna bağlayabilirim.

Mesela kabine elektrik verdim, tv stand by  konumunda. 3,5 saniye sonra devre program tuşunu tetikleyip tv yi açtı, scartdaki 12 volt zaten tv yi av konumuna alacak.

Yanlış mı düşünüyorum?
joker_
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #18 : Şubat 10, 2018, 20:03:09 ÖS »

Ben kabinde 63 ekran Arçelik tv kullandım. Tv açılınca stand by da kalıyordu. Kumanda dan servis menüsüne girerek stand by'ı devre dışı bıraktım. Artık direkt açılıyor.
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #19 : Şubat 10, 2018, 20:11:15 ÖS »

Yani elindeki bir TV'yi değerlendirmek adına elbette bu dediklerin yapılabilir tabi ama zaten elinde TV yoksa ikinci el alacaksan bu özelliği olan bir TV almak daha pratik sadece.

İkinci el fiyatlar üç aşağı beş yukarı aynı zaten.

Görüntü kalitesine gelince de bir Arçelik veya Vestel TV yerine bir Sony ekran kullanmak çok daha memnun edici olacaktır diye düşünüyorum...

Sen bilirsin tabii...

yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #20 : Şubat 10, 2018, 20:12:10 ÖS »

Ben kabinde 63 ekran Arçelik tv kullandım. Tv açılınca stand by da kalıyordu. Kumanda dan servis menüsüne girerek stand by'ı devre dışı bıraktım. Artık direkt açılıyor.

Model bilgisi alalım lütfen

mesa
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #21 : Şubat 10, 2018, 21:34:36 ÖS »

Şimdilik ilgilendiğim 2 TV var, biri 67 ekran arçelik. Biri de 70 ekran vestel flat.

Arçelik'te TRT 98 diye bandrol var, yani 20 yıllık. Vestel sanırım 2003-2005 lerde üretilmiştir.

Ne dersiniz?
sana tavsiyem Arçelik 3370 sn modelli crt TV var 70 ekran  tüpü Samsung tüp var atari makinasına taktım görüntü inan harika tavsiye ederim ama dikkat etmem tüplü TV parazit gibi renklerin hafif birbirine girmesi istersen resim atabilirim

Ps1 ps2 wii xbox 360 arcade kabin
joker_
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #22 : Şubat 10, 2018, 21:57:11 ÖS »

Abi valla modelini not almak hiç aklıma gelmedi Fakat servis menüsüne girmek için kumanda üzerindeki entegrenin iki bacağını kısa devre yapmak gerekiyordu.
mesa
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #23 : Şubat 10, 2018, 22:50:32 ÖS »

az önce bende Arçelik 3370 modelde servis menüsünden 9301 yazarak stand bay modunu kapatıp tv fise taktım kumanda kullanmadan  PS2 açtım ve otomatik açıldı mükemmel oldu Yavuz ustad

Ps1 ps2 wii xbox 360 arcade kabin
olcay avşar
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #24 : Şubat 11, 2018, 10:06:38 ÖÖ »

Yani elindeki bir TV'yi değerlendirmek adına elbette bu dediklerin yapılabilir tabi ama zaten elinde TV yoksa ikinci el alacaksan bu özelliği olan bir TV almak daha pratik sadece.

İkinci el fiyatlar üç aşağı beş yukarı aynı zaten.

Görüntü kalitesine gelince de bir Arçelik veya Vestel TV yerine bir Sony ekran kullanmak çok daha memnun edici olacaktır diye düşünüyorum...

Sen bilirsin tabii...

Dediğiniz mantıklı ama ikinci el ararken çok fazla seçenek yok, satıcılar ekran boyutlarını bile doğru bilmiyorlar çoğu zaman. Bahsettiğiniz özelliği olan modelleri bilsem, satılık ilanlarda bu modellerden olsa onları tercih ederim tabiki.
olcay avşar
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #25 : Şubat 11, 2018, 10:09:45 ÖÖ »

sana tavsiyem Arçelik 3370 sn modelli crt TV var 70 ekran  tüpü Samsung tüp var atari makinasına taktım görüntü inan harika tavsiye ederim ama dikkat etmem tüplü TV parazit gibi renklerin hafif birbirine girmesi istersen resim atabilirim

Modele bakarım şimdi, teşekkürler. Ama parazit ve renklerle ilgili son cümlenizi anlamadım.

İki farklı arçelik modelinde servis menüsü ile bu özellik açıldığına göre bir çok modelde olma ihtimali var o zaman bu özelliğin sanki.
Hurşit
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #26 : Şubat 11, 2018, 11:52:25 ÖÖ »

Başlığı yeni okuyabildim.
Final Fight için bazı medyalar paylaşayım sizinle. Hard diskte duruyordu ne zamandır.
Kontrol paneli , bezel, sağ ve sol resimler ve marquee.
Aşağıdaki linkten yüksek çözünürlüklü olanı indirebilirsiniz. Dilerseniz çizimlerinizi bana gönderin ben boyutları ayarlayıp elimden geldiğince düzenleyebilirim. Tabi ki kendiniz de yapabilirsiniz.
Şimdiden iyi oyunlar...

https://mega.nz/#!U1AXgaYZ!ovsHctAS2dwkUR8u2ayfbM01SOrGv93uHlcChYElHR0

Resim önizlemeler.

olcay avşar
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #27 : Şubat 11, 2018, 12:10:37 ÖS »

Başlığı yeni okuyabildim.
Final Fight için bazı medyalar paylaşayım sizinle. Hard diskte duruyordu ne zamandır.
Kontrol paneli , bezel, sağ ve sol resimler ve marquee.
Aşağıdaki linkten yüksek çözünürlüklü olanı indirebilirsiniz. Dilerseniz çizimlerinizi bana gönderin ben boyutları ayarlayıp elimden geldiğince düzenleyebilirim. Tabi ki kendiniz de yapabilirsiniz.
Şimdiden iyi oyunlar...

https://mega.nz/#!U1AXgaYZ!ovsHctAS2dwkUR8u2ayfbM01SOrGv93uHlcChYElHR0

Resim önizlemeler.

Teşekkür ederim.
olcay avşar
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #28 : Şubat 12, 2018, 15:11:22 ÖS »

Merhaba, bugün bir tane Beko bir tane de Arçelik TV baktım 2. el. İkisinin de servis menüsüne giremediğim için almadım, arçelik ve beko bu servis menüsü konusunda sıkıntılı okuduğum kadarıyla.
Heroman
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #29 : Şubat 12, 2018, 15:18:36 ÖS »

Merhaba, bugün bir tane Beko bir tane de Arçelik TV baktım 2. el. İkisinin de servis menüsüne giremediğim için almadım, arçelik ve beko bu servis menüsü konusunda sıkıntılı okuduğum kadarıyla.

Buraya bi bak istersen isine yarayabilir. ..
http://www.commodore.gen.tr/forum/index.php?topic=9715.0
Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 8   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: