Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trCommodoreCommodore Donanım[Restorasyon] Commodore 64 Ekmek Kasa (Breadbin)
Sayfa: 1 ... 3 4 [5] 6   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: [Restorasyon] Commodore 64 Ekmek Kasa (Breadbin)  (Okunma Sayısı 46976 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Heroman
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #60 : Nisan 16, 2018, 00:46:34 ÖÖ »

Hayırdır ,bu ilk mesajinda böyle hakaret ederek girmişsin kim kime laf sokuyo bu siteyi takip etmediğin çok belli
Özgür Dereli
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #61 : Nisan 16, 2018, 01:08:07 ÖÖ »

Bjen bu forumu dizgun bir yer sanmistim ama , burasida facebook gobi “bir sey soylede sana cakiyim, rezil edeyim “ yeri gibi duruyor. Cidden ilk mesajimda sogudum, baska mesaj yazmam buraya herhalde Ney?
Güle güle kimseyi zorla tutan yok burada yolun açık olsun
Cengiz Demir
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #62 : Nisan 16, 2018, 11:41:40 ÖÖ »

Evet gerçekten karıştırmışsın. Burası gittigidiyor, sahibinden vs. değil ki ayrıca Yavuz üstad yaptığın işin düzgün olmadığını, olabilecek en düzgün cümleyi seçerek anlatmış ve o yüzden başka kimse de sana napıyorsun sen diye tepki göstermemiş.

Sen önce kendini bir sorgula, yaptığın hareketin düzgün bir hareket olduğuna kanaat getiriyorsan sonra gel CGTR ailesini sorgula.

Bak aile kelimesini koyu ve altı çizili yaptım. Belki sana bir anlam ifade eder diye. 

Ben bu forumu duzgun bir yer sanmistim ama , burasida facebook gibi “bir sey soylede sana cakiyim, rezil edeyim “ yeri gibi duruyor. Cidden ilk mesajimda sogudum, baska mesaj yazmam buraya herhalde Ney?

ilkerficicilar
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #63 : Nisan 25, 2018, 12:11:32 ÖS »

Ben bu thread'i yeni okuyabildim. Resmen harika bir işçilik, 'beni baştan yarat' türü.

http://cbm.ficicilar.name.tr/ - Commodore Hacking
cinar
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #64 : Nisan 25, 2018, 12:20:53 ÖS »

Renk bulma konusunda şöyle bir önerim olabilir: svg gibi özenle hazırlanmış ve hiçbir ışık oyunu altında kalmamış rengin picker ile Hex'i alınır, sonrasında alttaki siteler ile en yakın renk ismi ve ardından da boya bulunur. Yalnız bilgisayarda denemedim pratikte sakata da gelebilir, tamamen bir tahmin..
http://shallowsky.com/colormatch/
http://www.ralcolor.com

C64C | SwinSid | IRQHack
IIgs | ROM03
R1200 | Stok
A4000 RevB | CS mkII 060rev1@60Mhz | 128+64Mb FastRAM | BestWB-OS321 | ClassicWB-OS39
cinar
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #65 : Nisan 25, 2018, 12:32:13 ÖS »

Ben bu forumu duzgun bir yer sanmistim ama , burasida facebook gibi “bir sey soylede sana cakiyim, rezil edeyim “ yeri gibi duruyor. Cidden ilk mesajimda sogudum, baska mesaj yazmam buraya herhalde Ney?
böyle bir mesajı da forumun en kibar, tutkulu ve özenli üyelerinden birinin başlığına yazmak da büyük cesaret işiymiş. Tebrikler. İmla kuralları ve kapitalizasyon yoksunluğunuz ile başka forumlara devam etmelisiniz.

C64C | SwinSid | IRQHack
IIgs | ROM03
R1200 | Stok
A4000 RevB | CS mkII 060rev1@60Mhz | 128+64Mb FastRAM | BestWB-OS321 | ClassicWB-OS39
Agony
Uzman

Amiga gibi yar, Commodore gibi de yadigar olmaz.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #66 : Nisan 25, 2018, 13:07:05 ÖS »

Kimse kimseye bir şey çakmıyor. Öncelikle, lütfen üslubunuza dikkat edin. Diğer arkadaşlarında dediği gibi burası AİLE ortamıdır. 5 gün sonra yazdığınız mesajı düzenleyip, (alıntı yapıldıktan sonra eski mesajınız gene gözükür. Bkz. aşağıdaki alıntı) sonra gelip burada haklıymışsınız gibi sitem etmeniz, örnek verdiğiniz Facebook ortamlarında yapılan şeylere benziyor!

Gayet güzel bir proje başlığında, daha ilk mesajınızda ticarete yönelik mesaj atarsanız ciddi tepkiler alırsınız. Ki @yavuzg buna rağmen gayet kibarca olayı izah etmiş. Emin olun bu başlığı okuyan bir çok forum sakini, @yavuzg'den sonra yazı yazmaya bile tenezzül etmemiştir. Fakat günler sonra gelipte, haklıymışsınız gibi ortamı germeniz doğru değildir.

Forumdaki yaş ortalamasının yüksekliğine, eminim sizinde katkınız vardır. Yani, bir çoğumuz belli bir yaştayız ve çocukca tartışmalardan, sitemlerden mümkün mertebe uzak duruyoruz. Sizde bu şekilde olduktan sonra, başımızın üzerinde yeriniz var. Yoksa da siz bilirsiniz. "Sen kim oluyorsun?" diyebilirsiniz tabi. Ben forumda yetkili biri değilim, ama bu AİLE'nin bir ferdiyim.

eger klavye yayına ,ihtiyacınız var ise tanesi 50 kuruştan elimde mevcut.

Hocam, bu yaylı klavye değil gördüğünüz gibi, körüklü klavye...

Ayrıca kırıcı olmak istemem ama sitedeki ilk mesajınızın böyle bir tamirat/bakım yazısının ortasına bir 50 kuruşluk mini bir "satış" ilanı şeklinde yazmış olmanız da pek hoş değil...

Biz burada birbirimize "yardım" etmeye çalışıyoruz. Varsa ihtiyacı olana satmak yerine "hediye" ederseniz daha makbule geçer

iyi forumlar...

Warhelmet
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #67 : Ocak 17, 2019, 20:54:54 ÖS »

Böyle güzel ve kaliteli işlere bayılıyorum, efsane olmuş ellerinize sağlık

1973 Üsküdar doğumlu. Amstrad, ZX Spectrum, C-64, Amiga kullanmış sonra PC'ye geçmiş şanslı kesimden.
http://www.gamer-market.com
Exu
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #68 : Ocak 17, 2019, 21:55:03 ÖS »

Hocam okurken ağzım açık kalmış hanım dalga geçti süper olmuş maşallah. youtube den yabancıları da seyrediyordum böyle işlerde. Bizden birilerinin de yapabiliyor olması beni çok mutlu etti.

Amiga 1200 + TF1260/66 Turbo/128mb Ram + 2/8/16 CF Card + Gotek + HDMI520
C64-C + IRQHACK64 + C64 cubcake + Pi Zero 1541
Xbox360 Fat/Slim - Fat PS2/orj +500gb Hdd - Atari 2600 clone+Junior - Nintendo Wii/Softmodlu+500gbHdd
G4 Mac mini 1,42Ghz(Morphos)
cemtezcan (blockmind)
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #69 : Haziran 19, 2019, 15:34:20 ÖS »

Retro süper kahramanımsın hocam. Şuradaki detaylara verilen özen ve hassasiyete hayran kalmamak elde değil. Ellerine sağlık.

yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #70 : Haziran 19, 2019, 20:16:58 ÖS »

Retro süper kahramanımsın hocam. Şuradaki detaylara verilen özen ve hassasiyete hayran kalmamak elde değil. Ellerine sağlık.

eyvallah cem bak sen konuyu hortlatınca biraz 1942 oynadım alette

cemtezcan (blockmind)
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #71 : Haziran 19, 2019, 21:47:49 ÖS »

Ooo super hocam. Ben de D.I.S.C. oynuyorum şu sıralar

egemur
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #72 : Haziran 19, 2019, 22:50:37 ÖS »

Süper çalışma. Elinize sağlık. En zor kısmı da sabırla yapmak. Baya maket model malzemeniz de varmış. Tamiya vs. Elinize sağlık tekrardan.

Commodore 64/64c - 1541 Ultimate+ - Ultimate 64 Elite
Amiga 500 - Gotek Floppy Drive
ksercan5
Deneyimli

80ler candır... Commodore fan since ‘86

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #73 : Ekim 20, 2019, 21:15:44 ÖS »

Harika bir onarım olmuş elinize sağlık. Hayranlıkla okudum.

A500 - Rev6 - 1Mb RAM - GOTEK - Multi-rom
C64C - Multikernel cart - TapeCartSD - Pi1541
C64C - EPYX Fastload
Atari 800XL - Restored
Gameboy DMG-01 - RIPS v2 Upgrade
seco.gen.tr | Satış Sayfam
2019
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #74 : Ekim 20, 2019, 22:47:36 ÖS »

Valla helal olsun. Elinize sağlık.
Sayfa: 1 ... 3 4 [5] 6   Yukarı git