Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetEn son hangi ürünü aldınız - III
Sayfa: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 139   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: En son hangi ürünü aldınız - III  (Okunma Sayısı 415676 defa)
0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Theoden (CYON4D)
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #180 : Mayıs 18, 2020, 12:02:38 ÖS »

@Theoden Hayırlı olsun 2 Ay önce ben de birkaç keycap'i eksik bir 1985 Model M bulmuştum, Valuepoint 386 da yanında hediye gibi olmuştu.

Eksik Keycap'leri unicomp tan alabiliyorsun. Üretimi hala devam ediyor. Ben 3d olarak gri keycap bastırdım @Kaan Akkurt'a, orijinal gibi oldular bir tek yazıları yok, o da önemli değil. ESC, Scroll lock, - gibi uç noktadaki bir kaç tuş.

Bir de şehir efsanesi var bu klavyeyle ilgili, nükleer bir saldırıdan hasar almadan çıkabilecek nadir aletlerdenmiş.

Çok sağol hocam. 3D baskı durumunu düşündüm ben de. Unicomp'un sitesine de bakmıştım ancak yurtdışı olduğu için 3D printer ile basmak daha pratik olur diye düşünüyorum. Print edilmiş tuş malzeme ve renk olarak çok farklı görünür mü ondan emin olamadım.

Tuşların yazıları ve sembolleri bilgisayarda çizilip şeffaf yapışkan bir kağıda gerçek ebatta bastırarak üstüne yapıştırılabilir. CorelDraw'da çizip sol ok tuşunun sembolünü o şekilde yapıştırmayı düşünüyorum ancak key cap gerekiyor önce. Sizin eksik tuşların görsellerini de çizip dosyayı gönderebilirim sonra orada bir baskıcıdan şeffaf yapışkan kağıda çıktı alabilirsiniz. Tuşun hissini biraz değiştirecek bir şey olabilir gerçi bu.

Eğer uygunsa @KaanAkkurt hocam ya da 3D printeri olan başka bir arkadaşımız ücretini bana bildirip yardımcı olursa çok sevinirim

Mad_Wolf
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #181 : Mayıs 18, 2020, 22:00:18 ÖS »

@Theoden Hayırlı olsun 2 Ay önce ben de birkaç keycap'i eksik bir 1985 Model M bulmuştum, Valuepoint 386 da yanında hediye gibi olmuştu.

Eksik Keycap'leri unicomp tan alabiliyorsun. Üretimi hala devam ediyor. Ben 3d olarak gri keycap bastırdım @Kaan Akkurt'a, orijinal gibi oldular bir tek yazıları yok, o da önemli değil. ESC, Scroll lock, - gibi uç noktadaki bir kaç tuş.

Bir de şehir efsanesi var bu klavyeyle ilgili, nükleer bir saldırıdan hasar almadan çıkabilecek nadir aletlerdenmiş.

Çok sağol hocam. 3D baskı durumunu düşündüm ben de. Unicomp'un sitesine de bakmıştım ancak yurtdışı olduğu için 3D printer ile basmak daha pratik olur diye düşünüyorum. Print edilmiş tuş malzeme ve renk olarak çok farklı görünür mü ondan emin olamadım.

Tuşların yazıları ve sembolleri bilgisayarda çizilip şeffaf yapışkan bir kağıda gerçek ebatta bastırarak üstüne yapıştırılabilir. CorelDraw'da çizip sol ok tuşunun sembolünü o şekilde yapıştırmayı düşünüyorum ancak key cap gerekiyor önce. Sizin eksik tuşların görsellerini de çizip dosyayı gönderebilirim sonra orada bir baskıcıdan şeffaf yapışkan kağıda çıktı alabilirsiniz. Tuşun hissini biraz değiştirecek bir şey olabilir gerçi bu.

Eğer uygunsa @KaanAkkurt hocam ya da 3D printeri olan başka bir arkadaşımız ücretini bana bildirip yardımcı olursa çok sevinirim

O klavyeyi ben alacaktım 4-5 hafta önce sonra tuş kısmı yüzünden vaz geçmiştim.
Güle güle kullanın
Voltron
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #182 : Mayıs 19, 2020, 17:42:38 ÖS »

Güle güle kullanın

@Mad_Wolf benim klavyeden bahsediyorsan, ben satış sitesinde değil, bir öğrencinin harçlık çıkarmak için, facebook da listeleyip, evinde sattığı ikinci el spot eşyalar arasında buldum.

Hikaye de fantastik oldu biraz.

Tencere, tava, düdüklü, terlik, ıvırzıvır, bir de bu klavye. İki sokak aşağımdaydı, yaya olarak gittim aldım. 386 kasa, mouse ve orijinal monitörü de yanındaydı. Bunları satmıyor musun dedim, sistemde dos olduğu için çocuk arızalı olduğunu sanıyormuş. monitör gerçekten eht sorunluydu. gayet temiz yüzlü bir arkadaştı, düşünüp taşınıp, neredeyse iki kişilik kebap parası söyleyince üzüldüm. Benim de içimi rahat ettirecek beklemediği bir rakamı ben önerince şaşırdı, sevindi. Monitörü almadım çünkü ciddi yük olacaktı.

Bilgisayar 93 yılında bir öğretim görevlisi hanfendinin makalelerini yazdığı, avukat eşinin de basic çalışmaları, denemeleri yaptığı bir bilgisayar çıktı.

Metal grupları çok bağırıyor. haklıyken haksız duruma düşüyorlar...
Mad_Wolf
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #183 : Mayıs 19, 2020, 19:28:52 ÖS »

Güle güle kullanın

@Mad_Wolf benim klavyeden bahsediyorsan, ben satış sitesinde değil, bir öğrencinin harçlık çıkarmak için, facebook da listeleyip, evinde sattığı ikinci el spot eşyalar arasında buldum.

Hikaye de fantastik oldu biraz.

Tencere, tava, düdüklü, terlik, ıvırzıvır, bir de bu klavye. İki sokak aşağımdaydı, yaya olarak gittim aldım. 386 kasa, mouse ve orijinal monitörü de yanındaydı. Bunları satmıyor musun dedim, sistemde dos olduğu için çocuk arızalı olduğunu sanıyormuş. monitör gerçekten eht sorunluydu. gayet temiz yüzlü bir arkadaştı, düşünüp taşınıp, neredeyse iki kişilik kebap parası söyleyince üzüldüm. Benim de içimi rahat ettirecek beklemediği bir rakamı ben önerince şaşırdı, sevindi. Monitörü almadım çünkü ciddi yük olacaktı.

Bilgisayar 93 yılında bir öğretim görevlisi hanfendinin makalelerini yazdığı, avukat eşinin de basic çalışmaları, denemeleri yaptığı bir bilgisayar çıktı.

yok dostum @Theoden (Arethrid) aldığı klavyeden bahsediyorum Kahkaha

Ben hala arıyorum bir tane bir tane düzgün model M ama sitelerde fiyatlar uçuk 9k'ya koyan var dalga geçer gibi
Bir tane buldum temiz ama onda da 4-5 tuş basmıyor alıp elimde patlama durumu da var...
« Son Düzenleme: Mayıs 19, 2020, 19:32:33 ÖS Gönderen: Mad_Wolf » Logged
Theoden (CYON4D)
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #184 : Mayıs 19, 2020, 20:17:58 ÖS »

Ben hala arıyorum bir tane bir tane düzgün model M ama sitelerde fiyatlar uçuk 9k'ya koyan var dalga geçer gibi
Bir tane buldum temiz ama onda da 4-5 tuş basmıyor alıp elimde patlama durumu da var...

Daha önce ben de bir kaç klavye buldum almadım ama fiyatlar son senelerde çok yükselmeye başladı. Eski cihazlar illa kusurları oluyor, tek key cap beni çok rahatsız etmedi.
Satan kişiden de bir sürü şey almıştım önceden ondan biraz indirim de yaptı, satıcıya güvendiğim için aldım. Dediği gibi çıktı, herşeyi güzel çalışıyor.

Bu arada bazı tuşların çalışmama durumu için Model M'lere "vida modifiyesi" yapıyorlar. Alt plakadaki plastik kısımlar bozulup düşünce tuşlar basmamaya başlıyormuş.
İlerde problem çıkarsa yapabilirim diye düşünüyorum.

Mad_Wolf
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #185 : Mayıs 19, 2020, 20:56:21 ÖS »

Daha önce ben de bir kaç klavye buldum almadım ama fiyatlar son senelerde çok yükselmeye başladı. Eski cihazlar illa kusurları oluyor, tek key cap beni çok rahatsız etmedi.
Satan kişiden de bir sürü şey almıştım önceden ondan biraz indirim de yaptı, satıcıya güvendiğim için aldım. Dediği gibi çıktı, herşeyi güzel çalışıyor.

Bu arada bazı tuşların çalışmama durumu için Model M'lere "vida modifiyesi" yapıyorlar. Alt plakadaki plastik kısımlar bozulup düşünce tuşlar basmamaya başlıyormuş.
İlerde problem çıkarsa yapabilirim diye düşünüyorum.

Evet bolt mod deniyor inceledim ama bilmiyorum klavyenin sorununu
Açıkçası sizin verdiğiniz rakkamın da 2 katını istiyor satıcı
ne sıkıntısı olduğu belli olmayan bir ürüne o kadar para vermek istedim.
Sıkıntı o da olmayabilir
Bir de şu corona mevzusuna alacağım ne zaman yapacağım tamirat işini falan belli değil
LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #186 : Mayıs 23, 2020, 15:40:07 ÖS »

Henüz Atar 800'üm yok!!! Tekerlekler hazır.
 - Atari 810 Disket Sürücü

* atari810_005.jpg (288.96 KB, 1280x960 - Görüntüleme: 579 kez.)

AmigaEsref
Genel Yönetici

love is where you find it.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #187 : Mayıs 23, 2020, 15:40:47 ÖS »

Abi sen bunları temizliyo musun? Yoksa böyle tertemiz mi buluyorsun?

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM | Pi Zero HDMI
AMIGA 1200 | 8GB CF | 3.2 ROM | TF1230 Turbo Kart | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | 64K CUPCAKE-CART | Pi 1541 | 1084 S
'Cause I'm CRT., I'm retro | CRT, and I'll win the fight | CRT, I'm a power load | CRT, watch me shine
LW3D
Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #188 : Mayıs 23, 2020, 15:41:41 ÖS »

Temiz buluyorum... Buluyorum derken ebay'dan alırken biraz sağına soluna bakıyorum.
Paketten çıktığı şekliyle çektim. Silmedim.

AmigaEsref
Genel Yönetici

love is where you find it.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #189 : Mayıs 23, 2020, 15:43:11 ÖS »

Maşallah abi çok güzeller. Güle güle kullan. (Kıskandım )

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM | Pi Zero HDMI
AMIGA 1200 | 8GB CF | 3.2 ROM | TF1230 Turbo Kart | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | 64K CUPCAKE-CART | Pi 1541 | 1084 S
'Cause I'm CRT., I'm retro | CRT, and I'll win the fight | CRT, I'm a power load | CRT, watch me shine
siber06
Uzman

My youth passed with Commodore, My Old Age will so

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #190 : Mayıs 23, 2020, 15:59:55 ÖS »

Temiz buluyorum... Buluyorum derken ebay'dan alırken biraz sağına soluna bakıyorum.
Paketten çıktığı şekliyle çektim. Silmedim.

Başkan silmene de gerek yok gibi Sıfır gibi... Eşref nazar değdirecek Kahkaha
phoenix
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #191 : Mayıs 23, 2020, 16:41:49 ÖS »

@LW3D abi , hayırlı uğurlu olsun. Sağ salim eline ulşamış olmasına sevidim.
LW3D
Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #192 : Mayıs 23, 2020, 17:00:09 ÖS »

teşekkürler phoenix. Endişelendiğim gibi olmadı şükür...
- Atari810'un plastiği zamanla yorgun bir hal alıyor olsa gerek. Bir arkadaşım 2 tane aldı, ikisi de yolda kırıldı. Bu korkuyla getirttik...Şükür çalışıyormu bilmesem de, kozmetik olarak oldukça iyi durumda.

savagery
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #193 : Mayıs 23, 2020, 18:13:41 ÖS »

810 gerçekten muhteşem bir parça. Hayırlı olsun.

Atari FALCON 030 |  ATARI 1040 STE 4MB | ATARI 800 XL + 1050 DD + My IDE II | ATARI 130 XE | C64 + Ultimate 2 | AMIGA 500 + Vampire | Amiga 600 + Furia
phoenix
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #194 : Mayıs 24, 2020, 22:17:55 ÖS »

Yakında zamanda ,

1702 monitör hediye olarak geldi.

Kasa, malum bir şekilde geçmişte kullanmış olduğum bir parça olduğu için görünce aldım ama anakart arızalı sanırım Kısmetse MMX bir sistem yapmak isterim.

Trident pci ekran kartı ve Sound Blaster 16 Pro (Quad Speed Cd-Rom ile birlikte) kasa ile gelen donanımlar.

* 1702.jpg (175.91 KB, 1200x1599 - Görüntüleme: 252 kez.)

* kasa.jpg (198.41 KB, 1200x1599 - Görüntüleme: 283 kez.)

* trident.jpg (140.44 KB, 799x1599 - Görüntüleme: 239 kez.)

* sb16pro.jpg (158.91 KB, 799x1599 - Görüntüleme: 268 kez.)
Sayfa: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 139   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: