Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 28   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: NEO-GEO MVS Arcade Kabin Yapımı  (Okunma Sayısı 174165 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #180 : Mayıs 21, 2013, 04:02:36 ÖÖ »

haa, sen "joypad hack" diyorsun. O tekniğe verilen ad bu... (arcade joypad hack diye ara google'da)

Ben de yapmıştım bi ara. Ama forumda yazmamıştım. Yanlız PS2 değil, PC kullancaksan PC için olan USB joypad'lerden kullanman lazım...

Ama zaten parça sipariş edeceksen bi encoder sipariş ediver. zaten çok ucuz ve 5-10 TL kar edeceğim diye saatlerce bir joypad'i lehimlemekle uğraşmazsın... Tabii hoby olsun, uğraşayım takılıyım diyorsan o başka...

Bak şöyle bir şey özetle... (Lafı uzatmadan sadece resimleri paylaşayım, zaten resimler açıklıyor olayı)

« Son Düzenleme: Ekim 25, 2017, 16:02:41 ÖS Gönderen: yavuzg » Logged

mesa
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #181 : Mayıs 21, 2013, 04:05:35 ÖÖ »

evet ustam aynen bu sekil di. ustam joyped encoder siparis ederim de air mail de 18$asagi gozukmuyor zammi geldi acaba

Ps1 ps2 wii xbox 360 arcade kabin
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #182 : Mayıs 21, 2013, 04:05:51 ÖÖ »

jamma kol aklimda oyle kalmis. senin dedigin gibi gamepad encoder.  o parcayi TR bulmak zor.

Türkiye'de zaten bulamazsın bu tür şeyleri. Aliexpress'de encoder dahil set de satıyorlar baktın mı?

Ben diğer kabinde "ipac" diye bu camiada meşhur bir marka encoder kullanımıştım (www.ultimarc.com). mallarım gümrükte takılınca joypad hack yaptım. ama mallar gümrükten çıkıverdi, ben de joypad hack yerine encoder'ı bağlamıştım kabine...

mesa
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #183 : Mayıs 21, 2013, 04:08:35 ÖÖ »

ultimarc az once baktim. guzel birsey.

yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #184 : Mayıs 21, 2013, 04:09:02 ÖÖ »

evet ustam aynen bu sekil di. ustam joyped encoder siparis ederim de air mail de 18$asagi gozukmuyor zammi geldi acaba

mesa, iyice araştır öyle sipariş ver. bak sana dediğim set. aynı kollar, 16 buton, encoder dahil 28 USD...

http://www.aliexpress.com/item/Arcade-parts-Bundles-kit-With-American-Joystick-Pushbutton-Microswitch-2-player-USB-board-to-Build-Up/661084336.html

yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #185 : Mayıs 21, 2013, 04:09:49 ÖÖ »

geçende başka bir forumdaki arkadaş bu seti ısmarladı 2 hafta da geldi gümrüğe de takılmadı...

mesa
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #186 : Mayıs 21, 2013, 04:12:54 ÖÖ »

ayda 1400odemem var 2atlattimmi patlatcam kabiniii. dugme konusunda iyi fikir verdin jeton yuvalarini nerden ve kaca aldin usta seni soruya boguyorummm:)

mesa
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #187 : Mayıs 21, 2013, 04:22:24 ÖÖ »

bu resimdeki calismalarin oteki arcade makinasina ait galiba?

mesa
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #188 : Mayıs 21, 2013, 04:32:24 ÖÖ »

aliexpress deki gercekten iyimisss

yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #189 : Mayıs 21, 2013, 04:32:42 ÖÖ »

Evet öteki kabin içindi. O kabinde pc + mame var. Bu kabinde encoder'a ihtiyacım yok çünkü direkt jamma.

Jeton kanallarını 25 tl ye almıştım sahibinden.com'dan. Aldığım satıcı artık satmıyor bunlardan ama biraz daha pahalıya satan bir çok satıcı var orada.

mesa
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #190 : Mayıs 21, 2013, 04:41:24 ÖÖ »

saol ustan cok yardimci oldun.     iyi geceler gece vardiyasindayim is basi :*

mesa
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #191 : Mayıs 21, 2013, 15:40:28 ÖS »

usta bır ara otekı makınanın ıc dıs ve goruntu ve ozellıklerını yorumlarsan sevınırım ates parcası gıbı duruyor :d

yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #192 : Mayıs 22, 2013, 02:16:31 ÖÖ »

usta bır ara otekı makınanın ıc dıs ve goruntu ve ozellıklerını yorumlarsan sevınırım ates parcası gıbı duruyor :d

mesa, onu başka başlık altında - http://www.commodore.gen.tr/forum/index.php?topic=6539.0 - (detayları diğer forumda) anlatmıştım zaten. o projeye dair daha detay fotoğraflı bir anlatımım yok. sorun varsa cevaplayabilirim istersen...

mesa
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #193 : Mayıs 22, 2013, 02:21:40 ÖÖ »

saol ustam yeterince cevapladin neo geo makinin bittigi gorelim yeter

yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #194 : Mayıs 22, 2013, 02:39:00 ÖÖ »

Şimdi kabin kaportası bitti. Artık boya zamanı  Kahkaha

Önce ortam hazırlığı yapıyoruz. Eğer rahatça batıracak bir atölyeniz veya garajınız varsa sorun yok ama eğer siz de benim gibi bu işi apartman dairesinde odanızda yapıyorsanız bazı önlemler almakta fayda var...

Yapı marketlerde 1 TL'ye satılan 20m2 lik boya koruma naylollarından alıyoruz ve boya yapacağımız alana seriyoruz.

Yerlerine tam yerleşiyormu diye kontrol amacıyla geçici olarak montajını yaptığım tüm aksamı (joystick, butonlar v.s.) söküyoruz. İşte hepsi bu kutunun içinde...

Kabin tekrar çıplak haline döndü.

Ne yalan söyliyeyim TV tüpünü sökmeye üşendim. Onu da boyadan korumak için biraz gazete kağıdı ve yine yapı marketlerinin boya reyonunda bulunan "maskeleme bandı" ile kapattım.

Bence bu yeterli çünkü kabinin içini boyamayacağım ve bu alanları ise sadece üstünkörü mat siyah boyayla boyayacağım. Zaten önünde daha önce yaptığım monitör bezel olacağından detay bir boyaya gerek yok, sadece ışık yansıması/sızıntısını emecek kadar boya olması yeterli...

Bazı özürleri ve vida deliklerini kapatmak için su/kil bazlı "ahşap tamir macunu" kullanıyorum.

Su bazlı tamir macunu kullanma sebebim sadece zaman. Bu macun 10-15 dk kuruyor ve hemen zımparaya hazır hale geliyor. Daha iyi sonuç almak için sentetik macunlar da var ama onların kuruma süresi 24 saat ve benim o kadar sabrım yok. Boya işi 3-4 günde tamamlanmalı yoksa boya kokusundan öleceğim odada 

Macun ve spatula ile kontrol panelini ve vida deliklerini rötüşluyorum.

ve macun kuruduktan sonra elle kolayca zımparalayarak düz seviyeye getiriyorum

« Son Düzenleme: Ekim 25, 2017, 16:02:58 ÖS Gönderen: yavuzg » Logged

Sayfa: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 28   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: