Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetBirazda bilim - Beyin jimlastiği
Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 13   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Birazda bilim - Beyin jimlastiği  (Okunma Sayısı 75022 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #15 : Mayıs 27, 2014, 15:39:53 ÖS »

bence bu söylediklerinizin tamamı bilim kurgu  zamanın anahtarı sadece ve sadece allahta vardır bazı şeyleri bilimsel olarak açıklamak imkansızdır açıklamaya çalıştığınızda 2 şey olur 1- yanılırsınız 2- saçmalarsınız Etrafımızdaki herşey allahın varlığını kanıtlarken dünyanın yada güneşin patlamasını düşünmek bence çok gereksiz bir şey allah dilemedikçe güneşede dünyayada hiç bir şey olmaz dilersede saniyesinde salisesinde dünyada güneşte hiç bir sebeb yokken yok olur 

Bilimle, teorik fizikle vb uğraşan bu kadar adam inkarcı ateist mi yani?
ibo1973
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #16 : Mayıs 27, 2014, 16:18:16 ÖS »

ö
bence bu söylediklerinizin tamamı bilim kurgu  zamanın anahtarı sadece ve sadece allahta vardır bazı şeyleri bilimsel olarak açıklamak imkansızdır açıklamaya çalıştığınızda 2 şey olur 1- yanılırsınız 2- saçmalarsınız Etrafımızdaki herşey allahın varlığını kanıtlarken dünyanın yada güneşin patlamasını düşünmek bence çok gereksiz bir şey allah dilemedikçe güneşede dünyayada hiç bir şey olmaz dilersede saniyesinde salisesinde dünyada güneşte hiç bir sebeb yokken yok olur 

Bilimle, teorik fizikle vb uğraşan bu kadar adam inkarcı ateist mi yani?

inkarcı ateist demek benim haddimemi ben öyle bi şey demedim imada etmedim.
ibo1973
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #17 : Mayıs 27, 2014, 16:30:01 ÖS »

ben bu işlerle uğraşanlar şöyledir böyledir dinsiz vs demedim bana düşmez diyemem de insanın içindeki imanı allah bilir ben asla ve asla hiç kimseye dinsiz imansız yada benzeri bi şey demem diyememde bana düşmez vede bilemem ben yukarda yazdıklarımdan farklı bi şey demedim demekte istemedim
Alpyre
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #18 : Mayıs 27, 2014, 17:13:33 ÖS »

Her şeyi bilimle ispatlamak imkansız olabilir.
Öyleyse Allah'la ispatlayalım...

Hmmm... gerçekten çok mantıklıymış.

İyi ki Newton, Tesla, Einstein böyle düşünmemiş yoksa bugün Commodore.gen.tr yerine hergün aynı malum kitabı okuyor olurduk.

Alper
ibo1973
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #19 : Mayıs 27, 2014, 18:10:27 ÖS »

Her şeyi bilimle ispatlamak imkansız olabilir.
Öyleyse Allah'la ispatlayalım...

Hmmm... gerçekten çok mantıklıymış.

İyi ki Newton, Tesla, Einstein böyle düşünmemiş yoksa bugün Commodore.gen.tr yerine hergün aynı malum kitabı okuyor olurduk.

onlarda ölmeyip dünyaya kazık çaktılar zaten . ayrıca burda konuşulan şey bilim değil bilim kurgu vede benim yazdığımdada yanlış bi şey yok en büyük bilim adamları bile  izah edemedikleri şeyler karşısında çaresiz kaldıklarında allahın varlığını kabul etmiştir. burda konuşulan konu içinde bir tane dahi mantıklı vede bilimsel bir şey varsa ben görmediysem sen örnekle göster vede matıklı bilime uygun olan konuyu kanıtla bizde öğrenelim.
Alpyre
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #20 : Mayıs 27, 2014, 18:21:15 ÖS »

1) Konunun Allah'ın varlığıyla veya yokluğuyla ilgisi yok sevgili adaşım.

"Allah yaptı" demek, evreni izah etmek adına "FAYDALI" bir söylem değil. Hiçbir zaman da olmadı.

2) Newton, Einstein ve Tesla "kazık çaktı" diyen yok. Onların da öyle bir niyetleri yoktu. Ancak bedenlerinin ölümlerinden asırlar sonra bile hala isimlerini anıyorsak (bkz. şekil 1a), onlar için "öldüler" demek nankörlük olur.

...hele de onların emeklerinin sayesinde geliştirilmiş teknolojiler vasıtasıyla iletişim kuruyorken. Bilmem anlatabiliyor muyum?

Alper
ibo1973
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #21 : Mayıs 27, 2014, 18:28:50 ÖS »

1) Konunun Allah'ın varlığıyla veya yokluğuyla ilgisi yok sevgili adaşım.

"Allah yaptı" demek, evreni izah etmek adına "FAYDALI" bir söylem değil. Hiçbir zaman da olmadı.

2) Newton, Einstein ve Tesla "kazık çaktı" diyen yok. Onların da öyle bir niyetleri yoktu. Ancak bedenlerinin ölümlerinden asırlar sonra bile hala isimlerini anıyorsak (bkz. şekil 1a), onlar için "öldüler" demek nankörlük olur.

...hele de onların emeklerinin sayesinde geliştirilmiş teknolojiler vasıtasıyla iletişim kuruyorken. Bilmem anlatabiliyor muyum?

cımbızlama yapmadan cevap yazarsan daha uygun olur işine gelene cevab ver gelmeyeni göz ardı et böyle olmaz burdaki arkadaşları rencide etmek için asla söylemiyorum yanlış anlamasınlar ancak burda konuşulan şey tekarar ediyorum bilim değil bilim kurgu burdaki konuşmalara kıyasla benim yaptığım açıklama çok daha akla ve bilime yakındır yazılanları bir okursan ozaman anlarsın bilimsel olduğunu idda ettiğini varsayıyorum o halde burda konuşalan zamanlala ilgili şeylerin bilimle ne alakası olduğunu bir kanıtla bende öğreniyim tekrar yazıyorum burda konuşulan bilim değil bilim kurgu
Alpyre
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #22 : Mayıs 27, 2014, 18:50:42 ÖS »

Doğru diyorsun. Burada konuşulanlar bilim değil.

Bilim olması için içinde "Allah yaptı" geçmesi lazım.

Alper
ibo1973
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #23 : Mayıs 27, 2014, 19:09:00 ÖS »

evet sanırım bilim olması için senin yaptığın gibi sıkışınca böyle cevaplar yazmak lazım neyse sen yoluna ben yoluma
Alpyre
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #24 : Mayıs 27, 2014, 19:19:21 ÖS »

Güle güle!

Demek ki neymiş, bu forumda bilimsel konularda beyin cimnastiği yapmaya da heves etmemek gerekiyormuş!

Bu keyfin de içine limon sıkmak için erketede bekleyenler varmış.

Alper
ibo1973
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #25 : Mayıs 27, 2014, 19:55:05 ÖS »

ya arkadaş herkez kendi fikrini söylemiş bende kendi fikrimi söyledim   sen herşeyin kendi kendine yoktan var edilmiş olduğuna istersen inanabilirsin isteyende inanır orası benim derdim değil ama bana taş atamaya çalışırsan elbette bana cevap hakkı doğucaktır. ben allaha inanıyorum vede hiç bir şeyin yoktan var olamıyacağına inanıyorum yada tesadüfler sonucu oluşamıyacağına inanıyorum ve inancıma uygun olarakta buraya cevap yazdım bundada yanlış olan bişey yok ben burda konuşulan konular içinde bana göre en bilimsel en mantıklı en akla yatkın cevabı verdim kabul eden olur etmeyen olur ancak tavırların neden böyle ona anlama vermek biraz zor.
blackturk
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #26 : Mayıs 27, 2014, 20:47:16 ÖS »

Arkadaşlar , insan evrendeki bilmeyi ,anlamyı  araştırmayı yapan tek canlı varlıktır.her zaman bir şeyleri sorgular , araştırır bu maddi yada manevi bir şey de olması önemli değildir.Akıl ve duygular Bilgiyi anlamamızı ve öğrenmemizi sağlayan bir araçtır.birlikte bize yardımcı olur.Öyle istisna konular varki belki akıl açıklayamaz , Belki duygularını açıklayamadığını akıl sana açıklar.

Not:Kişisel düşüncelerim , herkesin düşüncelerini saygılıyım.

A1200 | APOLLO 1240 32 MB | CNET PCMCIA | SYSINFO SPEED TEST 30 MIPS
SM1,SEGA MEGA CD,SM2,SMS II,Sega Saturn Mod ve AR 4MB,PSX Mod ve Mpeg ,PSX2 ,SNES ,ATARI 800XL,SPECTRUM 128K +2,YAMAHA CX5M MSX,ATARI 520 STFM,1040 STF,C64,C128,1541 II,1571,RAM 1764 ,A500,A500+,A600,A590,IDE68k,2X1084S,1084P
AmigaMan
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #27 : Mayıs 27, 2014, 21:38:07 ÖS »

Bismillahirrahmanirrahim Değerli arkadaşlar insan yaradılış gereği herşeyi bilemez. Bu gizemli evrenin sırrını felsefi yaklaşımla çözemeyiz. Bilim de şuan çözemez, Allah'ın kanunlarını bilim şuan takip ediyor. Meteryalist yaklaşımla olaylara bakmayın, işin içinden çıkamazsınız. Bakkal terzisiyle kamyon tarta bilirmisiniz? Einştein bile yaratıcının var olduğunu söyledi. Hiç birşey Allah'ın izni olmadan var olamaz.

Amiga ölmedi, efsane uyuyor
witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #28 : Mayıs 27, 2014, 22:12:06 ÖS »

Arkadaşlar, konunun yaradanın varlığı/yokluğuyla ilgisi yok ki. İsteyen, işleyen bu kuralları yaradanın, isteyen de doğanın kanunları olarak yorumlayabilir. Sonuçta insanoğlunun kainatın kurallarını anlama yolundaki merakı engellenemez. Birbirimizin kalbini kırmak için bir sebep göremiyorum.
blackturk
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #29 : Mayıs 27, 2014, 22:18:45 ÖS »

Artık konu dışına çıkılmaya başlandı. önce bilim dedik .donra din oldu.daha sonra siyaset olur .daha daha sonra spor tartışamsı olur.Bende daha bir şey yazmak istemiyorum.Bilimsel bir konu tartışılırken nereye gelindi.Ben türkiyede neden bilimsel bir çaba sarf edilmiyor diyordum .Bizim insanlarımız araştırma yapmasınlar.insanlar hep hasta kalsın . tedavi edicek ilaç , doktor olmasın.

Yabancılar hep teknoloji geliştirsin .Bizde onlardan parayla satın alalım.Bu millet hep ezik kalsın.Bu millet Akıllanmasın.Başkaların koyunu olalım.

Atom nedir ki zaten ? Kafana atılınca anlarsın.Japonlar ve amerikalılar salak zaten boşuna teknoloji geliştiriyorlar.Biz çözmüşüz gelsinler biz onlara satalım.

A1200 | APOLLO 1240 32 MB | CNET PCMCIA | SYSINFO SPEED TEST 30 MIPS
SM1,SEGA MEGA CD,SM2,SMS II,Sega Saturn Mod ve AR 4MB,PSX Mod ve Mpeg ,PSX2 ,SNES ,ATARI 800XL,SPECTRUM 128K +2,YAMAHA CX5M MSX,ATARI 520 STFM,1040 STF,C64,C128,1541 II,1571,RAM 1764 ,A500,A500+,A600,A590,IDE68k,2X1084S,1084P
Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 13   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: