Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: 1 [2]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Fix-it Felix Jr - Sega Genesis homebrew  (Okunma Sayısı 11017 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #15 : Şubat 12, 2015, 16:02:20 ÖS »

ucon64 çıktısı=>

Super Nintendo Entertainment System/SNES/Super Famicom
THE SHADOW           
Ocean
U.S.A.
2097152 Bytes (16.0000 Mb)

Padded: No
Interleaved/Swapped: No
Backup unit/emulator header: No
HiROM: No
Internal size: 16 Mb
ROM type: (1) ROM + SRAM
ROM speed: 200 ns (SlowROM)
SRAM: Yes, 0 kBytes
Version: 1.0

Sanırım 2Mbyte'lık tek bir mask ROM olan başka bir LoROM oyun kartuşu kullanılabilir. Yanlız SRAM ilginç. Save game için SRAM'lı bir kartuş olması lazım ama Ucon64 ne boyutta olduğunu yazamamış...

Fatih Yıldırım
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #16 : Şubat 12, 2015, 16:42:36 ÖS »

Famicom'da büyük bir handikap var. Kartuşu söktüğümüzde entegre kılıfı yerine, damla şeklinde epoxy parçaları buluyoruz. Bunların altında chip-on-board denilen yöntemle karta işlenmiş entegreler var. Bunları sonradan sökmek, tekrar programlamak falan mümkün değil.

Başka bir yöntemi mutlaka vardır ama yukarıdaki kadar kolay şekilde olmaz. Türkçe Tsubasa rom'u sende var mı?

Bu damla şeklindeki globtop korumalar klon kartuşlarda olan bir durum. Orjinal kartuşlarda da belki karşılaşılıyordur bilmiyorum ama ben hiç görmedim.

http://nesreproductions.com/

Bu sitede bir dostumuz yapıp satıyor zaten.

Türkçe tsubasa famicom romu:
https://copy.com/Ij001UcjjQXDPszj?download=1

Forumdaki İndirme Linkleri
http://www.commodore.gen.tr/forum/index.php?topic=13992

Do not use the multi tap with the multi tap inserted in the multi tap slot.
june8efe
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #17 : Şubat 12, 2015, 19:52:42 ÖS »

yavuz hocam eline sağlık,
N64 için bu aşağıdaki ürün olurmu.
http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/pic-usb-eprom-programlayici-k150-icsp-141819803

Geliştirme kartları: Raspberry Pi2, Arduino Uno R3
El konsolları: Ngage,DS Lite,Nintendo 3DS cfw
Tv konsolları: PS1, Hdd'li fat PS2, Wii (Softmod'lu), Xbox360 slim rgh, PS4 Slim
gameretro
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #18 : Şubat 12, 2015, 20:15:31 ÖS »

Eline sağlık @Yavuzg

Çoğumuzun aklına gelen sanırım benimde aklımdan geçiyor.Bakmadım belki de yapılmışı vardır

Entegre soketini kartuşun üzerine modlayıp kullanmak tabii eprom maliyeti fazla olacaktır. Her oyun için olmasa da bulamadığımız belirli başlıklar için güzel bir alternatif olabilir

yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #19 : Şubat 12, 2015, 21:05:08 ÖS »

Eline sağlık @Yavuzg

Çoğumuzun aklına gelen sanırım benimde aklımdan geçiyor.Bakmadım belki de yapılmışı vardır

Entegre soketini kartuşun üzerine modlayıp kullanmak tabii eprom maliyeti fazla olacaktır. Her oyun için olmasa da bulamadığımız belirli başlıklar için güzel bir alternatif olabilir

Teorik olarak mümkün. Ancak yine de bir Everdrive uzun vadede daha hesaplı bir yatırım olacaktır kanımca. MD/Genesis için olanı aliexpress'de 54 USD + free shipping

Fatih Yıldırım
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #20 : Şubat 12, 2015, 21:13:02 ÖS »

Teorik olarak mümkün. Ancak yine de bir Everdrive uzun vadede daha hesaplı bir yatırım olacaktır kanımca. MD/Genesis için olanı aliexpress'de 54 USD + free shipping

Genelde bu yöntem oyun koleksiyoncuları için tercih ediliyor. Sadece oynamak içinse tabii ki Everdrive en iyi seçim. Ancak raftaki diğer kartuşların arasına böyle custom bir kartuş koymanın tadı başka olacaktır.

Forumdaki İndirme Linkleri
http://www.commodore.gen.tr/forum/index.php?topic=13992

Do not use the multi tap with the multi tap inserted in the multi tap slot.
cengizermis
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #21 : Şubat 12, 2015, 21:42:01 ÖS »

Şindi diyorlar ki Matrix yok. nası yok?! Alem Matrix'se neo sensin abim, saygılar.

Çok süper iş çıkarmışsın yine ve fix it felix jr. olması da ayrı bir güzellik. Ben klasik tarz kabinleri çok sevdiğim için acaba promosyon kabinleri nasıl yapmışlar şeklinde baya bi incelemiştim.  Üzerine bu çalışma güzel geldi. Homebrew piyasasınıda atari 2600 için ve Vectrex için arada bir yoklamaktayım ama genesis/md için hiç öyle bi girişimim olmamıştı. MD konsolların region modu çok kolay yapılıyor eğer sorun olursa 2 dk da halledersin.

-Cengiz's- Retro Game Room @youtube:
http://www.youtube.com/user/cengizermis1
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #22 : Şubat 12, 2015, 23:14:04 ÖS »

Genelde bu yöntem oyun koleksiyoncuları için tercih ediliyor. Sadece oynamak içinse tabii ki Everdrive en iyi seçim. Ancak raftaki diğer kartuşların arasına böyle custom bir kartuş koymanın tadı başka olacaktır.

Orası öyle. Dedim ya, kutulu falan yapınca çok şık olmuş Fix-it felix... Aynı şey SNES için daha da geçerli sanırım zira resmi olarak yayınlanmamış o kadar title varmış ki...

Yine de bu basit kartuşu bile yapmak için gereken alet edevat malzeme (Lehim sökücü, havya, eprom silici, eprom programlayıcı, programlayıcı adptörleri, epromlar v.s.) yatırımı düşünülürse gerçekten bu işe "gönül" vermiş olmak lazım.

MD konsolların region modu çok kolay yapılıyor eğer sorun olursa 2 dk da halledersin.

Ya aslında ben konsol modlamayı pek sevmem. O yüzden konsol rafımda hep çift konsol var. Sol taraf NTSC sağ taraf PAL şeklinde.

Master system bile (her ne kadar region free olsa da) NTSC ve PAL olarak iki adet var...

cengizermis
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #23 : Şubat 13, 2015, 08:11:11 ÖÖ »

ya keske modlamak zorunda kalmasak tabi ama genesis 12 dolar kargo 40 :/ ben de snes ve nes var bu sekilde. Hem ntsc hem pal ama digerlerini edinmek mesele.

-Cengiz's- Retro Game Room @youtube:
http://www.youtube.com/user/cengizermis1
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #24 : Şubat 13, 2015, 11:48:56 ÖÖ »

ya keske modlamak zorunda kalmasak tabi ama genesis 12 dolar kargo 40 :/ ben de snes ve nes var bu sekilde. Hem ntsc hem pal ama digerlerini edinmek mesele.

İşin enteresan tarafı Genesis, SFC, NTSC SMS hep bitten çıktı. Ben konsoldan uzak durmaya çalıştıkça üstüme üstüme geldiler

scorpion
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #25 : Şubat 13, 2015, 11:55:32 ÖÖ »

yavuz ağbi bu senin çektiğin fotoğraflar muhteşem ya eskiden fotoğrafçımıydın..bizi yavuzkolik yapptınn Kahkaha
Retroman
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #26 : Şubat 13, 2015, 13:52:23 ÖS »

ucon64 çıktısı=>

Super Nintendo Entertainment System/SNES/Super Famicom
THE SHADOW          
Ocean
U.S.A.
2097152 Bytes (16.0000 Mb)

Padded: No
Interleaved/Swapped: No
Backup unit/emulator header: No
HiROM: No
Internal size: 16 Mb
ROM type: (1) ROM + SRAM
ROM speed: 200 ns (SlowROM)
SRAM: Yes, 0 kBytes
Version: 1.0

Sanırım 2Mbyte'lık tek bir mask ROM olan başka bir LoROM oyun kartuşu kullanılabilir. Yanlız SRAM ilginç. Save game için SRAM'lı bir kartuş olması lazım ama Ucon64 ne boyutta olduğunu yazamamış...

hani 2Mbyte'lık ROM u olan feda edilecek bir kaset bulunur ama  hemde SRAM olması bulmayı zorlaştırıyor.Açıkçası kesin olarak emin oldugum böyle bildigim bir kaset yok.Mario all star olabilir hem boyut hem SRAM a sahip olan

NESDelisi
Deneyimli

Oyun Geliştiricisi

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #27 : Şubat 14, 2015, 18:58:06 ÖS »

Size başarılar dilerim, umarım projeyi yaparken zevk almışsınızdır.

O bir youtuber.
SmoothPingu
Üye
**

Gonna fly now

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #28 : Mart 10, 2015, 23:15:30 ÖS »

İlginç. Filmi çok beğenmiştim. Bilgi için sağol kaptan.

"I love the Power Glove. It's so bad."
gergozen
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #29 : Mart 11, 2015, 01:46:45 ÖÖ »

Çok güzel bir çalışma olmuş. Paylaştığınız için teşekkür ederim.

İlginç. Filmi çok beğenmiştim. Bilgi için sağol kaptan.

Filmini bizim oğlan da çok seviyor. "alf (ralph) aç baba" diye diye 100 defa seyrettirmiştir. Ne yalan söyleyeyim, çizgi filmini seyredene kadar varlığından da haberim yoktu.

Oyuncağını aradım doğum gününde hediye edeyim diye. Bir tek vanellope oyuncağını buldum disney'in infinity girls serisinde, o da 3'lü pakette dünyanın parasıydı.
Sayfa: 1 [2]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: