Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trArcade Sistemler ve Oyun KonsollarıArcade Sistemler (Moderatör: yavuzg)NEO-GEO MVS Mini Bartop Kabin Projesi
Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 19   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: NEO-GEO MVS Mini Bartop Kabin Projesi  (Okunma Sayısı 200537 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #15 : Haziran 23, 2016, 15:57:52 ÖS »

Çok çabuk mu ilerledin Bu mudur

Buradan görmek anlamak çok mümkün değil. Gözlemin nasıl? güzel oldu mu

Ellerine sağlık.

eins
Uzman

A.K.A. deliMawi

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #16 : Haziran 23, 2016, 16:38:21 ÖS »

Görüntü hiç fena değil aslında. Piksel blending vb bir iki nüans ekleyince projenin bu kısmı işimi görecek hale geldi.

Oyun seçimi için gizli bir arayüz yapacağım. Yani ekranda değil elektronik olacak, muhtemelen kabinin görünmeyen bir yerinde duracak.

Sonra marangozluk işleri, joystick button vb arayışlar şeklinde devam edecek diye umuyorum.

Doberman ♦ megaOne ♦ HDMI-64 ♦ HDMI-520 ♦ NewSchool
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #17 : Haziran 23, 2016, 16:54:18 ÖS »

@delimawi, harikasın, senin projelerde pat diye ortaya elle tutulur gözle görülür şeyler çıkıyor.

Görüntüler süper bu arada... Ancak scanline konusundaki yorumum 3/4 oranında değil de birebir yapman doğrultusunda olacaktır. Yani ilk etapta senin gözüne "abartılı" gelmiş olsa da MVS'in "doğal" görüntüsü normal bir analog arcade monitör (veya TV) çıktısında hiçbir işlemsiz direk 1 satır görüntü 1 satır siyah çizgi şeklinde oluyor...

Analog VGA çıkışlı versiyonu için benden 10 tane sipariş (scanline switchli opsiyonel olmalı ama)

Simon (Özay Turay)
Yönetici

Commodore Forever

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #18 : Haziran 23, 2016, 17:03:18 ÖS »

Analog VGA çıkışlı versiyonu için benden 10 tane sipariş (scanline switchli opsiyonel olmalı ama)
1 lehimli bir lehimsiz safhasına ne çabuk geldik yahu? Ben de istiyorum o halde. Kahkaha

https://retrodergi.com - https://e-turay.com - https://karizmawow.e-turay.com

Retro: Commodore 64, Amiga 500, Amiga 1200
Retromsu: Wii, XBox360, XBox, PS3 Slim, PS2 FAT, PS1, PS Vita, Nintendo 3DS, Nintendo 2DS
eins
Uzman

A.K.A. deliMawi

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #19 : Haziran 23, 2016, 17:04:22 ÖS »

Görüntüler süper bu arada... Ancak scanline konusundaki yorumum 3/4 oranında değil de birebir yapman doğrultusunda olacaktır. Yani ilk etapta senin gözüne "abartılı" gelmiş olsa da MVS'in "doğal" görüntüsü normal bir analog arcade monitör (veya TV) çıktısında hiçbir işlemsiz direk 1 satır görüntü 1 satır siyah çizgi şeklinde oluyor...

Anladım, şimdi belki benim elimdeki eski 4:3 monitörün kandella değeri de düşük olabilir emin değilim ama 1 e 1 yapınca aslında ışık miktarını toplamda %50 ye düşürmüş oluyoruz. Ekran daha bir sönük oluyor. CRT te tabi cayır cayır yanıyor fosfor ama en azından bendeki LCD biraz sönük kaldı. Ama bu zaten kolay birşey ayarlamak kolay.

A bak buna çok şaşırdım. Diğer projeler bir şekilde üretilebilecek ihtiyaç olacak şeylerdi de bu en azından çok spesifik bir çözüm. Doğrudan Neo Geo için yani. Hiç ihtiyaç olacağını düşünmemiştim hatta doğrudan development board olarak kabine yerleştirecektim. PCB Çizmeye bile gerek görmüyordum.

Şaka bir yana buna analog VGA çıkış eklemek aslında çok kolay. En basitinden doğrudan Neo Geo gibi 15 adet direnç ekledik mi hardware olarak hazır. Hatta denemesini yaparım önümüzdeki günlerde. Aynı anda hem analog hem de DVI çıkış da verebilir.

Ama Neo Geo nun çıkışını doğrudan ikiye katlayarak kullandığımız için her monitörde çalışacağına emin değilim. Bu sebeple ürün haline getirmek çok da doğru olmayabilir. Denenmesi lazım yani.

10 tane göndermeye korkarım ama bir PCB çizip çok az miktarda basıp deneriz değişik monitörlerde.

LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #20 : Haziran 23, 2016, 17:21:37 ÖS »

@delimawi : NeoGeo spesifik ama NeoGeo oldukça popüler bir sistem...Açıkçası mümkün olursa bende isterim diyecektim...  Talep olacaktır.

eins
Uzman

A.K.A. deliMawi

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #21 : Haziran 23, 2016, 17:26:33 ÖS »

Olur olur. O zaman biraz daha üzerinde çalışıp cilalayalım, bastıralım bir PCB.

evreno
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #22 : Haziran 23, 2016, 18:41:18 ÖS »

@delimavi üstad cidden kısa sürede süper işler çıkarıyorsun
bu arada ürün haline gelirse bende almak isterim
birde tasarımdan tam çıkarma şansım olmadı ama kabin 2 kontrollü mü olacak yoksa tek mi? artı olarak kabinin bazı bölgelerine ağırlık olarak montajlayabileceğin celik levha için kurgu yaparsan iyi olabilir çünkü hararetli oyunlarda kabin hafif kalırsa ayaklanıp gitmesin
Selim7
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #23 : Haziran 23, 2016, 18:59:30 ÖS »

Gerçekten çok farklı bir uyarlama olmuş. Tebrik ederim.

Umarım son kullanıcıya da hazır hale getirebilirsiniz.. Sizin kadar imkânı olmayan ama birşekilde böyle ara aparatlarla monitörlerinde kullanma şansına sahip olabilirler. Bende kullanmak isterim.. Hazır 19" kare monitörüm de var. 

Ellerinize sağlık... : )

Özgür Dereli
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #24 : Haziran 23, 2016, 19:22:50 ÖS »

Eğer pcb basılacaksa ki basılması çok çok iyi olur +2 de benden
Sensation
Deneyimli

Killer Instinct

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #25 : Haziran 23, 2016, 20:56:36 ÖS »

Benide listeye yazabilirseniz 2 adet pcb alabilirim ben de.

AmigaMan
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #26 : Haziran 23, 2016, 22:07:21 ÖS »

Bende bir tane istiyorum

Amiga ölmedi, efsane uyuyor
eins
Uzman

A.K.A. deliMawi

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #27 : Haziran 23, 2016, 22:29:45 ÖS »

birde tasarımdan tam çıkarma şansım olmadı ama kabin 2 kontrollü mü olacak yoksa tek mi? artı olarak kabinin bazı bölgelerine ağırlık olarak montajlayabileceğin celik levha için kurgu yaparsan iyi olabilir çünkü hararetli oyunlarda kabin hafif kalırsa ayaklanıp gitmesin

Ben de bunu biraz düşündüm. Şimdi bu kabin yaklaşık 55cm genişlikte olacak herhalde. Ekran 41cm, iki taraftan 5cm pay olsa, birde 2x18mm ahşap kalınlığı yaklaşık 55cm yapıyor. Emin olamadım, iki kontrol çok mu sıkışık olur bu ölçüye göre?

Zaten çoğunlukla tek kullanacağım, biri katılmak isterse ikinci kontrol için arkada bir yerlerde port bırakırım, alır eline game padini oynar? Kahkaha

Bilemiyorum, çok tecrübem yok, eğer sıkışık olmaz ve sığarsa tabiki iki kontrollü yapmak daha güzel olur. Sizin fikriniz nedir?

Ağırlık meselesi de hiç aklıma gelmedi aslında. O kadar da hafif mi olur ki bu kabin? Yarın kaba bir hesap yaparım. Altına kauçuk pad falan yapsak kurtarmaz mı ki? NE yalan söliyim, eşek ölüsü gibi olsun da istemem sonuçta.

Bunun haricinde ilginize çok teşekkür ederim de, bunun PCB'sini bastığımızda, Neo Geo içine 15 adet kadar lehim yapmak gerektiğinin farkındasınız değil mi? Bu converter JAMMA üzerinden çalışmıyor. Yapılacak 15 adet RGB data bağlantıları konunun başında biryerlerde fotolu olarak mevcut.

varol
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #28 : Haziran 23, 2016, 22:38:58 ÖS »

Ağırlık konusunda çelik iskeletli tam boy Crt'li kabin özellikle dövüş oyunlarında her ne kadar dikkat etsem de epey sallanmakta.

Kontrolcü için de ikinci oyuncunun harici porttan girmesi makul bir çözüm bence.
crowded
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #29 : Haziran 24, 2016, 00:12:24 ÖÖ »

Elinize sağlık gayet güzel bir çalışma olmuş. Beni de listeye yazabilirseniz 2 adet pcb alabilirim ben de.
Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 19   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: